Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Özgün Konu Kalemimden Dökülenler

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@lacivert, işte tamda devam ettirmenin zamanı.
Bence mükemmel olacak.
Önemli olan bir ieş başlamak değil, başladıktan sonra devam ettirebilmektir.
Bence bu Kalemi daha aşk v eşevk ile sallamalısın.
İtina ile takipteyim.

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@lacivert, işte tamda devam ettirmenin zamanı.
Bence mükemmel olacak.
Önemli olan bir ieş başlamak değil, başladıktan sonra devam ettirebilmektir.
Bence bu Kalemi daha aşk v eşevk ile sallamalısın.
İtina ile takipteyim.
Teşekkür ederim. İnşAllah olur.
Kaybolduğum yerde önce kendimi sonra sözcüklerimi bulup çıkacağım

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
Yüzlerce masal var. Belki de binlerce… Hepsinde bir mutlu son bir çıkarılacak ders var. Ama hiç düşündük mü bir ders değil de birçok ders olduğunu? Hiç düşündük mü olaya sadece iyiler tarafından değil de bazen kötüler tarafından bakmayı? Hiç düşündük mü karakterler neye göre iyi neye göre kötü? Ya da neden kötüler hiç düşündük mü? Madem bir ders çıkarmak lazım masallardan neden tek taraflı ders olmak zorunda? Neden bir de olaya diğerleri tarafından bakmıyoruz? Neden hep iyiler tarafından yaklaşıyoruz? Neden kötülerin kötülüğünün sebebini sorgulamıyoruz da direk onları suçluyoruz?... Bu sorular uzar gider ama alacağımız bir cevap var mıdır bilinmez. Kimileri bize böyle öğretildi der kimileri kestirip atar çünkü onlar kötü diye. Ama neden kötü sorusuna cevap veremezler. Belki de artık bakış açımızı değiştirmemizin zamanı gelmiştir. Belki de kötüler gerçekten kötü değil mecbur oldukları için kötüdür. Ya da iyiler gerçekte ne kadar iyidir? O iyiler belki de kötünün iyisidir. Nereden biliyoruz yalancı çobanın geceleri yalnızlıktan kurtulmak için yalan söylemediğini? Nereden biliyoruz pamuk prensesteki üvey annenin sırf güzellikten dolayı pamuk prensese saldırdığını? O güzelliğin sadece bir bahane olabileceğini neden düşünmüyoruz? Neden daha farklı şeyler düşünemiyoruz? Çünkü hayatta bize hep tek taraflı bakmayı öğrettiler. Hep aynı yönden bakmamızı istediler. Ama hayatın bir değil birçok yüzü var…

Eksikte olsa paylaşmak istedim. Cümlelerinin devamının gelebileceğinden emin olamadım. Silmekte istemedim. Çünkü artık yazıp yazıp silmemeliyim.
Kötülerle ilgili olan sözlerin aklıma şunu getirdi ,dizilerde en çok dikkatimi çeken şey mutlu hayat dolu insanların sevildiği ,ailesinden sevgi görmüştür etrafında onu seven insanlar vardır ama bir de yan karakter vardır o sevgiye hepsinden daha muhtaçtır sever ama karşılık göremez bu da onu hırslı yapar o kişiyi kazanmak için elinden geleni yapar çünkü kaybetmeye tahammülü yoktur ,çünkü bunu ona kimse öğretmemiştir

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Kötülerle ilgili olan sözlerin aklıma şunu getirdi ,dizilerde en çok dikkatimi çeken şey mutlu hayat dolu insanların sevildiği ,ailesinden sevgi görmüştür etrafında onu seven insanlar vardır ama bir de yan karakter vardır o sevgiye hepsinden daha muhtaçtır sever ama karşılık göremez bu da onu hırslı yapar o kişiyi kazanmak için elinden geleni yapar çünkü kaybetmeye tahammülü yoktur ,çünkü bunu ona kimse öğretmemiştir
Kötüleri kötü yapan farkında olmadan belki de bizizdir.

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Bir süreliğine son sözlerim olacak sanırım. Kalemim kağıda kavuşmaz oldu. Ne kadar çabalasam da kalemimden kelimeler zoraki dökülüyor. En son ne zaman huzurla bir şeyler yazdım bilmiyorum. Güya bu başlığı da kendime gelmek için açmıştım. Ama sadece açtığımla kaldı. Nazan Bekiroğlu'nun bir sözü vardı."Bir “yazar” artık “yazmaz” olduysa, bilin ki ya sahiden yaşıyordur ya da sahiden ölüyordur." her ne kadar ilkini yaşamak istesem de ikinciyi yaşıyorum.
Şu sıralar...Aslında şu sıralar demek yanlış olur. Uzun zamandır içimdeki sessiz çığlıklar ile boğuşuyordum. Ve artık her şeyi bir arada yürütemeyeceğime karar verdim. Bir şeyleri sıraya koyup bir şeyleri çözmem gerekiyor. Bunu nasıl yapacağımı bilmesem de bir şekilde işin içinden çıkacağımı umuyorum. Bu zaman zarfında buralara uğrayabileceğimi zannetmiyorum.Bu süre ne kadar olur bilmiyorum. Bu yüzden bilinmez süreliğine de olsa yazmak istedim. Zaten son zamanlarda gelmez oldum. Yine de sevdiğim bir platforma veda etmeden gitmek istemedim. O yüzden son bir kez daha dedim ve geçtim bilgisayarın başına.

Bu forumla tanıştığım için, buradaki insanlarla tanıştığım için mutluyum. Sanal bir ortam da olsa güzel, eğlenceli bir ortamdı. İyisiyle daha iyisiyle birçok kez vakit geçirip kafa dağıttığım bir forum oldu. Umarım bundan sonra da hep böyle olmaya devam eder.
Belki bir gün forum üyeleri olarak denk geliriz. Kim bilir...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Dilerim iç huzurunu yakalar aramıza çabucak dönersin fkdua dualarımdasın lacivert fkkalp15

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@lacivert, içindeki araftan tez vakitte kurtulman dileğiyle canım benim. Ve lütfen elimizden gelebilecek bir şey olursa yanındayız sakın unutmayasın.
Rabbim her ne sıkıntın var ise maddi manevi inşirah nasip etsin.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Biz buradayız bücür bacım herzaman burda bir evin ailen var. Yapacak bişey varsa yanında olduğumuzu bil. Kalemine yüreğine sağlık. Rankın aynen kalacak sen dönene kadar

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar