Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Özgün Konu Binlerce kez toplanmış dağınık bir odadan mektuplar;

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Hayatta ne kadar ileri gidersen git ilk mutlu olduğun anlara kafayı çeviriyorsun.. Anın içindeyken fark edemediğin hatırları bir bir anıyorsun. Sonra ağladığın günleri gülerek, güldüğün günleri ağlayarak anıyorsun. Her duygunun fazlası zıttına döner diye boşuna dememişler. Mutluluk bir sonuç değildir. Süreçtir. Tüm özlem ve isteklerin yerine getirilmesi he hiç değildir. Geçmişte olduğun, şimdi bulunduğun ve gelecekte olacağın kendine bir şeyler bırakmaktır. Kendimi seviyorum. Sen de sev.. En güzel hediye sevgidir. Sevginin açıklaması yoktur. Varsa zaten sevgi değildir.

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Yanlış kişiden dinlediğin cümleler ile çöp kutusuna dönmenin hiçbir yararı olmuyor. Dünleri dök bak, nice sesler yükselir kalabalıktan. Kusurlu dedikleri her bir cümlede içinde bir parça ben varım. İnsanoğlu her şeye alışıyor ya.. Sözler gül bahçesi vadeden çalılık. Hiç bir şey umduğun gibi değil. Ne söylenen sözler ne söylenen zaman. Yarının karanlık merdivenlerini sırtıma dayayan kalabalık. Hayalimi yaktım, ışığı ancak bugüne yetti. Yarınımı bitiren sesler..

Bu mu istediğim?

Işık söndü, gölgem karanlığa teslim oldu. Kapının deliğinden ay ışığı yükseldi usulca. Gölgem her zaman ki yerini aldı. Burası daha iyi bir yer olabilirdi. Anlaşılacak olabilsem. Açıklama ihtiyacı duymasam. Kapının anahtarlarını çıkarıp attığım günden beri, kendimle konuştuysam. Bu hücrenin her bir santimine benligimden bıraktıysam, bile isteye kabul ettiysem.. Bu eksiklik benim varoluşumsa.. O zaman kabul ediyorum. Bu döngüye esir oldum.

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
"Çok yorgunum." Diye fısıldamak istiyorum.
Uykuma geri dönmesini, belki bir kitap okurum. Nadir olan nedir? Ben sana yardım edebilirim, sen bana yardım edebilirsin. Çoğunuzun yeşil yaprakları sevdiğinizi biliyorum, ben sarı yaprakları severim. Şimdi burdayım. Sarı yapraklar elimde. Dışarida kocaman bir dünya vardı, içinde ben yoktum. Sonra herkes orda. Koyu bir sohbet var. Yürekleri hesaplı açmak, normal olan buymuş gibi. Seni çağıranlar gelmemiş.. Hesap oldukça kaparik. Tüm yaprakları bıraksan da kalkamazsın altından. Sarı yaprakları sev yine de.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar