Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma Sandık döviz için çözüm mü?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Muhalefet diline bir sakızdır dolanmış. “Sandık geldiği an döviz düşer”

Bana göre bunu bu şekilde dillendirmek ve bilinmezliğe çözümmüş gibi taş atmak cehalettir. Dövizi düşürmek için TLnin getirisini artırmak ve ülkeye döviz girişini artıracak girişimlerde bulunmak gerekir. Muhalefet de boş lafı bıraksın artık, daha mantıklı eleştiriler ve alternatif çözümler sunsun.

Peki ya sizce?

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Muhalefetin işi bu düşen (hiç farketmez ne konumda riskli risksiz olsun) zaafından nemalanmak. Ben bu elemanların kimliklerinden de şüpheleniyorum. Ülke zaten kaos ta iyice itelemenin ne alemi var birlik zamanı değilmidir biraz çözüm üret yahu be adam.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Mevcut muhalefeti ezop masalları gibi düşünmek lâzım masallarda yaşamaya devam etsinler..
Seçimin bile maliyeti çok büyük ekonomi bu haldeyken çözümleri bu oluyor..
Akıl bunlara uğramamış çok görmemek lâzım .
Başka alternatif lere yönelmek elzemdir..

ama nasıl yönelmeli fırsat ci ve stokculardan bilemedim..
Vatan millet umurlarında bile değil...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Arkadaşlar ben sizin gibi düşünmüyorum.
Hükümet Yönetemiyorsa istifa etmeli. Halk bu konuda belirleyici.
Erken seçim belki çözüm değil, ama uzun vadede istikrar getireceği, piyasalara güven endeksleyeceği kessin.
Hükümetin bu anlamda ekonomik olarak tutarlı gelecek vaad eden bir proğramı da yok. Hükümet hala yalan dolan peşinde.
Bu olaylardan ders çıkarmış değil.
Daha geçenlerde yalan ve dezenformasyon ile doğalgaza mini mini zam gelmiştir diyen milletvekili saraya atandı. Bu nasıl şuursuzluk.
Sandık çözüm olmayabilir ama şart...

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
İktidarın karşısında sağlam mantıklı konuşan güçlü bir muhalefet yok haliyle buda iktidarın işine geliyor sandıkta muhalefet kazansa bile hepsi denenmiş hepsinin yönetim tarzı az çok biliniyor o yüzden sandık çözüm değil dövizin düşmesi için ekonomiden çok iyi anlayan birinin olması lazım tabi çözmek istiyorlar mı oda meçhul

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
@Qasem bende senin gibi düşünmüyorum hem seçim çözüm değil diyorsun hemde uzun vadede piyasalara istikrar getirecek diyorsun muhalefetin siyaset metodunu burda herkesten çok biliyorsun ben sadece muhalefet gelirse kısa sürede piyasalarda istikrar olur belki ama uzun vadede asla diye düşünenlerdenim yani seçim çözüm değil ha ayakları yer sağlam basan bir muhalefet olsaydı şimdi seçim olsun derdim ama öyle bir muhalefet yok

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, Üstad ben mevcut hükümet kalsin demiyorum sandıkla kim gelsin onu merak ediyorum hükümet karşında ki muhalafet bırak devlet yönetmeyi daha iki kelimeyi bir araya getirmekten âciz dediklerine kendileri inanmıyor bunlara kümes idaresi verilmez. bumu sandık çözümü .
Uzun vade diyorsun da bunlarla vade mezarda bile bitmez :)

Sana katılmıyorum Üstad...
Başka alternatif ler eve çözümler e yönelmek lazım..
Dünya siyasi tarihinde örnek lere bakmak lâzım..
.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@SiyahSancaktaR, mesela ne gibi alternatif yada çözümler. Yönetebilir hükümet buysa yandık.
Muhalefet şu haliyle bile iktidardan daha iyi yönetmeye talip
İktidar kokuştu, kendi saltanatından başka bişey düşünmüyor. Halktan bihaber. Yapılan açıklamalar enazından bunu ele veriyor.
Şu aşamada hükümet gitsinde kim gelirse gelsin anlayışı bende hakim.
Başkan gücü tek elde topladı, bakanlar sadece danışman konumuna dönüştü. Saltanata döndü cumhuriyet.
Çoğulcu demokrasi parçalandı. İnatla kafasının diline yönetilen bir ekonomik politika ve buna çıt çıkaramayan bir bakanlar kurulu.
Bence mevcut beceriksiz muhalefet bile bunlardan daha iyi konumda.ülkeyi kümeste bile beter hale getirdiler. Kur 24 bareminş aşarsa 40 lara dayanacak gibi duruyor

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, Üstad hükümet hakkında dediklerine katılyorum burda sorun yok haklısın sonuna kadar ...
Lâkin kim gelirse gelsin muhalefette olak görüşüne katılmıyorum.
Bende talibim yönetmeye desem bana gülersin dimi benim talip olmam muhalalet ten daha inandırıcı olur emin ol :)
Onların öyle bir derdi yok ki ayrıca yalan dan yere esip gurleyelim mecliste kalıp paramızı menfaatimizi alıp devam edelim kafasın dalar..
Bir çıkmaz sokaktayiz Üstad zor zamanlar ne olacak bilmiyoruz..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar