Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Söyleşi Yaren'le Söyleşi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
@Kalpin
Benim,insan gerçekte ne ise sanalda da o dememdeki kasıt şu,ne yaparsa yapsın,nasıl davranırsa davransın onu tanıyoruz bi şekilde,yani sanalda yalan söylemişse gerçekte de farklı değil,yoksa kişilerin bir kısmı kendini farklı tanıtabiliyor,adı,yaşı,işi,yaşadığı şehir ,özellikle medeni hali tamamen yalan olabiliyor.

@Qasem
Evet devam edebiliriz:)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yaren

Söyleşiye devam ediyoruz

Evet,sevgili Murat,biraz da ben sorayim,epeydir soru sormuyorum ,malum meşhurdur benim sorularım :)

Benim hayat mottom başka bir deyişle hayata bakış açım mizahtır,olaylara bu pencereden bakarım ,bu benim bir nevi savunma mekanizmam,senin bu konudaki fikrin nedir ?

Mizah senin hayatında ne ifade eder?
Hayata bakış açın nedir ?

Qasem :

Evet baya oldu, unuttuk Yaren ve sorularını :)
Sanırım Yaren ve sorularına başlarız tekrardan.

Ben hayata maalesef mizahi açıdan bakamıyorum. Çünkü Daha çok sert bir mizacım gibi sıradan olmayan bir yaşam şeklimde bunun sebeplerinden. Hayatın biraz daha gerçekçi ve ağır yönüyle yaşadığımdan bakış açımda ona göre şekilleniyor. Herşeyi ciddiye alıp ona göre gardımı belirliyor, planlı ve geleceğe yönelik hesaplar yaparak hayatı yaşıyorum.

Peki bu mizahi bakış açını, hayat mottonu neye borçlusun?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yaren :

Hiç düşünmedim bunu,kendiliğinden olmuş olabilir ,belki de içimdeki büyümek istemeyen çocuk öyle istiyordur.
Tavsiye ederim çünkü etrafta izahı olmayan çok şey var,bi kaçış yolu olarak gör.
Zaten hayatı ciddiye almıyor değilim,işimde meselâ ,oldukça disiplinli çalışırım ki başka türlü olmaz ..

Qasem :

İnsanın hayata bakışını bazen hayalleri, bazen okumaları bazende yaşanmışlıklar belirler. İçimizde yada dışımızda bir çocuk bırakmadılar ki üzerine bir bina inşaa edelim.
Ben etrafımda olup bitenlere duyarsız kalamıyorum mesela yanı başımızda Suriye, Irak, Pakistan kan ağlarken ben burada hiç bişey olmamış gibi davranamıyorum. Ya da ülkemde işzilik ve yoksulluk had safhadayken ben laylaylom hayatıma devam edemiyorum, ister istemez etkileniyor hayata bakış açımda ona göre şekillendiriyorum.
Hayatı sadece yaşadığım çevreden ibaret değilde, yaşadığım çevreyi koca bir ümmet coğrafyası olarak görüyorum.

Sizin oralarda huzur evleri ya da sokak çocukları sorunu ne durumda?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yaren :

Çok fazla bilgim yok,kabul ediyorum benim ayıbım.
Özel huzurevleri var,çocuklarla ilgili bişey var mı bilmiyorum ama sanırım Belediye duyarlı bu konuda,özel çocuklar için okullar var onu biliyorum.
Beni kötü yakaladın ne yalan diyeyim,kendimi duyarlı sayarım ama inan çok bilgim yok.
Bu konuyu araştıracağım.

Qasem :

Aslında bu konuda bizi bilgilendirirsen memnun oluruz. Yapacağımız bişey varsa da özgürder olarak üsleniriz Yaren.
Bu dünyada 3 kesime çok değer mek gerek,
1. Evsizler
2. Yetim ve öksüzler
3. Sokak hayvanları
Bunlarla olan ilişkimiz ve davranışımız bizim gerçek anlamda nekadar insan olabildiğimizi ortaya koyar. İnsan olmak demek sadece konuşmak ve düşünmek değil hayatı yeniden şekillendirip onu yeniden yaşayabilecek bir hale sokmak demektir.
Sevgisiz aileler, soğuk sokaklar, merhametten yoksun yuvalar, terkedilmiş yaşlılar bizim sırtımızda kangren değil yaşamımızın bir parçası huzur aradığımız yerler olmalı değil mi?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yaren :

Kesinlikle haklisin ,dedim ya benim zayıf yönüm bu sanırım,sadece duyarlı olmak yetmiyor,somut şeyler yapmak gerek.

Aslında bu konuyu psikiyatrist ile konuşmuştum ben ,ne yapabilirim nerden başlayabilirim ,bişeyler önerdi ama hayata geçirmiş değilim ,sanırım iş hayatımın bitmesini bekliyorum ,bilirsin genelde çok şeyi erteleriz.
Bana düşüncesi bile heyecan verse de nereden başlayacağımı bilememenin ızdırabını yaşıyorum.

Qasem

Biliyormusun bazen düşünüyorum dünya nasıl daha yaşanabilir bir yer olabilir diye.
Bu kdar güzellik varken, kırlar, akarsular, denizler, envai çeşit meyveler, bin bir türlü hayvanat, mükemmel yer altı kaynakları, madenler, mükemmel insan zekası, inanılmaz teknoloji, ihtişamlı bir evren, sayısız galaksiler....
Biz neyi paylaşamıyoruz...
Bu neyin savaşı, neyin kini...
Ve sonuç, daha yaşanabilir bir dünya için ne yapılabilir diye düşünürken kendimi bu dünyada yaşananlar için ağlıyorken buluyorum...

Yaren :

Ne diyeceğimi çok bilmiyorum ,gözyaşı dökmek hem kolay hem kaçış Murat,yapılabilecek illaki bir şey vardır ,işte ben çok bişey yapamadığım için de gözyaşı döküyorum çoğu zaman..

Qasem :

İnsan gücü yettiği oranda çevresini değiştirip dönüştürür. Söz konusu tüm dünya olunca insan aciz kalıyor ve bu göz yaşları bana göre o acizliğin göstergesi yoksa mücadelemiz ve davamız daimdir...

Müsadenle Muhammed Furkana sözüm var, Uyanışı beraber izleyelim dedi bende kırmadım. :)
Söyleşimiz devam edecektir...
Zaman ayırdığın için teşekkür ederim Yaren.

Yaren:
Ben teşekkür ederim ,bir sonraki konumuz anne-baba olmak olsun ..

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Olmaz söyleşide karşılıklı soru soruyorsunuz. Sen zor soruyorsun :D

Yaren ortağım sen sor benim sorumu :D

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@Yaren benimde sana birkaç sorum var :)

Dışarıdan gördüğümüz kadarıyla doktorlar egoları yüksek insanlar. Sizlere karşıda burnu büyük davranırlar mı.

Bize onlardan öğrendiğin birşey anlatabilir misin. Yada hiç unutamadığın bir meslektaşın, doktor var mı :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Yaren Devam edelim söyleşimize Noktanın merakını gidermen lazım :)

Merhaba Nokta aramıza hoş geldin., Söyleşiye senide dahil ederek devam edebiliriz.

Yaren son dönem nasıl gidiyor, yaşadığın bölge ve hastanede covitten kaynaklı neler yaşıyorsun, hayatında yada çevrende ne tür değişimler oldu acaba?

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Doktorlar hakkında ne desem bilmiyorum ortak;her meslekte olduğu gibi bu meslekte de çok çeşitli insanlar var,egosu yüksek olan olduğu gibi çok fazla mütevazı olan da var.
Şunu söyleyebilirim,doktor olanlar var bir de doktor olmak için doğanlar var,cidden çok iyi doktorlarla çalıştım,onlardan çok şey öğrendim,çok güvendiklerim oldu ve hiç güvenmediklerim...

@Qasem ,covid süreci devam ediyor,bizden de hastalananlar oldu,aralarında çok zor atlatanlar oldu,bitsin diye bekliyoruz,malum aşı olduk,ikinci doz var sırada,antikor oluşmuşsa ne ala,olmamışsa işimiz zor..Ve elbette tedbirlere devam ediyoruz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar