Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Ekonomi Haber Emeklilerin zam oranı netleşti

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen kanun teklifine eklenen emekli aylığının enflasyon farkı ile birlikte toplam yüzde 25 oranında artırılmasına ilişkin madde kabul edildi.

1688796305859.png

Memur ve emekli zam oranını içeren torba kanun teklifinin komisyon mesaisi tamamlandı.

Son dakika düzenlemesi ile emekli maaşlarına yeni zam oranı belirlendi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen kanun teklifine eklenen emekli aylığının enflasyon farkı ile birlikte toplam yüzde 25 oranında artırılmasına ilişkin madde kabul edildi.

Kaynak: Emeklilerin zam oranı netleşti

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Enflasyon %108
Zam %25
Yatacak yeriniz yok.
Hani halkınızı enflasyona ezdirmeyecektiniz. Sizler halkı nekadar soyarız diye vergi arttırımı formüllerine sarılırken bu halkı düşünecek zamanı elbet bulamıyorsunuz

AKP istifa...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Ekonomi durulur mu acaba :( her geçen gün umudum tükeniyor

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Çok zam yapıldı zahmet etmişsiniz😏 bilgisayar olmadan daktiloyla her işi görüp 30 yıl zor şartlarda görevde çalışıp başarılı olan ünüversite mezunu bir emeklinin aylığı daha yeni 10.000 lira oldu teşekkürler 😏

Kenshi

Aktif Üye
Bir Fani Yolcu.
Meslek
Imam-Hatip
Memleket
Rize
jXd4NV
Enflasyon %108
Zam %25
Yatacak yeriniz yok.
Hani halkınızı enflasyona ezdirmeyecektiniz. Sizler halkı nekadar soyarız diye vergi arttırımı formüllerine sarılırken bu halkı düşünecek zamanı elbet bulamıyorsunuz

AKP istifa...

Akp istifa diyorsunuzda biz bu zamları zaten bekliyorduk oyumuzu bilerek ve isteyerek verdik.
Bizim derdimiz zam değil İslami kurtarmak.
Siyaset pek sevmem ama zira öbür parti başa gelseydi diyaneti kapatacaklarını kendileri söylüyorlardı.
Ben net insanım işimi şansa bırakmam yaptıklarımdan şuana kadar şükür pişmanlık duymadım.
Ezanı Türkçe'ye çeviren gereksiz bir partinin başa gelmemesi çok sevindirici.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kenshi,
Ben sol Paradigmayı seven biri değilim. Heleki CHP gibi jekoban ve kemalist bir zihniyetin bu ülkenin başına gelmesini en son istiyenlerden biriyim. Hatta değişim olsun diye CHP ye oy verenlere çok net aptal diyen biriyim... Değişim diye önümüze koydukları AKP den daha fosil, daha gelenekçi ve değişimin zerresini barındırmayan bir kafa yapısı var...

AKP bu yola çıktığı sloganları kaybetti, son seçimde bu sloganları yeniden dile getirip mazlumun ve fakirin yanında duracağını söyledi ama iş hiç öyle olmadı. Biz bu zamları beklemiyorduk.
Doları zorla arka planda baskılayarak 18 binlerde sahtekarlıkla tuttuklarını hrp inanmak istemedik. Çok dillendirildi ama inşallah bizi aldatmıyorlar dedik. Hatta AKP yi geldiği noktada sevmiyor olmama rağmen gidin oy verin dedim bu forumda. Sizinle aynı kaygıları taşıdığım için. İslama ve Müslümanlara saldırılmasına ve özgür bir ortam devam etsin diye. Ama bunlar ekonomik ve siyasal olarak bizi aldattular. Tüik verileri ile oynadılar. Karşılıksız tonla para basıp piyasayı TL yığınına çevirdiler.
Vergileri, ve hırsızlık olan ötv yi arttırdıkça arttırdılar. Verdikleri sözleri unuttular. Yapamıyorlarsa bıraksınlar.
Benim alın gücüm yüksek, maddi imkanları var ya üç kuruş maaş alan geliri olmayanlar ne yapacak hocam. AKP yada bizim kaygılarımız bu fakir ve mazlumlardan çok mu önemli. Hocam insanlar akın akın avrupaya geliyor neden biliyormusunuz, geçinemedikleri için. Üç kuruş para kazanıyorlar ama türkiyede çok değerli o para.
Bu hafta yanımda bir mühendis başlayacak Elazığlı. Hocam iş bulamıyoruz, olan işlerde üç kuruş maaş veriyorlar çocuklarımızı okuyamıyor duruma geldik deyip bana evraklarını yolladı. Ve inanın hocam binlerce başvuru var şirketimize.

11 bin maaş alan bir aile nasıl geçinsin.asgari ücrete kuru serbest bıraktıktan sonra niye zam yapmadılar? Neden Tüik verileri yüzde 18 leri gösterirken gerçek veriler %108 di.
Bizi aldatan bizden ise ben bizden değilim hocam. Bu yüzden kızgınım AKP ye...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar