Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sağlık Brokoli

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@AsyA, Ben buharda haşlamıyorum fakat kaynar suya atıp kısa süre tutup cıkartıyorum hem kaynar suya atılınca yeşil rengini koruyor zira soğuk suya koyup kaynaması beklendiğinde rengi değişiyor o değişiklik hoşuma gitmiyor.
Hasılı az haşlanmış “küçük ağaçlarımızı fksirin8 “ ister salata , ister yoğurt ile, ve istersem bir fırın tepsisine brokoli leri dizip üzerine beşamel ve en üstüne dilim kaşar dizip ve en son kaşarların üzerine pul biber serpiştirip ısıtılmış durumda sörf üzeri kızarana kadar fırınlıyorum.
Tadı enfes ve bir o kadar hafif sebze öğünü.

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
@AsyA 'cım ben salata olarak çok severim hani makarna salatası yapıyoruz ya onun gibi makarna yerine brokoli koyuyorum çok güzel oluyor :)
Sadece haşlayıp yoğurt dökebilirsin bide @EfuL!m 'in dediği gibi fırında pişirip üstüne kaşar çok güzel oluyor bende buharda pişirmiyorum gerek yok bence zaten hemenden pişiyor :)

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
ben tam bir etçilim onu fark ettim sjjsjsjs
Brokoli kültürüm hiç yoktur, arada alırız yüz yıl dolapta bakışırız jsjsjsjsjjs

aguman

FK Yorumcu
Faydası tartışılmaz sarımsaklı zeytinyağlı salata şeklinde güzel ama öyle bir anlatılmış gibi sanki kuzu çevirme gibi methiyeler olmadı :D

Methiye sadece et ve çeşitlerine mahsustur lütfen fktrip4

sükutu-ezber

FK Özel Üye
Öyle işte,,,
Yoğurtlusu çok güzel, ama özellikle karnıbaharı alırım aynı familyadan,, 🙃

Brokoliyi bir de şöyle deneyin,, brokolileri haşlayın sonra süzün makarna gibi, hafif el ile sıkıp suyunu çıkarın,
Sonra ister sıvı, ister tereyağı ile soğanı kavurun isterseniz bir kaç diş sarımsak ekleyin, soğanları kavurun ve brokoliyi ekleyip biraz daha kavurun, sonra afiyetle yiyin,, 🙃

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar