Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Netflix Filmleri

ZARiP

FK Meteorolog
Tüm Zamanların En Çok İzlenen Netflix Filmleri

Netflix, farklı ülkelerde farklı içerik kütüphanesine sahip bir platform. Yani her dizi ve film, her ülkede yayınlanmıyor. Ancak dünya çapında yayınlanan bazı Netflix yapımları da var ve tüm ülkelerde izlenebiliyorlar. Bugün Netflix'in açıklamalarına göre, platformun dünya çapında en çok izlenen filmlerini listeledik.

Netflix, 2020’nin başlarından itibaren platformda kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmaya başladı. Kullanıcılar artık ülkelerinde en popüler olan yapımları görebiliyor, bu listeler sürekli olarak güncelleniyor. Ancak söz konusu listeler, her ülkede aynı olmuyor.
Geçmişte yapımların izlenme rakamlarına dair bilgileri çok da paylaşmayan Netflix, ilk kez geçtiğimiz günlerde tüm dünyaya dair istatistiklerini paylaştı. Şimdi gelin beraber en çok izlenen Netflix filmleri listesine göz atalım.

En çok izlenen Netflix filmleri:
  • The Perfect Date (48 milyon izlenme)
  • The Platform (56 milyon izlenme)
  • The Wrong Missy (59 milyon izlenme)
  • Triple Frontier (63 milyon izlenme)
  • The Irishman (64 milyon izlenme)
  • Murder Mystery (73 milyon izlenme)
  • 6 Underground (83 milyon izlenme)
  • Spenser Confidential (85 milyon izlenme)
  • Bird Box (89 milyon izlenme)
  • Extraction (99 milyon izlenme)

ZARiP

FK Meteorolog
1. Extraction (99 milyon izlenme)

• Yıl: 2020
  • Tür: Aksiyon
  • Oyuncular: Chris Hemsworth, Bryon Lerum, Ryder Lerum
  • IMDb: 6,7
Kaçakçıların ve büyük suçluların dünyasında geçen bu yapım, bir iş insanının kaçırılan oğlunu kurtarmak için tehlikeli bir maceraya atılan Tyler Rake’in çıktığı tehlike dolu yolculuğu anlatıyor. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bu adam, çocuğu kurtarmak için ölümle yüzleşeceği bir savaşın içine giriyor. Extraction, kısa süredir yayında olmasına rağmen şimdiden Netflix’in en çok izlenen filmi olmuş durumda.

Netflix filmlerin izlenme rakamlarını filmin ilk iki dakikasının izlenmiş olmasına göre belirliyor. Bu da listenin ilerleyen dönemlerde çok fazla değişkenlik gösterebileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda hem çok başarılı filmlerin hem de henüz yeni yayınlanmış fakat öne çıkarılan yapımların bir arada olmasını da buna bağlayabiliriz. İzlemediğiniz ve şans verme kararı aldığınız Netflix filmleri olduysa, şimdiden keyifli seyirler dileriz.

ZARiP

FK Meteorolog
2. Bird Box (89 milyon izlenme)

• Yıl: 2018
  • Tür: Dram, Korku
  • Oyuncular: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich
  • IMDb: 6,6
Çıktığı dönemde kimileri tarafından çok sevilirken kimi izleyiciler tarafından da hiç beğenilmeyen Bird Box, peşlerindeki gizemli tehlikeden uzaklaşmak için gözleri bağlı bir şekilde yola çıkan bir anne ve iki çocuğunun yolculuğunu konu ediniyor.

ZARiP

FK Meteorolog
3. Spenser Confidential (85 milyon izlenme)

• Tür: Aksiyon, Komedi
  • Oyuncular: Mark Wahlberg, Winston Duke, Alan Arkin
  • IMDb: 6,2
Eski bir polis olan Spenser, ölldürülen iki polisin katillerini bulabilmek için eski bir suçlu ile birlikte çalışmak zorunda kalır. Geçmişlerini arkalarında bırakmak isteyen bu iki karakter, kendilerini bu cinayetler sebebiyle birden bire suç dünyasının içinde bulurlar. Tek kurtuluşları ise birlikte çalışarak bir an önce cinayetleri çözmektir.

ZARiP

FK Meteorolog
4. 6 Underground (83 milyon izlenme)

• Yıl: 2019
  • Tür: Aksiyon
  • Oyuncular: Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo
  • IMDb: 6,1
Altı kişilik bir milyarder grubu, kendilerini suçlularla mücadele edip onları ortadan kaldırmaya adarlar. Bunu yapabilmek için ise kendilerini ölü gösterip hayatlarından vazgeçmeleri gerekir. Ryan Reynolds’ın başrolde yer aldığı 6 Underground, en çok izlenen Netflix filmleri arasında dördüncü sırada yer alıyor.

ZARiP

FK Meteorolog
5. Murder Mystery (73 milyon izlenme)

• Tür: Aksiyon, Suç
  • Oyuncular: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Luke Evans
  • IMDb: 6,0
Evliliklerini kurtarmak için çıktıkları Avrupa tatilinde, birden kendilerini bir cinayetin baş şüphelileri olarak bulan bir çiftin hikayesini konu edinen film, gizemli cinayetlerin çözüldüğü yapımları seviyorsanız göz atmanız gereken yapımlar arasında.

ZARiP

FK Meteorolog
6. The Irishman (64 milyon izlenme)

• Tür: Biyografi, Suç, Dram
  • Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci
  • IMDb: 7,9
En iddialı Netflix filmleri listesinde ilk sıralarda yer alan, 10 dalda Oscar adaylığı bulunan ve yıldız kadrosuyla da beğeni toplayan The Irishman, bir mafya tetikçisinin hayat hikayesini anlatıyor. Sinema tarihinin en başarılı yönetmenlerinden kabul edilen Martin Scorsese’ın yönettiği yapım, Oscar ödül töreninden eli boş dönse de yüksek seyir zevki sunan oldukça başarılı bir film olduğunu söyleyebiliriz. Henüz izlemediyseniz mutlaka şans vermelisiniz.

ZARiP

FK Meteorolog
7. Triple Frontier (63 milyon izlenme)

• Tür: Aksiyon, Macera, Suç
  • Oyuncular: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam
  • IMDb: 2019
Beş eski asker, zengin bir kartelin servetini ele geçirmek için Amerika’nın ücra bir sınır bölgesinde özel bir soygun planlar. Ancak inandıkları incelikli planları bir kaosa dönüşür ve soygun bir anda hayatta kalma mücadelesi haline gelir.

ZARiP

FK Meteorolog
8. The Wrong Missy (59 milyon izlenme)

• Tür: Romantik, Komedi
  • Oyuncular: David Spade, Lauren Lapkus, Nick Swardson
  • IMDb: 5,7
Hayallerindeki kadını bulduğuna inanan bir adamın, bu kadın ile buluşma çabasını konu alan The Wrong Missy’nin hikayesi, adamın buluşma için yanlış kadına davet gönderdiğini ve uzun süre boyunca yanlış kadın ile iletişim kurduğunu fark etmesiyle renkleniyor. Henüz birkaç ay önce yayınlanan yapım, şimdiden ciddi izlenme sayılarına ulaşmış durumda.

ZARiP

FK Meteorolog
9. The Platform (56 milyon izlenme)

• Tür: Korku, Bilim Kurgu
  • Oyuncular: Ivan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San Juan
  • IMDb: 7,0
Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren The Platform, dikey şekilde inşa edilmiş bir hapishanede geçiyor. Her katta iki mahkumun yaşadığı hapishanede günde yalnızca bir kez yemek veriliyor ve tek bir yemek platformu var. Mahkumların karınlarını doyurmak için iki dakika süreleri var üstelik yemekler eşit şekilde bölünmüş değil… En üstteki mahkumların tokluğunun en alttakilerin açlığı anlamına geldiği bu cehennemde, zaman ilerledikçe işler çirkinleşiyor.

ZARiP

FK Meteorolog
10. The Perfect Date (48 milyon izlenme)

• Tür: Romantik, Komedi
  • Oyuncular: Noah Centineo, Laura Marano, Odiseas Georgiadis
  • IMDb: 5,8
Paraya ihtiyacı olan bir genç, bir uygulama geliştirir ve partnere ihtiyacı olan genç kızlar ile buluşmalara gidip onlara eşlik ederek para kazanmaya başlar. İşler beklediğinden de iyi gidip uygulama çok tutunca, kendini bir anda sürekli farklı karakterleri canlandırarak farklı insanlarla bir arada bulan genç, bir süre sonra gerçekte kim olduğunu unuttuğunu fark eder. Bu eğlenceli yapım, en çok izlenen Netflix filmleri listesinde 10. sırada.

saphira

FK Üyesi
minik ejderya
Burç
Yengeç
Hobim
Oyun kitap film
Memleket
rize
jXd4NV
"The Perfect Date"

Cıtır cerez bir film.. izleyecek hic bisicik bulamazsaniz izleyebilirsiniz.. genclik filmi.. liseye giden bir gencin yaptigi bir uygulama yuzunden yasadiklari konu ediliyor.. hem eglenceli hem komik yonleride var..

"The Platform"

Kesinlikle tok karnina izlenmemeli.. su yasadigimiz gezegende varolan bir gercegi yansitiyor.. belki gormeyenler azicik gorurde empatiklesirler.. neyse.. yonetmenlik gusel sayilir.. konuda ilgi cekici.. bekliyosunuz surekli ne olcak ne olcak diye.. yani surukleyici yani da var.. sonu kismen tahmin edilebilir.. lakin bence farkli bi sekilde bitirilebilirdi..

"The Wrong Missy

Bu filmi henuz izlemedim.. ama hem konusunu okudum hemde fragmanini izledim.. cıtır cerez filmler grubunda..

"Triple Frontier"

Ben affleck filmi.. aksiyon macera filmi.. bu tarz film severler izleyebilir.. klasik bi hikaye.. askerler.. kacakcilik.. ii ler kotulerin pesinde..

"The Irishman"

Oncelikle ben bu tarz agir filmleri sevmiyorum.. biyografi mafya filmi.. yanlis hatirlamiyorsam da cokk uzun bi film.. yani acikcasi baba oyuncular oynuyor olsada, ben hala israrla izlemedim..

"Murder Mystery"

Adam sandler in tum filmlerini izlemisimdir.. dramlari dahil.. adamin oyunculugunu izlemeyi seviyorum.. bu film, hem komik hem suc aksiyon da var biraz.. bir ciftin tatilinde baslarina gelenler diyeyim.. izlenebilir.. gayet surukleyici bi film..

"6 Underground"

Ryan reynolds icin izledim.. bol bol aksiyonlu yer yer komik olan bir film.. yine burundugu rolun hakkini vermis.. konu klasik.. iii ler ve kotuler.. pat pat felan.. bu filmde diger begendigimde yonetmenlik.. cekimler cidden cok iii :))

"Spenser Confidential"

Sevgili mark bey bu tarz rolleri gercekten cok ii yapiyor.. severek izliyorum.. ukala dedektif :)) esprili ve de:))
Surukleyici bir film aksiyon dolu.. arada kahkaha da atiliyor.. yorucu bir is gunu sonrasi izlenebilir..

"Bird Box"

Geril geril gerill filmin basindan sonuna kadar.. yaa ben bu hanimefendiyi cok seviyorum.. komik rolleride cok ii yapiyor.. bu sekil ciddi ve gerilimli filmlerde de cok ii yaa.. efsane bir kadin oyuncu bana gore.. ve rolun hakkini veriyor.. fantastik bir film ve yine klasik olarak dunyamiz yaratiklar tarafindan isgal edilmis.. bir anne ve 2 cocugunun anlarini izliyoruz.. bence hikaye cok ii.. bayagi sasirtici tahmin edilmeyen anlar var.. mutlaka izlenmeli..

"Extraction"

Tmm tmm konu klasik.. zengin bi adamin cocugu kaciriliyor bizde gidip kurtariyoruz da.. da si var.. neden 1 numara diye dusununce aklima muazzam yonetmenlik geliyor.. yani film o kesintisiz dovus cekim sahneleri icin bile izlenebilir.. son donemlerde moda olan bir cekim metodu.. kesintisiz o dovus sahnesini izletiyolar ve bencede film daha da heyecanli olmus oluyor.. sevgili thor umuzun oyunculugunuda azicik ovelim.. hakkini vermis yani.. bi planiniz yoksa mesela hemen izleyin :))

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar