Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Biraz Forum Nostaljisi

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Burada çoğumuz eski forumcuyuz malum,eskilerden konuşup nostalji yapalım mı;nasıl başladık,neler paylaştık,geliştik mi geriledik mi vs.

Ben başlıyorum,benim @NoktA ile samimiyetimin oluşmasında büyük katkısı olan bir konudan bahsetmek isterim,bu konu ile birbirimize ortak demeye başlamıştık :kk ve ben onu karşı cins biliyordum,nerden nereye kaç sene oldu:)

Konu şu:
Ekli dosyayı görüntüle 6363

Ortak,fikrin hala aynı mı:a20:

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Tabiki aynı ortağım @Yaren ıh;; Senin gibi ortağı bulmuşum iş hayalimizden vazgeçermiyim hiç Ra)))çak))
Özellikle pandemi döneminde bir çay hazırlarız, "Covid savar geldi. Vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor." yazsak köşe oluruz :D (Köşe olmak, bizde zengin olmak manasında kullanılır :D )

Ben konuyu anlamadım ama ortağım. Bizde nostalji konusunda eski forum anılarımızdan mı bahsedeceğiz yoksa ne iş yapacağımızdan mı bahsedeceğiz :)

Bu arada işin uzmanı @SiyahSancaktaR a soralım. Sayın Muhterem, @EfuL!m in berber dükkanı açma düşüncesi hakkında ne düşünüyorsun :) Sonuçta pandemi dönemindeyiz. İnsanlar zorunlu olmadıkça berbere gitmiyor. Bugün yarın kapanma ihtimali de var. Ölü yatırım diyebilirmiyiz :) İşin uzmanı olarak değerlendirmeni istiyoruz :çay:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Herbirinizle ayrı ayrı tanışma hikayem ve eski anılarım var.
Bu forumdaki ilk tanışıklığım @Hatra hoca ile. Beraber çok güzel anılar biriktirdik. Bir ömürde dünyanın en güzel dostları olarak kalacak inşallah. Bu arada Annesi benimde annem... Aynı evde doğmadık aynı ana baba çocuğu değiliz. Ama aynı kişiye anne diyoruz. Annem o benim. Senin annen değil hocam :) Ortak bir hareketin parçasıyız aslında ortak arkadaşlıklarımız ortak misyon ve vizyonumuz var hocamla. Dergimizin yazarı aynı zamanda :)

Hatra hocadan sonra @Dolunay ile tanıştık. O günden beri yollar bizi hiç ayırmadı, Düne bugüne güzel anılar güzel hatıralar istifledik. Dertleşmelerimiz kadar kavgalarımız da çoktur. Altıncı hissim kuvvetli der ama hiç tutturmaz :) Yürü git edebiyat yapma bana :)

Dolunay dan Sonra @Kolonya ile yollarımız kesişti. Ortak dostlarımız birbirimizi daha iyi anlamamıza neden oldu. Uslubu, yaklaşımı, hayata bakışı herzaman sevdiğim değerli bulduğum biri. Tartışmalarımız kadar birlikte bulunuşlarımızda oldu. Benim için hep değerli olacak.

Daha sonra @Hifa ve @Hazan Mevsimi ile yollarımız kesişti.
Abisinin gülleri :) herzaman güzel baktık bende herzaman yerleri farklıydı. Filim yorumlarından turun kitap üzerine konuşmalara, magazinde tutun hayatın içinden söyleşiler kadar çok güzel birlikteliklerimiz oldu. Hala aileleriyle beraber benim için çok değerliler. Ailemdenler diyebilirim.

Sonra yollarımız @Yaren @NoktA @EfuL!m @SiyahSancaktaR ile kesişti. Bizi Dolunay tanıştırdı. Her biri ile ayrı ayrı anılara sahibim. Hepsi vefalı hepsi kıymet bilen candan dostlar. Yıllar oldu arada beni üzsselerde hiç kırmadılar. Hatırlarmısın Yaren sen gel dedin diye tek bir sözünle foruma gelmiş yeniden hareketlendirmiştim forumu. Güzel günlerdi. Ama keşke hiç dönmeseydim. Her forumda mutlaka emeğim yazılarım vardır. Ama pişman olduğum, keşke hiç yazmasaydım dediğim tek yer orası oldu. Ama en azından sizin gibi dostlar verdi bana. İnşallah bir ömürde yoldaş olursunuz bana. Beni sizlerle aynı gemiye bindiren forum değil, çokta umrumda değil forum. Benim hayatımda olup olmamanız burayla alkalıda değil...
Noktaya herzaman inandım. O kendine inanmadı ama ben inandım. Başardı üniversiteye girdi bu sene son senesi. En başarılı öğrencim kendisi :)
Sancaktar yoldaşıma çok ortak derdi var :),
Efulim zor günleri beraber atlattığım, herzaman bana bir anne abla kardeş yoldaş tan daha yakın oldu ailesinden gördü. Ben onu tanımadanda takip ediyormuşum meğerse, ben onun yutubdanhayranıymışım...

Sonra yine gelirim buralara yazacak anı çok, şimdilik sadece tanışıklık anısını yazdım :)

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
Benim @Hifa canom ile tanışmam yaklaşık 5 yıl öncesine dayanıyor?Başka bir platform da tanışmıştık onunla☺ona unutkan diyorum ama ilk nasıl oldu nasıl muhabbet ettik inanın hatırlamıyorum?biz aslında uç kişiydik . Bir de Montekristo muz vardı .Üç silahşörledik ?zamanla yollarımız ayrıldı,ben ve Monte varken canom yoktu hep eksikdik anlayacağınız
Şimdi de canom ve ben buradayız Montemiz yok☺

Gelelim @Qasem yoldaşa onunla tanışmamız uç yıl öncesine dayanıyor bilin bakalım o oyunu foruma ilk acan bendim aslında bende başka bir yerde görüp acmıştım başka bir platform da daha bu oyunu acınca işte o da daha önce oynandığını falan dile getirmişti böylelikle tanışmış olduk daha çok beni Fulya arkadaşı sanmıştı o aralar nickim fulyaydı o olmadığımı dile getirdim bende☺ Canım abim ya iyi ki varsın sizi tekrardan bulmak çok güzeldi☺Kendisinin çok abiliğini gördüm şimdiye kadar bir çok kişinin ablası oldum ama hiç abim olmamıştı

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Ortak eski açtığım konuyu yeniden açıp eskiyi yad etmek istedim,o konuya da cevap verilebilir,eskilerden de bahsedebiliriz,nostalji her zaman güşümsetir ve düşündüğüm gibi olmuş zaten:)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Hazan Mevsimi, bende Monteyi özledim ya. Görüşürken çok selamımı ilet. O dönem derslerden başını kaldıramıyordu umarım istediklerine kavuşmuştur :)
Miyamatoyu görürsen o vefasızada çok selam söyle :)

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
@Qasem, görürsem söylerim ama çok zor ☺

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Tabiki aynı ortağım @Yaren ıh;; Senin gibi ortağı bulmuşum iş hayalimizden vazgeçermiyim hiç Ra)))çak))
Özellikle pandemi döneminde bir çay hazırlarız, "Covid savar geldi. Vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor." yazsak köşe oluruz :D (Köşe olmak, bizde zengin olmak manasında kullanılır :D )

Ben konuyu anlamadım ama ortağım. Bizde nostalji konusunda eski forum anılarımızdan mı bahsedeceğiz yoksa ne iş yapacağımızdan mı bahsedeceğiz :)

Bu arada işin uzmanı @SiyahSancaktaR a soralım. Sayın Muhterem, @EfuL!m in berber dükkanı açma düşüncesi hakkında ne düşünüyorsun :) Sonuçta pandemi dönemindeyiz. İnsanlar zorunlu olmadıkça berbere gitmiyor. Bugün yarın kapanma ihtimali de var. Ölü yatırım diyebilirmiyiz :) İşin uzmanı olarak değerlendirmeni istiyoruz :çay:
Önümüz deki süreçte kademeli olarak yasaklar kalkacak asi yida düşünürsek bence riskli yatırım olacağını düşünmüyorum ..
Ilk bastaki masrafı hariç zarar olayı çok olmaz.

Açsın hatta ilk müşterisi olmaya gönüllüyüm.

Üşenmem oraya kadar giderim değerli muhterem için :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar