Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Gündem Yurtdışı akıllı telefon alacakların dikkatine!

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Yurt dışından getirilen akıllı telefonların Türkiye’de sorunsuz olarak kullanılabilmesi için mutlaka ödenmesi gereken IMEI kayıt ücreti, yürürlüğe alınan en son karar sonrasında tam 20 bin TL seviyesine çıkmıştı.

IMG_1866.jpegO zaman yapılan 6 bin TL’den 20 bin TL’ye
çıkış halen inanılmaz görünürken, vergi uzmanı Ozan Bingöl’ün son açıklamasına göre yeni yılda yüzde 58,46 üzerinden güncellenecek.

Yeniden Değerleme Oranı (YDO) ile beraber kayıt ücreti tam, 31.692 TL seviyesine çıkacak.

Bingöl bu konuda yaptığı açıklamasında, 2023 yılı Yeniden Değerleme Oranı %58,46 olmuştur.

Böylece önümüzdeki yıl yurtdışından şahsi kullanım için getirilen cep telefonlarında harç tutarı 20.000 liradan 31.692 liraya çıkacak.

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Meva, Buradakileri biraz aşağı çekseler bu rakama şaşırmayacagız fakat ne yapmaya çaliştiklarını cidden anlamıyorum. Yıllardır şuanki kullandığım cihaz hariç yurtdışı kullandım akrabalar hasebiyle kolay ulaşabiliyordum. Ama bu çok fazla akıllarla dalga geçer gibifkbekle1
Hayır birde merak ediyorum hakket 20.000₺ ödeyen var mı? Yok ödeyen varsa yeni fiyat çokta canlarını yakmaz sanırım.

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
@EfuL!m hiç kullanmadım şimdiye kadar tam 20.000 olmadan önce kardeşimden isteyecektim ki 20.000 olunca isteyemedim artık istememde 😏

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Haberi aldığım sitede bu güncellemenin son açıklanan enflasyon oranına göre belirlendiğini söylüyor. Buradan çıkarılan yorum ise sırf akıllı telefon değil daha topyekün ürünlerde de fahiş artışlar bizi bekliyor ki MB başkanı 2024 enflasyon oranın %75 leri göreceğini son sunumunda arz etti.
Sevgili ülkemin saygıdeğer vatandaşları kemerleri iyice henüz sıkmadık bu daha fragman fkuf0

sükutu-ezber

FK Özel Üye
Öyle işte,,,
Yurt dışından hiç telefon getirtmedim akrabalarım olduğu halde,,
Ben normalde telefona nasıl o kadar paralar veriyorlar anlamıyorum,,, 🙄🙃
Hepsi hemen hemen aynı işi görüyor,, 🙃

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar