Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

TR Haberler Togg Sedan görücüye çıktı

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, SUV olarak duyurulan ilk modelinin ardından, sedan için harekete geçmişti. İlk görüntüler sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı.

Screenshot_20220106_092036.jpg

Yerli otomobil Togg, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES), TOGG otomobili ilk kez uluslararası sahnede yer aldı.

Togg Sedan'ın ilk görüntüleri de Togg'un resmi Twitter hesabından, "Togg'un dinamik ve yenilikçi vizyon otomobili ile tanışmaya hazır mısınız?" notuyla paylaşıldı.

Togg CEO'su gözyaşlarını tutamadı

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, lansmanda aracı tanıttı. Tanıtımın ardından TRT Haber'e açıklama yapan Karakaş, duygusal anlar yaşadı.

Gözyaşlarını tutamayan Karakaş, "Daha iyisini yapacağız. Oyunun içerisinde bir oyuncu olduğumuzu söylemek için geldik. Oyunun içerisine dahil olduk ve hızla da ilerliyoruz" dedi.

Yeni logosuyla görücüye çıktı

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle yola çıkan Togg, marka isminin ardından logosunu da belirledi.

Logo tasarımında iki ok, ortasında değerli taş şeklini oluşturacak şekilde kaynaşarak, Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. Logo aynı zamanda Togg'un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir araya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu da vurguluyor.

Yeni logo, 21 Aralık'ta paylaşılan videoda, ilk kez otomobilin üzerinde görülmüştü.

Kaynak : TRT Haber

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Haber ile ilişkili bir kaç haber izledim evet gurur duydum fakat ben daha cok seri üretim ve belirsiz olan araç fiyatıyla ilgileniyorum. Böyle fonksiyonlara sahip bir aracın kullanıcı kesimi çokta geniş olacagını düşünmüyorum.
Çünkü dizayn ve tasarım tamamen lüx araç bu bariz belli ..

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Qasem, Haberde Gebze de olan fabrikamız oldugunu söylüyor Toog CEO su .. Yineliyorum bu araç sıradısı tasarıma sahip oldugunu net görüyoruz biz dahi üretsek böyle bir araca sahip olmak için dudak uçuklatan fiyatlandırma olacagını düşünüyorum ve dolayısyla hevesim kursagımda kalıyor..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@✿£fuL!m✿, Gebze üretime geçen böyle bir fabrika gerçekten var mı, temsilci mi?
Yani fabrika olsa boy boy belgeselini yaparlardı.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Qasem, şöyle bir googlede bakayım dedim de. Tasarım firması bu. Yani fabrika falan değil. Gebzeye yeni taşınmış ve fabrika olarak daha üretim için bir çalışma yok. Teyyit orgdan da bakabilirsin. Vikipedia ekranı atayım fiyat belirlenmiş
Screenshot_20220106-164632.md.jpg

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Qasem, Fiyat şaşirtmadı beklediğim meblağ. Fabrika hususu doğru tasarım vadisi de deniyor fakat adının fabrika olarak anılması,araba sanayiinde dev ülke gibi flaş algı yaratıyor hani havalı durusu var sanırım ondan önsöz olarak zikrediliyor.
Uzun lafın kısası araç kodaman kesime hayırlı uğurlu olsun nitekim halkı kapsayan elle tutulan tarafı yok.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Zaten üst kesime hitap edeceği baştan bağıra bağıra belirtilmişti..

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Elektrik motoru ; Alman BOSCH
Entegrasyon ; Alman EDAG
Şasi sistemi ; İngiliz MYRA
Batarya ; Çin
Tasarım ; PININFARINA

demiş bu kişi,takip etmiyorum ama dedikleri doğru olma ihtimali yüksek olabilir.2017 yılında çin araç fuarında görücüye çıkmış,aracı kimse beğenip almamış.

burdada böyle bir haber var.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Yerli üretim olabilir ama asla milli değil,daha önce toyota da ülkemizde fabrika kurup yerli araba üretmişti.yerli araba olayı,tüm parçaların avrupadan gelip burda montaj yapılmasıydı,yaklaşık %30'u yerli olarak geçiyordu.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@interceptor, ben o haberlere inanmıyorum çamur atma politikası da fazlası ile var bir çok kesimden.
Beni ilgilendiren bizlere hitap etmedikten sonra hiç bir anlamı yok yine zenginlere hitap edecek.
Ne anlami kaldı kuru kuru kimse alkışlamaz..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar