Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İmamoğlu'ndan yüzde 500'lük zam! "Bu yasaya da hukuka da vicdana da aykırı"

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Klasik solcu vuruşu puhaha ekrem bitti bir dahaki seçimlerde :D tatilci başGan .. hakaret etmetin sevin başGanı

İmamoğlu'ndan yüzde 500'lük zam! "Bu yasaya da hukuka da vicdana da aykırı"
Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler geçiren gazete bayileri, CHP'li Ekrem İmamoğlu başkanlığını yürüttüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gazete satış büfelerinin kiralarına ortalama yüzde 500 zam yapması ve ve yenileme için büfelere 300 bin liraya kadar maliyet çıkarması ile büyük sıkıntıya girdi

İmamoğlu'ndan yüzde 500'lük zam! Bu yasaya da hukuka da vicdana da aykırı

Seçim öncesi 'her şey çok güzel olacak' vaadinde bulunan CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ölümcül koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren gazete bayilerine büyük darbe vurdu.
Yüzde 500 zam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi "yeni uygulaması" nedeniyle gazete satış büfelerinin kiralarına ortalama yüzde 500 zam yaptı. 21 Eylül tarihine kadar zammın yansıtıldığı sözleşmeye imza atmayan bayiler için 1 Ekim'e kadar ihaleye çıkılacağı belirtildi.
Koronavirüs ile birlikte yüzde 500'lük zamla karşı karşıya kalan büfe işleten esnaf ise Ekrem İmamoğlu'na bu uygulamadan vazgeçilmesi çağrısında bulundu.
Milliyet'in haberine göre; İBB mülkiyetinde bulunan, gazete ve ürün satış büfelerinin yetkisi, İBB Meclisi'nin aldığı kararla İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret AŞ'ye devredildi.
Bu gelişmenin ardından İstanbul'da bulunan büfe kiralarına ise ortalama yüzde 500 zam yapıldı. Konuya ilişkin konuşan büfe sahipleri ve işletmecileri, "yenileme" adı altında kendilerinden 80 ile 300 bin lira arası ödeme istendiğini de aktardı.
İstanbul Gazete Bayileri Odası Başkanı Ferihan Karasu, "2003'ten beri gazete bayilerinin oda başkanıyım, 1994 yılından itibaren de gazete bayisiyim. Bu gazete bayilerinin çoğu 1994 yılından beri faaliyet gösteriyor. Yağmur, çamur, fırtına demeden, gazete okurlarına 365 gün boyunca kesintisiz hizmet veriyorlar. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yanlış bilgi verildiğine eminim. Bizi gıda büfeleriyle karıştırıyorlar. Ayrıca temmuz ayındaki İBB Meclis toplantısında CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı'nın bizi yandaş, yancı ve rant heveslisi olarak yaftalayarak itibarsızlaştırmaya çalışmasına da şaşırdım" dedi.
"34 yıldır CHP'liyim"
34 yıldır Cumhuriyet Halk Partili (CHP) ve CHP 35. dönem Parti Meclisi üyesi olduğunu ifade eden Karasu, şunları söyledi:
"Nasıl yandaş oluyorum? Ama önemli olan bu değil; biz bu işi siyasileştirmek istemiyoruz. Bizim tek isteğimiz, evine ekmek götürmeye çalışan emekçi insanlara yapılan yanlış uygulamadan geri adım atılması. Ayrıca şartlarını ağırlaştırdıkları gazete bayilerine bir hafta süre verilerek, 'Ya bu sözleşmeleri imzala ya da büfeyi boşalt, anahtarı teslim et' denilmesine karşıyız. Kiralara yüzde 400 - 600 arası zam yapılmış ve 80 bin ile 300 bin arası olan, henüz görmediğimiz, 12 ay sonra teslim edilecek yeni büfenin ilk taksiti isteniyor"
"Bu yasaya da hukuka da vicdana da aykırıdır"
"Bu yasaya da hukuka da vicdana da aykırıdır" İstanbul Gazete Bayileri Odası Başkanı Ferihan Karasu, sözlerini şöyle tamamladı:
"Yedi gün içerisinde sözleşme imzalamaya gelmeyen bayilerin yerlerine hemen ihaleye çıkacaklarını da sözleşmeye eklemişlerdir. Pandemi döneminde en çok zarar gören esnafların arasında gazete bayileri vardır. Hepsi kredi çekti. Bu paraları nasıl bulacaklar? Bırakıp gitseler ailelerini nasıl geçindirecek, kredi borcunu nasıl ödeyecekler? Bu yasaya da hukuka da vicdana da aykırıdır."

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Herşey güzel olacak demişti Oldumu şimdi

asminya

FK Üyesi
Vayarkadaş, elektrige dogalgaza gizliden gelen zamlar haber bile olmuyorken.
dogalgaz bulundu diye tüm medya ve tv kanalları canlı yayınlar yaparken, bu zamlarda 3maymunu oynarlerken üstelik.
Ne diyeyim, topluca iç siyasete oynamaya devam edin bakalim. Millet nasilsa sindirilmiş bir şekilde kör-sagir, uyusmus gibiler. Devam.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Hepsi birbirinin aynısı...
İktidarında Muhalefetide halkı nasıl soyacağının peşinde...
Zam üstüne zam...
Hükümet İmamoğlu dan çok mu iyi...
Ötv zammı bile başlı başına bir sorun. Ötv yi niye ödüyoruz biz? İstanbul depremiyle beraber bir kez alınmayacakmıydı?

Zamlar maalesef vatandaşın cebini yakıyor. İmamoğlu da diğerleride hepsi aynı kervanda halkı soyma kervanı...

asminya

FK Üyesi
Ben imamoğlunun halkı soyma gayretiyle bunu yaptığını düşünmüyorum, bir şekilde belediye olarak gelir elde etmeleri lazım. Ki, tüm gelir kapılarının yönetimini ve gelirini bir şekilde ya devlete ya da partiye alındığı için adam ne yapsın. O düzeni devam ettirmek zorunda, sanki diger belediye başkanları yapmıyor mu? ama nedense imamoğlu yapınca sorun oluyor bende bunu anlamıyorum. Anlıyorum da, lafın gelişi işte;p Ee onu kendine rakip görmesi ayyuka kadar çıktı zaten.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Bazen insanların akıl tutulması yaşadıklarını düşünüyorum. Zarar kendilerini buluncaya kadar anlayamıyorlar. Ne diyelim Allah basiret versin.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Brida ne olursa olsun belediyenin esnafın sırtına yüklenerek haksız kazanç elde etmesi yanlıştır. Bunu A partisinde yapsa B partisinde yapsa ahmette yapsa mehmette yapsa yanlış yanlıştır.
İktidarın zam, haksız kazanç, adam kayırma, ihaleye fesat sokma, peşkeş çekme vs herşeyin ses çıkarıyorsak, eleştiriyorsak bunu yapan babamızda olsa ses çıkarmalıyız.
Doğru kimden gelirse gelsin doğru, yanlışta kimden gelirse gelsin yanlıştır.
Belediye çıkar yol bulamıyor diye kiracının sırtına mı yüklenecek. İyi bende bir ev satın alayım. Çalışmayayım sonrada kiraya yüzde 500 zam yapayım efendim başka gelirim yok diye...
Belediyenin dünya kadar gelir Kalemi var, esnafın sırtına hükümet deli gibi vergiyle zaten binip belini büküyor, kırılmayan beli belediyelerde abanıp kırıyor...

Yanlış yanlıştır. Belediyenin yüzlerce gelir Kalemi var gider kalemlerini bir kısasın kontrol etsin.
Eleştirdikleri zihniyetten bir farkı olmadığını kısa zamanda gördük.

Bak Mansur yavaş a hiç Ekrem gibi yalan dolan entrika çeviriyormu, işinde işini mükemmel derecede yapıyor.

Bana göre sonuç şu :
AKP Ekremin yanlış uygulamaları, popülizm oynaması sayesinde İstanbulu yeniden alacak.
Mansurun hizmet anlayışından dolayı Ankarada birdaha belediye yüzü görmeyecek...

Rakip meselesine gelince Sol nezamandan beri İmamoğlu gibi bir şaklaban umut olarak görür oldu. Akpartinin yanlış politikası sadece rüzgarı biraz o yöne evirdi ama genel seçim havasında Ekrem bir hiç...

Chp nin gerçek anlamda kaliteli hizmet anlayışı olan ve dürüst bir başkan bulması lazım, yoksa bu düzen böyle devam eder.
Bugün iktidar ortada at koşturuyor sa, hizmet anlayışını terk ettiyse bunun tek nedeni karşısında kemikli ve üretebilen bir muhalefet olmayışındandır.

Bana göre durum bu maalesef...

asminya

FK Üyesi
Adama bi görev yaptırmadılar ki? Bunu da konu olarak açmayacağım, zaten biliyorsunuzdur muhtemelen.
Ne tanıdılar, ne görmek için gözlerini açtılar. Adama karşı 3 maymunu oynuyorlar resmen.
Ve şu var ki adalet; halkın dirliği ve düzeni, idare ise; süsü ve güzelliğidir.
Adam süslü püslü bir güzellik veremedi, kendini gösteremedi. Ama insallah onun da sirasi gelecektir..
Hoş diğeri de yıllardır tepede ama işte yine lafı uzatmak istemiyorum. Düzen bozuk.
Yani vesselam siz anladınız beni.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
ekreme ne yaptılarda imkan sağlamadılar anlamadım adam tatilden tatile gidiyor . bir şey diyor ben öyle demedim diyor dalga geçen espirili bir başkan

asminya

FK Üyesi
Aslında diger akpli belediye başkanları gibi başkanlık odasına milyonlarca değerinde banyo yaptırsaydı sevilirdi, bi festival düzenleyip bilmem kaç lira harcadım deyip, çokca kısmını cüzdanına indirseydi ve filan falan daha uzar gider de neyse ne diyelim. İstanbulda da yasamiyorum, partisini de tutmuyorum bana da noluyosa:gulucuk:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar