Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yorum/Analiz Ahlaklı bir nesil için tik tok kapatılsın

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Ahlaksızlığın diz boyu olduğu tik tok denen platformda Mükremin gezgin adındaki şahıs 9 ay boyunca kendini hamile olarak gösterdiği yetmiyormuş gibi doğum yaptığını gösterip buna bir hastaneyi alet ediyor cumhuriyet Başsavcılığı hastane ve çalışanları hakkında soruşturma başlattı ama hastane nasıl böyle bir şeyi kabul ediyor buraya varana kadar hesabı 1,5 milyon takipçiye ulaşmış ve insanlar doğum yaptım diye yapılan ahlaksızlığa yaptığı yorumlar Allah ananalı babalı büyütsün hayırlı olsun gibi cümleler bu anları her gün izlemişler takip etmişler ama kimse şimdiye kadar sesini çıkarmamış evet şikayetler üzerine hesapları kapatıldı ama çok geç kalındı ne günlere kaldık Allah akıl fikir versin resimleri eklemek istemedim görünce kötü oluyurum :(

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Bu tür alanlardan hiç haz almadım üstüne bilgi birikimim de yok. Fakat geçenlerde oğlan ufak bir geçiş gösterdi canlı yayınlardan kanım dondu. Ağzı yerine gözüne tıbbi maske takandan tutun 24 saatini canlı yayına açan oldukça rahat mahremiyet sınırlarını gözetmeyi bırakın ben daha fazlasını seyredemedim.
Meğer ücretli hediye mi nedir gönderiyorlarmış canlı para makinesine dönüyorlar.
Devletin mutlaka harekete geçmesi gerekmektedir zira durum sel olup akmakta hatta gençlerden ziyade yaşlılarımız dahi yoldan çıkmış durumdalar.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Ahlaksız insan her yerde ahlaksızlığını yalancılığını sahtekarlığı gösterir. İsterse camiye koyun onu, mekan onu değiştirmez.
Bu yüzden mekanların değil kişiliklerin daha kaliteli olması için bir şeyler düşünülmelidir.
Tiktoku kapatsanız başka yerde sergileyecektir ahlaksızlığını...
Bu yüzden ben mekanların değil, kullanıcıların sınırlandırılması yada denetim altında tutulması yada farklı algoritmalarla kriterler konması gerektiğini düşünüyorum
Bu arada tiktok kullanmıyorum. Zira insanların üç kuruş için kendilerini maymuna dönüştürmelerini izlemeye tahammül edemiyorum.
Sosyal deney hesapları bile rezalet, en fazla 2 gün tahammül edebilmiştim

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Ben o ahlaksızlığa kişilere kızmıyorum onlar işini yapıp para kazanıyor...
Bunlara prim veren halka yazıklar olsun...
Özenti yapıp namus ahlaki hiçe sayan beyinsiz kitleye yazıklar olsun...

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@İsrâ, Korkunç paralar dönüyor e tabi dolayısıyla gözünü itibarından ziyade maddiyat bürümüş bazı nasipsiz zümrede bunu kullanıyor.
Size daha kötü bir şey söyleyeyim. Tek seferde 5000₺ lik hediye gönderildiğini gördüm.
Çok yazık!

İsrâ

FK Üyesi
Web sitesi
www.yenidendogus.net
Burç
Yengeç
İsim
Mustafa
Meslek
Camcı Be Yaaa
Memleket
Kdz.Ereğli
DisPVx
Takım
jXd4NV
@EfuL!m, Eskiden "Biri Bizi Gözetliyor" diye bi program vardı. Canlı dediklerine göre onun benzer versiyonu sanırım. Parayı finalde değilde o anda kazanıyorsun gibi birşey herhalde?

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Kullanmadığım için içeriğini de bilemiyorum.
Sanırım bahsedilene göre sıkıntı baya bi büyük.
Bende kullanmıyorum dün haberim oldu nedir bu tik tok kapatılsın olayı diye sordum kullanan bir kaç kişiye

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry
Anne ve babalardada suç var 14-15-16 yaşında çocuğun eline telefon verirsen olacağı budur niye veriyorsun kardeşim verme çocuk özeniyor işte sonra benim çocuk niye böyle abuk subuk hareketler yapıyor anne baba kendinde suç aramıyor çocuğa buluyor suçu ayrıca devletinde çok büyük suçu var uygulamayı yasaklasana kendi milletin kurban gidiyor alet ediliyor oluyor hala el atmıyor evdeki şebeke suyu bu insanlarda kafa yapıyor anlaşılan.

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
@Kadir53 👏

14-15 yaş grubu yine geç olarak nitelendiriliyor anne baba sorumsuzlukları konusunda elbette.

Ortalama 2 yaş itibariyle çocukların ellerinde telefon var. Neymiş yemek yemiyormuş, uyumuyormuş, susmuyormuş ..

Ee hanımefendi ve beyefendiler sizler neden ebeveynsiniz. Susturucu olarak telefon tablet kullanılırsa 15 16 yaş grubundan ne bekleyebiliriz ki!

Kusura bakmasınlar ama erken çocukluk döneminde çocuklarıyla ilgilenmeyen aileler orta ve ileri dönem çocukluk çağlarında kontrol edemedikleri evlatlarından şikayetçi olmasınlar hiç.

Kenshi

Aktif Üye
Bir Fani Yolcu.
Meslek
Imam-Hatip
Memleket
Rize
jXd4NV
Cahil, kültürsüz, hiçbir baltaya sap olamayan, çoğu gereksiz insanların zengin olduğu uygulama.. Acaba kapatılırsa bu beyinsizler ne iş yapar :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar