Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Söyleşi 'Seveceksen beni sev' Qasem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

müstahsen

FK Üyesi
Forum erbabı olan Qasem'in yeterince okunmadıgını, okunsa da anlaşilamadıgını...
"Olmuyoor, olmuyoor, istedigim gibi" olmuyor diye mırıldandıgını..
Bazen boşuna kurek cektigini, alıp başımı gidesim var dedigini..
'Kendinize gelin, burası sadece oyun ve eglence yeri degil' diye haykırdıgını..
Bıktım, usandim, yüzlerce halinizden deyip uzaklaştigini..

...
Son tahlilde; Belki bir umut deyip yola devam ettigini duşünmekteyim..:)

(Bu arada felsefeyle ilgilenmeyi düşünen varsa aranızda..
Akl-ı selim, mumeyyiz bir akla sahip olmadıkca hic bulaşmayın derim, Akılda noksandır, Akleden kalptir!..Ben böyle düşünuyorum..Stoa felsefesine yine de bir bakın derim..:d)

Bu haftaki bölüm,biraz gerilim tarzı sorulardan olsun istedim..;)

Soru dört..
Kendini öyle bir anlat ki; Dostoyevski'nin 'yeraltından notlar' ya da Tolstoy'un 'insan ne ile yaşar' romanında bulalım kendimizi..:))

Soru beş..
En son kimden ve neden özür diledin..Haklısın ben hatalıyim dedin?..Vicdanen rahatsız oldugun olay ne?..Somut cevap istiyorum, ve Reel degil, başrollerinde sanal olan kişiler istiyorum..:)

Soru altı..
Mizgin, destinys,pejmürde,miralla ve diger giden üyeler; gitmemeleri icin Qasem nasıl bir caba sarfetti?..Uzun zamandır,foruma yeni gelen, benim gibi balıklama dalan uyede yok, Neden ayrısmayı tercih ediyoruz..Qasem yol ayrimindan hoşnut mu?..
Sanal aile kavrami hikaye mi?..

Ne diyordu şiirin sonunda;
Pişmanlık ne tatlı meyvedir; Hiç tadına baktın mı?

Son düzenleme:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@müstahsen, Ben aslında pek forumu sayılmam. Eczanede bilgisayar başında uğraş olsun, bazen haberlerden, bazen mühabirlerin gönderdiği yoğun haber trafiğinden düzenleme dergi çalışmalarından kaçıp nefes aldığım yerdi. Zamanım çoktu ozamanlar. Ve çok ciddi yazılar yazdım bir dönem. Özellikle Ateist ve deist tayfanın yüzlerce sorusuna bıkmadan usanmadan uzun uzun cevaplar yazmış çok ciddi makaleler kaleme almıştım. Ozamanlar zaman bol olduğu için güzeldi.

Aslında şuan bunu yazarekende zorla yazıyorum. Sanırım Covitim ve her yerim ağrıyor. Ama forum ve sizlere değer veriyorum. Zamanım olmasın rağmen fırsat buldukça iki kelime bile olsa yazıyorum.

Forum bir eğlence mekanı değil, aksine birbirimize bişeyler katacağımız mekanlardır. Herkes gibi benimde yanlışlarım oldu geçmişte. Yanlış insanlarla yol yürümek, yanlış insanlara güvenmek, yanlış ilişkiler, yanlış insanlara güvenmeler. Ama üzerinden yıllar geçti. Forumu da zaten hepsinden bıktığım için açtım.

Benim için iki büyük sorun vardı, ilki amaçsız başı boş, aşk meşk mekanlarından öteye geçemeyen forumlar, ki biz burayı kurarken bunu aşmayı hedefledik. İkincisi insanların Özellerinde saygı duymayan, didik didik özel okuyan ve bunu olmadık yerlerde yansıtan yöneticilerden gına gelmişti.

Birde ideolojik olarak çatıştığımız, yalan iftira ve karalamalar da had bilmeyen, utanmaz arlanmaz insanların sürekli heryerde karşımıza çıkması, eleştiriye tahammülü olmayan yönetimler falan bıktırdı.
Haliyle burayı açtım ve hiç bir zaman başımı alıp gidesim var demedim.
Her bir üye yada yönetimden arkadaşının yanında oldum. Hepsiyle zaman buldukça ayrı ayrı ilgilendim. Kimsenin sorularını cevapsız bırakmadım...
Açılıpta forumda okumadığım konu neredeyse yok. Şuan son dönem yoğun olduğum için ortalama 20 sayfa yani 200 konu var okumayı bekleyen.
Foruma yazılan her cümle benim için değerli ve bizim için yazan, güne gündeme, ana dair söyleyeceklerim var diyen arkadaşlarımın kaleminden yüreğimize dokunan cümleler olarak kabul etmekteyim,.

Hiç bir foruma uzaktan bile bakmıyorum. Kim ne yapıyor, ne yazıyor asla merak edip bakmıyorum.
Ben bir kapıyı kapattığımda o kapının ardında ne olduğu beni pek ilgilendirmez. O şunu dedi, bu bunu yaptı çok önemli değil...
Dün dünde kaldı., ben yrınlra bakan, yanlışlarımdan ders çıkaran, hatalarını tekrarlamamaya özen gösteren biriyim.

Bu giriş içindi.
Zamanla tanırsın zaten. :)
Sorularına cevapla devam edeceğim usta :)

müstahsen

FK Üyesi
Gecmiş olsun Qasem..Acelemiz yok demiştim..Seninle soyleşi yapmaya karar verdigim de, uzun soluklu olmasını arzu etmiştim..Ve Asla bir onyargıyla yaklaşmıyorum..kendini hemen cevap vermek zorunda hissetme..Önemli olan sağligin ve işler-gücler..
Bu arada 5.soruyu duzeltemiyorum?..

müstahsen

FK Üyesi
Allah kullarını 'zayıf' yarattigini soyler..Insanız,hataya ve yanlışa düşeriz..'ben'lik soylemi, hırs,intikam.. vss..Lakin özür dilemeyen, hatasını kabul etmeyen, bir toplum oluşuyor gibi geliyor bana..Sanal da işin ucu koptu gidiyor..Bu minvalde Qasem en son kimden ve neden özür diledi?..Haklısın ben hatalıyim dedi?.. Vicdanen rahatsızlık duydugu olay ne?('sanal' cevap istiyorum cunku, acmış oldugun bir konuda özür dileyen,hatasını kabul eden bunun egosunu yapmayan biri oldugunu yazmışsın)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Soru dört..
Kendini öyle bir anlat ki; Dostoyevski'nin 'yeraltından notlar' ya da Tolstoy'un 'insan ne ile yaşar' romanında bulalım kendimizi..

Ben kendimden bahsetmeyi pek sevmiyorum, özellikle de özel hayatım. Çünkü gereksiz ve kalitesiz insanların ağzına sakız olmak ve haddi olmayanların konuşma haddini kendinde bulmalarını neden oluyorsun.

Qasem kendi halinde yola revan olmuş, sadece bir yolcu, okumayı seven, çalışmak zorunda olan, gezmeyi de seven biri.n Spor vazgeçilmezi...
Düşünen biri...
Neden ne için sorularına cevap alana dek sormaktan bıkmayan ve bu bağlamda okumalar yapan biri...
Hayat bir yol ve ben o yolda hedefe kilitlenmiş sadece bir yolcuyum..

Qasem çok yorulmuş biri...
Ruhu bedeni kadar yorgun ama herşeye rağmen koşan biri..
Yeri gelir bir. Aktivist yeri gelir abi yeri gelir kardeştir.
Lakin damarına basmayın.

Ben ayrıldığım yerleri geri açan bakan biri değilim. Bu yüzden sadece önüme bakar, dün dünde kalmıştır düsturu ile hareket ederim...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Soru 5 :
Qasem en son kimden ve neden özür diledi?..Haklısın ben hatalıyim dedi?.. Vicdanen rahatsızlık duydugu olay ne?('sanal' cevap istiyorum cunku, acmış oldugun bir konuda özür dileyen,hatasını kabul eden bunun egosunu yapmayan biri oldugunu yazmışsın)

AsyA dan özür dinlemiştim.
Bir konuya bakmamı istemişti ama bakamaumıştım defalarca tekrarladı ama ben yanlıl anlamışım baktığımı sanmıştım meğerse o cevap yazmış ama ben konuya geri dönmemiştim.
Görmezden geliyorsun neden bakmıyorsun deyip haklı olarak sitem etmiş ve 3 gün foruma gitmemişti

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Soru altı..
Mizgin, destinys,pejmürde,miralla ve diger giden üyeler; gitmemeleri icin Qasem nasıl bir caba sarfetti?..Uzun zamandır,foruma yeni gelen, benim gibi balıklama dalan uyede yok, Neden ayrısmayı tercih ediyoruz..Qasem yol ayrimindan hoşnut mu?..
Sanal aile kavrami hikaye mi?.

Ben ayrışmayı sevmeyen ama insanlarıda mahkum etmekten imtina eden biriyim. Bu yüzde ailemde de kapılar her zaman açıktır. Gelene de gidene de.
Ben hiç bir zaman gidene neden gidiyorsun diye sormadım. Gitmek isteyene kapı herzaman açıktır. Çünkü insanlar özgürdür ve insanı insan yapan özgürlüğüdür o yüzden kimseyi buraya yada kendine mahluk etmeyi doğru bulmuyorum.

Ben hem düşünsel hemde tasarım olarak mükemmel bir yer açtıım. Kalmak isteyene de, gelmek isteyene de yer var dedim. Asla reklamla insan toplamadım. Ama gidene asla dur demedim demem de.

Bazı yol ayrımları iyidir. Bazıları sadece konu kasmak için vardı ve yetki alma hedefine kitlenmişlerdi. Gitmeleri için çaba sarfettim çünkü forumda böyle insanlar görmek istemiyorum. Bazıları beklenti içindeydi, burası sadece bir platform tadını çıkarmak gerek, ben beklentilerin bir kısmını boşa çıkardım pişman değilim. Velhasıl kelam gönül isterki kimse gitmesin. Ama her insan özgürdür haliyle karışmamayı doğru buluyorum.

müstahsen

FK Üyesi
5 soruyu duzenlememişsin Qasem..cok tembelsin..;) 5.soruya verdigin cevap da özür dilenecek bişe yok, Asya trip atmış..Soruyu resmen geciştirmişsin..;)
Neyse takdir kamuoyunun..:d
Çilek ikram edeyim efem, yeni sorularımı cok yakinda soracagım..
20220412_225424.jpg

müstahsen

FK Üyesi
Qasem bana dua ediyorsun degil mi?..Eee nasıl gidiyor Kur'an ayı ramazanla olan birlikteligin..Rabbim kolaylaştırsın efem..;)

Soru yedi..
Enfal suresi 24. Ayet: "... ve bilin ki Allah hakıkaten kişi ile kalbinin arasını gerer ...."
Haşr suresi 21.Ayet: " Eğer Biz Kuran'ı bir dağa indirmiş olsaydık, sen, onun, Allah korkusuyla baş eğerek parça parça olduğunu görürdün. Bu misalleri, insanlar düşünsünler diye veriyoruz"
Furkan suresi 30.Ayet: " Peygamber; 'Yarab, kavmim bu Kur'anı mehcur' bıraktı..."

Yukarıdaki üç vahyin; Qasem'ce tefsirini istiyorum..

Soru sekiz..
Hz,Aişe validemiz..
Rachel Aliene Corrie..
Gamze Özcelik..

Yukaridaki üc kadın hakkinda; Qasem'in dünyasın da neler neler gizli olabilir..Hadi acıkla..:)

Soru dokuz..
Biraz magazinsel bir soru sormak istiyorum musadenle..Forum kaleminin bir kısım hanimefendileri zatım müstahsen'i "neden ve nicin" 'hanımefendi' olarak zan'netmiş olabilir...ve Qasem" gore; Forumun, ruhu, kalbi ve aklı hangi uyelerde saklı olabileer..tek isim sececeksin..:))

Bu arada yepyeni bir siir hediye edeyim forum ahalisine,.Dua ile..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@müstahsen, Ramazan mükemmel geçiyor desem yalan olur, zira çok yoğunum. Özellikle yabancı müşteriler beni fazlasıyla yoruyor. Müşterilerle sürekli. Yemek faslı oluyor lakin ramazan ayı ve iftara çekmeye çalışmak ölüm. Birde alkolle iç içe yaşıyorlar oda benim açımdan sorun. Sezon açılacağı için çok fazla müşteri ile muhattab olmak zorunda kalıyoruz sadece dekorasyon tasarım değil, villa kiralama işlerine de el attık yelpazeye daha geniş tutmaya çalışıyoruz haliyle kendime ve vahye eskisi kadar zaman ayıramıyorum.
Bu yüzden çok fazla forumda olamıyorum. Kalan zamanımıda vahy ile geçirmeye çalışıyorum, kştaplarımdan ve okumalar dan uzak durmak beni tüketir. Beklediğim gibi geçmiyor Ramazan ama yinede iyi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar