Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tartışma Din değiştirenlerin isim değiştirmeleri gerekli midir?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Qasem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@Qasem, Üstad hala demogoji yapmaya devam etmektesin kabul etmiyorsun :)

Ben sana ornekler sundum sen nelere çektin..

Kuranda geçmiyor diye Gavurdur demedim :)

Veya diğerlerini ötekilestirmedim..

Ümmet coğrafyasını dediğin ülkelerden ibaret te demedim adı üzerinde Örnek verdim...

Böyle uzun yazarak beni ikna felan etmedin aksine kendi ni rahatlattin ısrarla beni anlamak istemiyorsun..

Ayrıca aykırı düşünce sahip insan sayısı vererek hakikat ordusu imajı vermen garip geldi.

Ümmet coğrafyasına bir sen hakimsen demekki sensin Üstad :)

Sen beni anlıyorsun da illa da benim düşüncem hakikattir diyip kestirip atıyorsun..

Evet konuştuğumuz konuya bak şaka gibi ...

Son düzenleme:
@SiyahSancaktaR, Ustad bu konu uzadıkça sanırım tatsız yerlere gelicek hakikati öbür dünyada herkes görücek o zamanda pişman olucak insanoğlu yaptıklarından dolayı dediklerinden dolayı geçen bu tarz bi konuda tartışma vardı bi forumda bunları söyleyince banladılar :D bu yüzden konuyu uzatmak istemiyorum uzadıkça uzıcak ben kendim biliyorum...

@Kadir53 düşündüklerini söylediğinden dolayı burda kimse kimseyi banlamaz rahat ol farklı düşünebilirsin yeterki yalan, iftira, hakaret, karalama gibi durumlar olmasın.

5 kamyon yazı yazmissiniz..:d
Ha Alex, ha Hans, ha Kloepatra, veya Cemşit,Nazlı, Emine, vatan yahut silistre!...:)

Qasem soyledigi mantiksiz degil, diger yarışmacılarinda soyledigi sacma degil..:)

Isimler dini belirlemez..Herkes yasadigi ülkenin ve ecdadinin 'kimliginden' cikan isimleri alır..Bu da gayet anlasilir bise..Cat Stevans musluman oldugunda, Yusuf Islam ismini aldi..İngilizler ona hep 'naber stevans" dedi..:)
Qasem "seni yoran herseyi birak".. ;)

Kötü bir ismi yoksa gerekli değil..
İçerisinde put ismi barındırıyorsa tevhide saygısız bir isimse ama değiştirmesi gerekir.

Abdulkabe ismi olanı mesela Abdullah diye değiştirilmiştir.
Ama mesela birisinin ismi Joseph, David değiştirmesi gerekmez.

Çünkü o dil de kötü bir anlamı yok.

@Qasem Üstadım demogoji gibi kelâmlarım samimiyetine güvenerek latife den ibaretti..:)
Münazara güzel seninle asla hedef göstermek düşüncem olmadı..
Biz ayrı düşüncede olsakta yolumuz aynıdır..

Yanlış anlama olduysa eğer hakkını helal eyle özür dilerim senden :)

@SiyahSancaktaR, estağfirullah abim özürlik bişey yok. Alıntı yapmayı yasaklamamın nedeni zaten kişilerden bağımsız kendi düşünceni ifade edebilmek içindir. Yani ben böyle düşünmüyorum deyip yorum yapabilmektir.
Sen böyle düşünüyorsun bu yanlışla başlayan tartışmalar yaptalama ve kavgalarla biter.
Sorun yok abim.
Saygılarımla :)

Adamın ismi, Ömer ise, adam mürted olmuş ise,
İsmi neden değişsin?
İsmini değiştirsen de,
Adam Türk ise geleneğine göre bir ismi olacaktır.
Yani iman küfür "isim"de değildir "cisim"dedir.

@EfuL!m, kaçtane gördün öyle?
Mesela ben ismimi değişmedim.
Aslında ünlü olan bir kaç tane hariç ben hiç ismini değişen birine rastlamadım :)
Onlara sormak lazım

@EfuL!m, @Qasem Üstad bu konuda inat ediyor işte değiştirmesinler devrim yapalım diyor :D

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri