Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dizi Analiz Tomorrow

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
  • İstatistikte sabit
FOF0M7paQAMUlOs-600x418.jpg
Yine ben yine bir dizi ve yine Güney Kore dizisifkhaha8
Ama napayım Güney Kore dizileri tek sezon 16 bölüm mis gibi. Bir günde bitiveriyor aşırı seviyorum bu yüzden. Yanlış anlaşılma olmasın farklı ülke yapımlarını da izliyorum böyle tek sezon ya da az bölümlü oldukça ama şu sıralar Güney Kore daha mutlu ediyor beni.

Dizimize dönelim. fkhaha8Bu dizimiz hala devam etmekte. Normalde bitirdikten sonra başlık açacaktım ama dayanamadım. Dizi de konuşmak istediğim şeyler oldu ve çevremde bir kişi hariç kimse izlemediği ve o bir kişinin de intiharları saçma bulduğundan konuşamadığımızdan dolayı başlığı açmak istedim.

Gelelim dizimizin konusuna. Konuyu ben yazmak yerine direkt internetten alıntı yapıyorum. " Dizi, talihsiz bir kaza sonucunda sıra dışı bir ölüm meleğiyle tanışan Choi Joon Woong'un etrafında dönmektedir. Choi Joon Woong (Rowoon), üç yıl işsiz kaldıktan sonra kendi hayatına son vermeye karar verir ve intihar etmek için bir köprüye gider. Ancak, orada kendisi gibi köprüden atlamak üzere olan başka birini bulur ve onu kurtarmak için kavgaya tutuşur. Kavgada ikisi de köprüden düşer. Bu sırada intihar etmeyi düşünenlerin hayatlarını kurtarmak için birlikte çalışan ölüm melekleri Goo Ryun (Kim Hee Sun) ve Lim Ryoong Goo’nun neden olduğu bir hata nedeniyle ruhu vücudundan kaçan Choi Joon Woong , üç yıl komada kalır. Yarı canlı yarı ölü bir ruh olarak beklenmedik bir şekilde yeraltı dünyasının en önde gelen ölüm meleği şirketinin kriz yönetim ekibinde bir iş bulur. Ekipteki görevi, yüksek intihar riski taşıyan insanlarla özel olarak ilgilenmek ve onların yaşamaya devam etmelerine yardımcı olmaktır.

Birçok kişi diziye Rowoon'dan dolayı ilgi duysa da benim diziye başlama sebebim Lee Soo Hyuk idi. Adam gözümde çok ayrı bir seviye. Yalan söylemeye gerek yok. Yakışıklı desem yakışıklı değil. Karizmatik desem karizmatik değil. Ama farklı bir aurası var. Gerçekten. Daha önce başka bir dizi de izlemiş o havasından etkilenmiştim. Bu yüzden bu dizide görünce heyecanla başladım. Tabi heyecanım biraz yarım kaldı. Çünkü çok fazla sahnesi yok. Bu beni derinden üzse de diziyi konu olarakta sevdiğim için izlemeye devam ediyorum. Tabi hâlâ içim de bir umut var belki Lee Soo Hyuk'un daha fazla sahnesini görürüm diye ama çaktırmayınfkhaha8
Diğer karakterlere gelecek olursak Rowoon'un canlandırdığı karakter her ne kadar başrol olsa da sevemedim ben. Nedense beni itiyor. O beni ne kadar çok itiyorsa diğer başrol kadınımız beni o kadar çok çekiyor. Goo Ryun gerçekten gözümde ayrı. Pembe tonlarını sevmeyen bana bile pembe sevdirdi. Ama burada pembeden kastımız saçı ve makyajı. İnanın saça ve makyaja aldanarak onu ponçik bir şey beklemeyin. Çok ayrı o. Afişte durduğu gibi Pembelerin içine soğuk duruş sergilese de çok iyi. Diğer Im Ryung Goo karakterine ise yorum yapasım yok. Tek bir şey diyeceğim bir parmak hareketi var. Beni aşırı fitil ediyor. Elimde olsa sahnenin içine dalıp o parmağı kırmak istiyorum. İzleyenler ne demek istediğimi çok iyi anlar😡 Şöyle bir çanta geçirsem kafasına birazcık rahatlarım sanırımfkkavga6

Karakterlerden bu kadar bahsetmek yeter. Zaten önemli olan Lee Soo Hyuk.fkhaha8 O da azıcık zaten.fkagla0
Dizimizden bahsedecek olursak şu ana kadar 10 bölümü yayınlandı. En başta konusunda da yazıldığı gibi yüksek intihar oranına sahip insanları bulup intihardan vazgeçirmeye çalışan bir ekibin yaptıkları işleniyor dizi de. Her bölümde farklı bir intihar tiplemesine yer verilmiş. İzlerken vazgeçirilme olaylarını biraz yavan bulabilirsiniz. Ama her bölümün 1saat olduğunu ve bu 1saatlik sürenin neye yeteceğini düşünürsek normal geldi bana. Ha bu kadar basit olmalı mı? Kesinlikle hayır. Ama bazen bir kelime yeter mi ? Kesinlikle evet. Bir söz seni ipe de götürür ipten de alır sözüne her daim inanmışımdır. Ve bu dizi de biraz buna yönelik şeyler var.
Dizi de maddiyat adaletsizliği, tecavüz, fiziksel görünüş tacizleri, zorbalık vs. hepsine dair işlemeler yapılmış şu ana kadar. Bazıları cidden çok güzel işlenmiş ve altta yatan mesaj çok iyi bazıları da dediğim gibi biraz yavan kalmış. Ama yine de genel olarak beğendim. Ve gerçekten neyin nelere sebep olabileceğinin gösterilmesi hoşuma gitti.

Genel olarak izlemenizi tavsiye ederim. Böyle kesinlikle sizi saracak bir dizi mi derseniz buna evet diyemem. Böyle diziler herkese gelmiyor. Özellikle intihar vakalarında hassas olanlarınız varsa izlemesin derim. He ben etkilenmem vakit geçirmek istiyorum derseniz izleyebilirsiniz. Bu sözümden sizi sarsacak bir psikolojik dizi olduğu anlamı çıkmasın. Psikolojik açıdan baskın bir dizi değil. Yine de bazı hassas insanlar etkilenebilir.
Dizinin daha yayınlanmamış 6bölümü var. O yüzden şimdilik bu kadar. Final olduktan sonra biraz daha detaylı ve bol spoilerli yorum yapmayı hedefliyorumfkhaha8

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Netfilkste görmüştüm, o zaman listeye almalı ve tamamlanıntamamlanınca izlemeliyimm diğer türlü catlarim

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Diziye başlayıp ilk 4 bölümü izledim. Oldukça kaliteli bir yapım. Bilim kurgu dahi olsa çok fazla mantıksal hata var. Dönüp dönüp başa sarmaları konu döngüsünü bozuyor, Arow dizisinin de bu huyunu sevmemiştim.

Diğer dünyanın kore bilim kurgusun da nasıl canlandığı hakkında bize güzel bir film izleyecez. Karekterler olduk başarılı. Okulda ezilen kıza sinir oldum.
En ilginç olanı Kaçan ruhun eşlik edenler tarafından bir türlü bulunamaması ve kişilerin hep en yakın ve tanıdık simalar olması biraz saçma olmuş :)

Dizi devam ediyor, zamana müdahale, geçmişe gitme vb olayların işleyişi daha mantıksal olabilirdi. Bizdeki Selana tiplemesine benzemiş biraz :)

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Ay diziye başlamışsınız nasıl mutlu oldum anlatamamfkutan3 Sevdiğim dizileri birilerinin izlemesi ve onlarla dizi hakkında konuşup karakter kurgu çekiştirmeyi biraz fazla seviyorum sanırımfkhaha8

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@Qasem geçmiş gelecek açısından dengeyi bir türlü tutturamıyorlar bence abi ya. İzlerken seninle aynı düşünceyi paylaşmışız.
Lisede ezilen dediğin şu kalem bağlantılı olan mı? İzlerken çok fitil olum ona

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@lacivert, yani filime girme şansım olsa gidip döverdim o kızı ya kendini nasılda ezdiriyor. Bas tokadı yada çek bıçak, uyuz oldum resmen. Evet geçmişle gelecek arasındaki denge de hep sorun var. Ama çocuğun çorapları topladığı sahne çok duygusaldı gözüme yaş girdi

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@Qasem, Aaah aah ezilme psikolojisi. Bir karşı koysalar aslında neler neler olacakta işte. Ama o kızı hayallerimde çok güzel dövdüm.
Bir de dizi de bölümlerin son sahnelerinde pembe saçlımız had bildirme gibi hareketler yapıyor ya. Bayılıyorum o sahnelere fkhaha8

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@lacivert, oraya daha gelmedim. 4 bölüm izledim. Yani daha kaliteli olabilirdi. Birde pembe saç yakışmış :)
Cennetin başı daha karizmatik seçilebilirdi o yaşlı kadına pek oturmamış :)

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
1651945042370.png

aha da favori karakterim :D

başrol üç erkek çok iyi takım olmuş he ne diyeyim ı like it, Lee Soo Hyuk'un kalın sesi ile soğuk derin bakışları bile diziyi izleme daha da neden oldu 3 gram yerde var Allah aşkına arttırın şu adamın sahneleriniii

Çizgi romandan uyarlamaymış valla ne diyeyim daha da merak ettim o yüzden.

Bir sahne beni benden aldı.
Pembe yakışıyor dedi diye, pembeden başka far süremeyen aşkımmm... ne ikonik karaktersin beee Geçmişlerini niye hatırlamıyorlar laaaghn bunlar.

Rowoon şu adamı alın başımdan gram sevmiyorum hiç bir kuvvet sevdiremez.

Onca karakter iki ruhu nasıl yakalayamıyonuz ben anlamadım :D

Onun dışında seyir zevki yüksek az kaldı 11 ve 12. bölümü izleyemiyorum altyazılı hali internnette bulamadım. Netfiliks bacıdada 10 bölüm var :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar