Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gündem Kahramanmaraş'ta 7,7 büyüklüğünde deprem

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Meva
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
#SONDAKIKA Adıyaman'da 44 yaşındaki Naime Şakar, depremin 165'inci saatinde enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Allah korusun beklenen istanbul depreminin fragmanını izliyoruz resmen.

ülkemiz için büyük bir afet,bir çok yönü oldu, büyük afetlere tam hazırlıklı değiliz bu net,yeterli bir organizasyon yok,ülkede kesim farketmeksizin bir çok insan ne deprem anında ne deprem sürecinde nede daha sonrası ne yapacağını bilmiyor ( ben dahil ). istanbulu düşündüğüm zaman,olası bir depremde ki bu her an olabilir, tamamen binalardan oluşan,sokakları daracık,ambulans ve itfaiyenin bile geçemedği dar sokaklara nasıl müdahele edilir bilemedim. Allah beterinden korusun. 2 gündür deprem haberlerini izleyemiyorum,içim kaldırmıyor,bir çok insan soğuktan da vefat etti,çok zor durum.

SON DAKİKA | Adıyaman’da depremin 199. saatinde 18 yaşındaki Muhammed Cafer Çetin, enkaz altından sağ olarak çıkarıldı

🔴Can kaybı 31 bin 974'e yükseldi. :(

Çalışanlar yoruldu. Birde çalışmalar tehlikeli binaların yıkılmasına yönlendirildi. Seçim öncesi enkaz kaldırma bile başladı. Sayının az artması normal. Bundan sonra hep ölüm hanesi yükselecek :(

Şu an yardımlar toplanıyor ama bu uzun bir süreç devamı mutlaka olmalı mutlaka

Devlet nerede? Niçin sahada değiller? Vatandaş ve depremzedeler mağduriyet yaşıyor!

Gibi söylemler safsatadan ve lafugüzaf sözlerde başka bir şey değildir.
Birinci derece depremzede yakını olarak yakınlarımı getirdiğimiz özel hastanenin başhekimi ve halkla ilişkiler müdürü de dahil tüm personel ayakta karşıladı ve başhekim özel ilgilendi hiçbir ücret almadan.
Kimlikleri olmadığı için ve halamın kaburgaları kırık yatması gerektiği için Üsküdar belediyesi eve özel memur gönderip evde işlem yapılması.

Yine gözlük kullanan halamın gözlüğü enkazda kaldığından dolayı yeni alması gerektiği için depremzedelere özel eve bir optikçinin gelmesi.

Bunlar aklımda kalanlar ve böyle ziyadesiyle sosyal yardımlar aldılar.

Ve halen devlet nerede diye hayıflananlara suâl ediyorum.

“Devlet bir nefes yakında fakat siz neredesiniz!!”

@EfuL!m Devlet kavramını bilmeyen ve onu somut bir olgu olarak gören ( 3. dünya kişiliklerinden bahsediyorum ) yanında olsanız elinden tutup ben devletim deseniz ne diyor bu diyerek yüzünüze bakarlar.

Gafil bilmez ki orada gördüğü herkes devlettir. Elden tutup çıkartanda evde oturup dua edende hem de hiç tanımadığı kişilere göz yaşı dökerek bakan kişilerde devlettir.

Bir gündür sayı verilmedi ve bu sayı bana inandırıcı gelmedi
İnsanlar nufustan mı siliniyor?
Daha on binlerce insan enkaz altında kaldırılmayan enkaz kaldırılandan çok.

Bu iddia nedir biliyormusun , devlet öldürüp nüfusta düşüyor demektir. Bu ülkede nufus müdürlüğü var yapmayın gözünüzü seveyim. Ölüler üzerinden siyasete birde sizler başlamayın. Bildiğiniz gerçek varsa paylaşın bilelim

Devlet nerede? Niçin sahada değiller? Vatandaş ve depremzedeler mağduriyet yaşıyor!

Gibi söylemler safsatadan ve lafugüzaf sözlerde başka bir şey değildir.
Birinci derece depremzede yakını olarak yakınlarımı getirdiğimiz özel hastanenin başhekimi ve halkla ilişkiler müdürü de dahil tüm personel ayakta karşıladı ve başhekim özel ilgilendi hiçbir ücret almadan.
Kimlikleri olmadığı için ve halamın kaburgaları kırık yatması gerektiği için Üsküdar belediyesi eve özel memur gönderip evde işlem yapılması.

Yine gözlük kullanan halamın gözlüğü enkazda kaldığından dolayı yeni alması gerektiği için depremzedelere özel eve bir optikçinin gelmesi.

Bunlar aklımda kalanlar ve böyle ziyadesiyle sosyal yardımlar aldılar.

Ve halen devlet nerede diye hayıflananlara suâl ediyorum.

“Devlet bir nefes yakında fakat siz neredesiniz!!”

Bu bir felaket ve devletin imkanları yetersiz. İnsanlar haklı devleti yanlarında görmek istiyor ama bu felaketi kaldıracak hiç bir devlet yok. Bu gerçeği kabullenmezssek doğru değerlendiremez slogani söylemeden öteye geçemeyiz. Eleştirdiklerimizden farkımız olmaz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri