Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Evde itikaf olur mu?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Mükemmel bir paylaşım.
Ekleyecek hiç bir şey bulamadım.
Zaten bu yıl evdeyiz. Bence zamanınızı tama ı olmasada günlük düzenli olarak bir kısmını bir kaç. Saatinizi ittikafa girerek vahyi anlamakla geçirin...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bu yıllık evlerinde yapacaklar. Olması gereken mescit ama bu yıllık bu mümkün olmuyor. Aslında bu soruya @Qasem daha net cevap verebilir :)

Mescit itikafın şartlarında yok. İtikaf doğal zamanlarda da kendi evinde yapılabilen bir eylemdir...
Amaç herşeyden sıyrılıp Allah ile vahy ile kendi ile başbaşa kalmak, yeniden dirilmek için toprağa tohum ekmektir...

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
Gunleri parcali yapmak mumkunmus ne kadar guzel :)
Niyet ettim Allah rizasi icin ,ogle namazindan iikindi namazi kilincaya kadar itikaf yapmaya diye niyetlenip iki namaz arasinda,
kaza ,nafile namazi ,okumalarimizi yapıp dort bes saat da olsa malayanisiz rabbimizle basbasa vakit gecirebiliriz. Bu son gunlerin sevabindan ve feyzinden faydalanabiliriz.,:)

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Gunleri parcali yapmak mumkunmus ne kadar guzel :)
Niyet ettim Allah rizasi icin ,ogle namazindan iikindi namazi kilincaya kadar itikaf yapmaya diye niyetlenip iki namaz arasinda,
kaza ,nafile namazi ,okumalarimizi yapıp dort bes saat da olsa malayanisiz rabbimizle basbasa vakit gecirebiliriz. Bu son gunlerin sevabindan ve feyzinden faydalanabiliriz.,:)
Günleri parçalı yapmak derken anlamadım tam olarak ? :)

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Bu arada konu çok güzel Allah razı olsun @NoktA cım itikafa girmek çok güzel bir ibadet insanın tam olarak Rabbiyle başbaşa kalması dünyevi işlerden uzak olmak kalbimizi, nefsimizi dualarla ibadetle kötü olan herşeyden arındırmak yoğun bir koşuşturmanın arasından sıyrılıp Rabbimizle tam olarak bağ kurmak Rabbimizle vakit geçirmek için çok güzel bir imkan Rabbim bu güzel günlerden çok güzel bir şekilde istifade etmeyi Nasib etsin amin. :)

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
@Meva bende biraz arastirdim ,
On gunun tamamini degilde ,o gunler icinde parca parca yapilabiliyorsun.niyet ederken sure belirlemek lazimmiş.
Birde yeni ogrendim en cogu on
en azi da "subhanallah "diyecek kadar bir anmiş.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar