Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yeni Üye Şevket abinin dediği

ZARiP

FK Meteorolog
siz daha iyi bilirsiniz bu işleri eminim ama etrafınızda göl ırmak deniz vb varsa bir de Basra sağolsun tabi, onu da unutmayalım.

inşallah öyle olmuştur, normalde pek sevilmem ama bakalım buradaki seyrimiz nece ola.

hayırlısı.
İnce ayrıntı göl ve barajdı
Bravoooo
Est.bi şey bildiğimiz yok, tek bildiğimiz şey haddimizdir.

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Tamda buna ihtiyacımız vardı
Bir dal soğuk hava alırım
Hoşgeldiniz balkan kardeş

Bir dal soğuk hava alırım
Hoşgeldiniz balkan kardeş

mütabık efenim. ben 16 üzerinden geçerken bu arada siz de balkona doğru vektörlenin. ne aldınız onu bildiniz.

hoşbuldum. ;)

Ve aleykum selam hosgeldin

eyvallah dost

Selamun aleykum
Aleykum selam.
Hoş Geldiniz Balkan

teşekkürler,
gerçekten hoş buldum, güzel ortam.

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
Kemal Sunal'ın Almanya'daki filmi geldi aklıma güya dil öğrenmiş hava yapcak selaminko aleykinko diyor izlerken güldük ama hiç düşünmedik Allah'ın selamı güldürme amaçlı kullanılamaz diye bu yazdığım size değil selamın mizaha dönüştürülmesine sadece
Yani Aleyküm selam diyeyim bende anladığım kadarıyla hoş geldiniz

Her zaman yaptığım gibi yapıcam.
Önce niyete bakmak lazım çünkü böyle konularda en mühim olay niyettir.
Ancak öncelikle filmin doğrusunu bir hatırlayalım.
Kemal Sunal ve Şevket Altuğ, zararlı madde ile para kazanan bir adamın parasını elde etmek üzere bu kötü adamı şevket altuğun bir japon olduğuna ve bu maddeyi üretmeyi iyi bildiğine ikna etmek istiyorlar.
Bu nedenle bir sahnedeki selamlaşmaları bu şekilde. Repliğin devamında ise aynı şekilde konuşmaya devam ediyorlar. Burada aksine bir japon selamı olan "Oss" ibaresini de kullanabilirlerdi. Ama ne güzel ki işin içine ecnebinin selamlaşma şeklini sokmayıp kendi kültür örf anene ve inanışlarından yola çıkarak İslamdaki selamlaşma şeklini, biraz değiştirerek kullanmışlar.
Örneğin mesela burada Allahın selamı ile dalga mı geçiliyor?
Hiçbirimiz o sahnede "bak islamdaki selamlaşma nasıl kullanılmış, iyi mizah , ahahaaha" diye gülmedik.
Senaristin gülmemizi istediği kısım, yani bizim güldüğümüz kısım sonraki repliklerdi ki onu da yukarıda Nokta arkadaşımıza istinaden yazdım.
Özet ile orada anlatılmak istenen şu, bir japon selamı kendi diliyle bu şekilde çevirebilir.
Burada mizah yok, dalga yok, komedi yok.
Lütfen bu kadar kasmayın.
Ve merak etmeyin, din elden gidiyorsa bunlardan değil, bundan önce çok büyük zararlılar var memlekette.

Sonuç: Hoşbuldum : )

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
Kara mizah ve inanç kültürümüzle örfümüzle uyumlu o yüzden yapmışlar demek ki çok masumane aynı beyazın gölgesi gibi niyet dediniz evet gerçektende niyetlere göre oynanıyor filmler subliminal mesaj vermiyor asla inanmam buna bizim müslümanlar izleyip gülüyorsa orda ki niyeti bilip öyle gülüyorlar bunu hiç düşünmemiştim herkes istediği gibi anlıyor herşeyi kusura bakmayın lütfen neyse vesselam
İyi forumlar

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Merhaba : )
Her zaman yaptığım gibi yapıcam.
Önce niyete bakmak lazım çünkü böyle konularda en mühim olay niyettir.
Ancak öncelikle filmin doğrusunu bir hatırlayalım.
Kemal Sunal ve Şevket Altuğ, zararlı madde ile para kazanan bir adamın parasını elde etmek üzere bu kötü adamı şevket altuğun bir japon olduğuna ve bu maddeyi üretmeyi iyi bildiğine ikna etmek istiyorlar.
Bu nedenle bir sahnedeki selamlaşmaları bu şekilde. Repliğin devamında ise aynı şekilde konuşmaya devam ediyorlar. Burada aksine bir japon selamı olan "Oss" ibaresini de kullanabilirlerdi. Ama ne güzel ki işin içine ecnebinin selamlaşma şeklini sokmayıp kendi kültür örf anene ve inanışlarından yola çıkarak İslamdaki selamlaşma şeklini, biraz değiştirerek kullanmışlar.
Örneğin mesela burada Allahın selamı ile dalga mı geçiliyor?
Hiçbirimiz o sahnede "bak islamdaki selamlaşma nasıl kullanılmış, iyi mizah , ahahaaha" diye gülmedik.
Senaristin gülmemizi istediği kısım, yani bizim güldüğümüz kısım sonraki repliklerdi ki onu da yukarıda Nokta arkadaşımıza istinaden yazdım.
Özet ile orada anlatılmak istenen şu, bir japon selamı kendi diliyle bu şekilde çevirebilir.
Burada mizah yok, dalga yok, komedi yok.
Lütfen bu kadar kasmayın.
Ve merak etmeyin, din elden gidiyorsa bunlardan değil, bundan önce çok büyük zararlılar var memlekette.

Sonuç: Hoşbuldum : )
Hocam bizim toplumun yanılgısı o zaten niyet..
Her haltı yiyip biz allah içimizi biliyor deriz.
Ana avrat söverler niyetim inciltmek değildi derler :D ben seni anladım mizahını ama niyeti hiç katmıycan :haha:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar