Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Muhabbet Sohbet Muhabbet

ZARiP

FK Meteorolog
Bir nebze rahatladım inanın

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
İlgili konuya dair basın açıklamasını buldum.
İftira 2018 de oda TV tarafından atılmış.

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün bazı medya organlarında yer alan Diyanet’in faizden gelir elde ettiğine dair iddialarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur;
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bahse konu faiz geliri, personele yersiz (mevzuata aykırı olarak) ödenen paraların (aile yardımı, harcırah, ek ders vs.) kontrol-denetim sonucunda farkına varıldığında geriye alınması aşamasında faiziyle hazineye ödenmesi işlemidir.
Bu durum 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun değişik 71. maddesi gereği ortaya çıkan, devletin bütün alacaklarında uyguladığı kanuni bir zorunluluktur. Yoksa Başkanlığımızın bir işletme gibi gelirlerinden faiz elde ettiği ve kullandığı gibi bir durum söz konusu değildir. Personelden yapılan bu istirdat (geri alma, tahsil) faizi hazineye îrat kaydedilmektedir. Özetle; devletin bütçesinin zarara uğramasının önlenmesi söz konusudur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
Bunu şimdi gördüm @ZARiP kusura bakma

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
İlgili konuya dair basın açıklamasını buldum.
İftira 2018 de oda TV tarafından atılmış.

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün bazı medya organlarında yer alan Diyanet’in faizden gelir elde ettiğine dair iddialarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur;
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bahse konu faiz geliri, personele yersiz (mevzuata aykırı olarak) ödenen paraların (aile yardımı, harcırah, ek ders vs.) kontrol-denetim sonucunda farkına varıldığında geriye alınması aşamasında faiziyle hazineye ödenmesi işlemidir.
Bu durum 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun değişik 71. maddesi gereği ortaya çıkan, devletin bütün alacaklarında uyguladığı kanuni bir zorunluluktur. Yoksa Başkanlığımızın bir işletme gibi gelirlerinden faiz elde ettiği ve kullandığı gibi bir durum söz konusu değildir. Personelden yapılan bu istirdat (geri alma, tahsil) faizi hazineye îrat kaydedilmektedir. Özetle; devletin bütçesinin zarara uğramasının önlenmesi söz konusudur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
Çok şükür ki bu kadarını da kaldıramazdıK ..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Günaydın hepinize arkadaşlar Nasılsınız?

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
@Qasem, abi korona günlügün noldu geçtimi naptınız.. agız birligi etmiş gibi yakalananlar hep sustu ? şimdi durumlar nasıl bir vukuat varmı

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
@BaRoN abi sana zahmet olmazsa mobilde beceremedim.. yeni.serbest temayı silip .. bir default tema oluştururmusun üyelere seçmeli..
Top 10 mobilde nick götünmesininin cssini diğer şablondan alırsın .. yav böylr sıkıntı özel temayı çözmüyor tarayıcı eski versiyon kullanıyorumda klkf musait zamanda bi ejder öpücüğü atı ver kgkfkfkfkflgk

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
@BaRoN abi sana zahmet olmazsa mobilde beceremedim.. yeni.serbest temayı silip .. bir default tema oluştururmusun üyelere seçmeli..
Top 10 mobilde nick götünmesininin cssini diğer şablondan alırsın .. yav böylr sıkıntı özel temayı çözmüyor tarayıcı eski versiyon kullanıyorumda klkf musait zamanda bi ejder öpücüğü atı ver kgkfkfkfkflgk
Ha bide aşşagı yukarı scrollu açarsan ellerinden öperim

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@Qasem, kaçak olarak döndüm kısa süreliğine.
Nasılsınız ahali?

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Hamdolsun usta iyiyiz sorun yok. Derslerin nasıl sen neler yapıyorsun
Ben şükür iyiym de dersler fena:hzl:Böyle bir dönemde iki üniversite okumak akıl karı değilmiş onu anladımÇ)))): Durumum tam olarak bu emoji gibi. Çıldırdım birazcıcık ama toparlamaya çalışıyoruz bakalım.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar