Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

En Son Ne İzledin ?

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Vikings'in yayınlandığı tüm bölümleri izledim,son 10 bölümü bekliyorum.

bu arada tavsiye üzerine The Tudors'a başladım bugün.5 bölüm izledim sıkıla sıkıla.

Vikings ve The Tudors arasında ki bağ, ikisinde de savaş ve cinsellik üzerine yaşıyor insanlar,başka bir halt bildikleri yok.savaş savaş ve onun bunun karısıyla yatmak tek dertleri.büyük saçmalıkmış eski çağlar.

The tudors'un filmi var boleyn kızı diye onu da tavsiye ederim :) ardından elizabeth 1 ve 2 izle filmci insansın :D
Diziyi bitireli cok oldu bende basta kitaplarini okudum..
Renign izle tudorsun pesine devamı gibi mary anlatiyor :D

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
The tudors'un filmi var boleyn kızı diye onu da tavsiye ederim :) ardından elizabeth 1 ve 2 izle filmci insansın :D
Diziyi bitireli cok oldu bende basta kitaplarini okudum..
Renign izle tudorsun pesine devamı gibi mary anlatiyor :D

Boleyn kızı filmini biliyorum listemde var ama hala izlemedim,bir ara izlerim.bu tarz film yakaladım mı izliyorum.en son 2018 yapımı " Mary Queen of Scots" izlemiştim.beğendim fena değil.hırs,ihtiras ve ihanet.hepsi bu ingilizlerde..

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Boleyn kızı filmini biliyorum listemde var ama hala izlemedim,bir ara izlerim.bu tarz film yakaladım mı izliyorum.en son 2018 yapımı " Mary Queen of Scots" izlemiştim.beğendim fena değil.hırs,ihtiras ve ihanet.hepsi bu ingilizlerde..

Boleyn kızı kacinci henrydi unuttum 8 esli henryi anlatiyor The tudorstaki gini :p
Elizabeth 1 ve elizabeth altın çağı, mary-elizabethin cekismesini anlatiyor.

Guzel entrika tarih dizileri :D

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Boleyn kızı kacinci henrydi unuttum 8 esli henryi anlatiyor The tudorstaki gini :p
Elizabeth 1 ve elizabeth altın çağı, mary-elizabethin cekismesini anlatiyor.

Guzel entrika tarih dizileri :D

valla vakings üstüne The Tudors izleyince bir daha bayılmadan bu tarz dizi yada film izlermiyim biliyorum : ))) boleyn kızı'nı izlerim de sonrasını bilemiyorum : )))) yine de tavsiyeler için teşekkürker.

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
valla vakings üstüne The Tudors izleyince bir daha bayılmadan bu tarz dizi yada film izlermiyim biliyorum : ))) boleyn kızı'nı izlerim de sonrasını bilemiyorum : )))) yine de tavsiyeler için teşekkürker.

Sezon kusacaksın nerdeyse :D
Biraz cerezlik atarsin aralara :)

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
The Tudors

İki Sezonu bitirdim,İlk sezon bence çok saçma sapan geçti.ikinci sezon daha iyidi.

iki sezon itibariyle izlediğim şey;

Kralların şımarıklıkları ( İngiltere ,İspanya ve Fransa'dan ikisi birbiriyle ittifak olup diğerine saldırıyor,sonra bu ittifak bozulup savaşanlar ittifak oluyor,anlamsız bir ittifak ve savaş karmaşası.ayrıca ufacık çocukları bu ittifak ve savaş sebebleriyle birbirleriyle nişanlayıp sonra savaş durumuna göre ayırmaları. )

Yüksek mertebelere gelen herkesin kibri,daha büyüme istekleri,bencillikleri,sevmedikleri insanların ayaklarını kaydırma istekleri..

Din işlerinin devlet işlerine karışmasıyla birlikte ne kadar tehlikeli hale gelmesi.Dini hükümlerin kralların isteklerine göre esnetilmesi ve yok sayılayarak değiştirilmeside bu tehlikenin öne çıkması.

Kral'ın şehvet düşkünü olması,kararszılıkları,ülkeyi kendi yönetmek yerine danışmanlarına daha çok yetki vermesi ve bunlar sebebiyle yaşanan yanlışlar.gerçekten devleti,dini ve kralı düşünen insanların yok yere ortadan kaldırılması.

Tehdit,baskı ve diretmeyle halk üzerinde korku imparatorluğu kurmak,onları istenene göre yönlendirmek..

Dini adamların bile güce kavuştukca ne kadar değiştiklerini,hükümlerini dine bağlayarak kendi isteklerini gerçekleştirdiklerini görmek şaşırtmadı..

Kraliçe olmak isteyen kadınların,kendilerinden önceki kadınlara davranışları,onların yerine geçmek istemeleri ve sonlarının da yine onlar gibi olması ayrı bir ironi ayrı bir kısır döngü.

İlk İki sezon özeti benim için böyle.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
33

Şili'de 2010 yılında meydana gelen ve 33 madencinin 69 gün yerin altında yaşamasına sebep olan maden kazasının anlatan The 33'ün başrolünde Antonia Banderas yer alıyor.

gerçek bir hikaye.fena değil,maden çökmesi sonucu aşağıda kalan insanların acaba bizi kurtaracaklar mı düşüncesi ve hayata dair sorgulamalar.

Bunu not aldım.
İnşallah yarın izleyeyim ::

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
The Tudors'un 3. sezonu da bitirdim.

Bu diziyle alakalı şunu söyleyebilirim;

Resmen 8.Henry'nin seks biyografisini izliyoruz,adamın işi gücü seks..

bu nasıl 4 sezon oynamış ve beğenilmiş inanamıyorum,dizinin başından beri fransızlar ispanyollarla bir savaşıyor bir barışıp ittifak oluyor.sırf merak ettiğim için son sezonu da izleyecem.ama büyük vakit kaybı.

Dip Not: dizide ki hatunlar çok güzel :giggle::giggle::giggle:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar