Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Beyin Fırtınası Mücadeleye Devam!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Geçmişe tutunup kalanlar aslında sadece kendileri ile kavga ederler. Geçmişte şöyleydi böyleydi gibi söylemleri bayraklaştıranlar yarınlara dair hayalleri olmayan, hayattan zevk almayı bilmeyen insanlardır.

Size tavsiyem; geçmişi kafanıza takmayı bırakın, güzel yarınlara yelken açın. Hayatı, anı, yaşadığınız zamanı ıskalamayın. Güzel bir an, güzel bir zaman dilimini geçirecek herşey bu dünyada mevcut, geriye tek bir şey kalıyor. Tüm bu parçaları birleştirip yarınlara umut olabilecek, bugünün tadını çıkarabilecek azim ve irade... İnanın oda sizde var. Eğer hala nefes alıyorsanız, dünyayı değiştirecek gücünüz bile var. Yeterki siz ayağa kalkın...
Ben mi?
Şu an sadece yaşadığım anı ve geleceği düşünüyorum, Dün ve tarih ise geleceğe bakmak için, yarınlarım, yarınları yeniden inşaa etmek için bana ışık tutacak bilgi yığınıdır. Bana düşen onlardan dersler çıkarmak. Onları sırtıma yük ederek değil, onlarla geleceğe bakmayı, onları kullanmayı öğrenmek. Ben hep basitten başlarım. Mesela zamanınızda çalan boş insanları bugün hayatınızdan atın. Bugün biraz daha fazla okuyun, yarın okuduklarınızı anlatın... İşte bu metodu hergün üzerine bişeyler ekleyerek yolunuza devam edin. Ortaya çıkacak insana siz bile inanmakta güçlük çekeceksiniz.

Gerisi mi?
İnsanlar ne diyor, ne yapıyor, ne ediyor, ne derler? Umurunuzda bile olmasın...
Değiştiremeyeceğiniz şeyleri düşünmek sadece yorar, sizi hayattan bıktırır ve inanın size başka bir getirisi yok o yüzden artık değişime başlamanın zamanı geldi deyin ve ayağa kalkın...

FK / Qasem

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar