Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sevimli Bir Dua

kervan

Aktif Üye
FK Üyesi
FK Üyesi
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
Bismillahirrahmanirrahim
“Rabbinize yalvara yakara ve gizlice dua edin. Bilesiniz ki O, haddi aşanları sevmez.” (A’râf, 55)

Rasûlullah (sav) efendimiz buyurdular:
“Allah katında, kulun şöyle demesinden daha sevimli bir dua yoktur: “Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e umûmi bir rahmet ile merhamet eyle!” (Ali el-Muttakî, no:3212,3702)

Hz. Âişe (ranha), Peygamber Efendimiz’i neşeli gördüğü bir gün:

“-Ey Allah’ın Rasûlü, benim için Allah’a dua ediver!” demişti. Rasûlullah (sav):

“-Allah’ım, Âişe’nin geçmiş, gelecek, gizli ve açık bütün günahlarını mağfiret eyle!” diye dua ettiler.

Hz. Âişe vâlidemiz bu dua sebebiyle o kadar mesrûr oldu ki, sevincinden kendinden geçti. Allah Rasûlü (sav):

“-Dua etmem seni sevindirdi mi?” diye sordular. O da:

“-Senin duan beni neden sevindirmesin ki?” dedi.
Bunun üzerine Rasûlullah (sav):
“-Vallahi bu, benim ümmetim için her namazda yaptığım duamdır” buyurdular. (Heysemî, IX, 243; İbn-i Hibbân, Sahîh, XVI, 47/7111)

Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)
El-Mümît:
Ölümü yaratan, ecelleri geldiğinde canlıları öldüren, mahlûkuna bağışlamış olduğu his ve hareket enerjisini zamanı gelince kesen demektir.

Kısa Günün Kârı
Rasûlullah (sav), bütün Müslümanları da kendisi gibi insanlığın selâmeti için çalışmaya ve dua etmeye teşvik ederlerdi.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar