Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Haftanın Tartışması Uzman öğretmenlik sınavı gerekli mi?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
  • İstatistikte sabit
Evet konuyu açmakta gecikti ama en azından pazartesiye kadar üzerine konuşabileceğimizi düşünüyorum..

Bu hafta sonu uzman öğretmenlik sınavı var. Öğretmenlerin karşı olmasına rağmen Milli eğitim bakanlığı ve hükümet inatla sınavı iptal etmedi.

Konuyu gündeminize şu anekdotla açmak istiyorum.

Uzman öğretmenlik sınavında yeterli görünenler özel statü ile iyileştirilmiş maaş alırken diğer öğretmenlerin çektiği sıkıntılar sümen altı mı yapılacak. Bundan sonra öğretmen maaşlarından bahsedildiğinde yada zamlar da bakın biz öğretmenlere bu kadar veriyoruz diyip gerçek hep sümen altı mı yapılcak.

Öğretmenleri farklı statülerde konumlandıran hükümet acaba velilerin ben uzman öğretmen istiyorum sınıfıma talebine cevap verebilecek mi?

Kafada milyonlarca soru ve beraberinde gelen onlarca sorun?
Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@EfuL!m, ilk kpss sınavı 2002 yılında yapılmış. Meslekte neredeyse 20 yılını dolduran öğretmenler üniversite sonrası sınava tabi tutularak alınmış. Neden bir kez daha yeterliligimiz sorgulanıyor gibi itirazlar var.
Ikinci itiraz da anladigim kadarıyla uzman öğretmen statüsünden ve ileride verilecek ayrıcalıklardan herkes faydalanmak istiyor.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, Hayır tüm öğretmenler, fakülteyi bitirdiler mi evet.
Bir çok sınav atlatılar mı?
Evet...
Kpss niye var?
Yeterliliği test etmek nasıl bir paranoya. Uzman öğretmene daha çok maaş vermek neyin nesi?
Adam 20 yıllık öğretmen olabilir, ya Alttan gelen daha bilgili ve donanımlıysa, öğrencileri sınav manyağı yaptıkları yetmiyor gibi şimdide öğretmenlere el attılar.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@EfuL!m, itirazlarda yaş sınırı yok

Screenshot_20221118-235230.md.jpg

Belki memur olduktan sonra kendisini yenilemeyenlerin tesbiti de denilebilir. Benzer uygulama Diyanette yıllardır yapılıyor. Mtbs isimli sınavla. Sınavda yüksek puan alan görevli hac da umre de görevlendiriliyor. Tayinleri daha kolay. ilerleyen süreçte yer değişiklikleri bile gündeme gelecekmiş. Daha donanımlı görevli iyi yere çekilecekmiş.

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Gereksiz ve olmaması gereken bir sınav basamak basamak bütün sınavları geçmiş mesleğe yıllarını vermiş nasıl bir mantık ki bu meslekte yıllarını geçirmiş bir öğretmen onların gözünde hala uzman olmuyor mu

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, mesela nasıl fuzuli?
Bir resim öğretmeni ve bir müzik öğretmeni ile Matematik öğretmenini aynı sınava sokarak hangisinin fuzuli olduğunu mu ölçecekler?

Madem fuzuli idiler kpss yi nasıl geçtiler?
Fakülteyi nasıl bitirdiler?
Öğrenciler gibi öğretmenlerinden karnelerini önlerine ekoyacağuz diyen milli eğitim bakanının bütün okul ve fakülte karnelerini görmek isterdim.

Sınavda gözetmen öğretmen bulamayan ÖSYM, bundan sonraki sınavlarda hangi yüz ile öğretmenlerden gözetmenlik yapmalarını isteyecek.?

Sınava girmeyeceğini açıklayan öğretmenlere bin selam olsun....
Öğretmen eğer kendini geliştirmiyorsa burada öğretmeni değil sistemi gözden geçirmek lazım. İsterseniz üzerine konuşalım. Aldığı maaşla geçinemeyen öğretmenin endişesini konuşalım.

50 bin 100 bin maaş alanların değilde 8-10 bin alanların sınava tabi tutulması çok ilginç...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar