Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gündem Kahramanmaraş'ta 7,7 büyüklüğünde deprem

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Meva
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@AsyA, Maraş kadim islam kültürünün yaşadığı kentlerden biri. Halk kuran ile haşir neşir. Haliyle enkazdan tekbirler, Kuran sesleri yükselmesi en doğalı.

Maalesef sol paradigma okadar kokuşmuş ki, bu kültürün tüm öğelerine kün kusuyorlar. Birde şu TV ye çıkan sözde ilahiyatçılar yokmu beni ayar ediyorlar. Neymiş tekbir getirilmezmiş, hamd edilirmiş. Kendi kültürleri ile yabancı ve yalancı okadar çok ilahiyat profu tanıdık ki, her musibet bize kokuşmuşlarımızı göstermekte öncü oldu. Bu topraklarda hem şükür hem hamd hemde hak için tekbir getirilir. Arapça ile yoğrulmamış, Vahyden uzak sadece vahyin kültürüne ve arapşa metnine sahip olan bu toplumda olması gereken bu. Ama maalesef halkın kültüründen okadar uzak ki bu proflar. Sende ilahiyatçısın beni iyi anlıyorsun.

Bizler Arap dil gramer ve vay kültürüne hakim olmamıza rağmen bile enkazlardan çıkarttığım her bir emanet için rabbe hamd şükür için onun adını tekbirlerle andık hep. Suriye de bombardıman altından halkı aldığımızda da bu hiç değişmedi. Efendim neymiş ses dinliyormuşuz. Kurtulan her can için sevinç çığlıkları atınca sorun yok ama tekbir getirince sorun var öğlemi bu nasıl aşağlıkça bakış açısı. Ses dinlemenin ve sese ulaşmanın aşamaları var. İşi gücü sosyal medyadan takip, o TV ye bu tv ye koşmak olanlar nerden bilsin.

Kimse bu halkı Kadim kültüründen koparamaz. O yüzden sol paradigma bende çöplüktür. Soldan gelen biri olarak söylüyorum bunu

Kahramanmaraş'ta bir günde ikinci deprem

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde saat 09.47'de 4,7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri