Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Özgün Konu Kalemimden Dökülenler

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Bugün bir adım atmazsam eğer bir müddet daha atamayacağımı fark ettim. Çünkü uzun süredir kalemim bana küs. Belki de bu küslüğü sona erdirme zamanı gelmiştir. Belki de artık kelimelerin kalemimden dökülmesi gerekiyordur.
Aylardır yazmıyorum. Ciddi mana da paslandığımı hissediyorum. Ama zamanla bu pas çözülecektir eminim. Sadece kalemimle barışmalıyım. Bunun nasıl olacağını bilmesem de ısrarla yazmaya devam edeceğim. Çünkü yazmaktan başka bir şey gelmiyor elimden. Çünkü ben kelimelerden ibaretim…

Bu başlığı açmak istedim. Belki bana yardımcı olur barışırız kalemimle. Kalemim izin verdikçe ara ara uğrayacağım buraya

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Kalem ile arada bozulur ara mesele bu arayı çok uzatmamak..
Yazsan olmuyor yazmasan hiç olmuyor.
Takipte olacağım:)

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Yüzlerce masal var. Belki de binlerce… Hepsinde bir mutlu son bir çıkarılacak ders var. Ama hiç düşündük mü bir ders değil de birçok ders olduğunu? Hiç düşündük mü olaya sadece iyiler tarafından değil de bazen kötüler tarafından bakmayı? Hiç düşündük mü karakterler neye göre iyi neye göre kötü? Ya da neden kötüler hiç düşündük mü? Madem bir ders çıkarmak lazım masallardan neden tek taraflı ders olmak zorunda? Neden bir de olaya diğerleri tarafından bakmıyoruz? Neden hep iyiler tarafından yaklaşıyoruz? Neden kötülerin kötülüğünün sebebini sorgulamıyoruz da direk onları suçluyoruz?... Bu sorular uzar gider ama alacağımız bir cevap var mıdır bilinmez. Kimileri bize böyle öğretildi der kimileri kestirip atar çünkü onlar kötü diye. Ama neden kötü sorusuna cevap veremezler. Belki de artık bakış açımızı değiştirmemizin zamanı gelmiştir. Belki de kötüler gerçekten kötü değil mecbur oldukları için kötüdür. Ya da iyiler gerçekte ne kadar iyidir? O iyiler belki de kötünün iyisidir. Nereden biliyoruz yalancı çobanın geceleri yalnızlıktan kurtulmak için yalan söylemediğini? Nereden biliyoruz pamuk prensesteki üvey annenin sırf güzellikten dolayı pamuk prensese saldırdığını? O güzelliğin sadece bir bahane olabileceğini neden düşünmüyoruz? Neden daha farklı şeyler düşünemiyoruz? Çünkü hayatta bize hep tek taraflı bakmayı öğrettiler. Hep aynı yönden bakmamızı istediler. Ama hayatın bir değil birçok yüzü var…

Eksikte olsa paylaşmak istedim. Cümlelerinin devamının gelebileceğinden emin olamadım. Silmekte istemedim. Çünkü artık yazıp yazıp silmemeliyim.

asminya

FK Üyesi
Hayatta aşamalar var sevgili lacivert, insanların önüne hiçbir sey doğrudan konmamıs, kolayca sunulmamıs. Tam tersine kolay olan her şey daha zor, karmaşık ve engelli hale getirilmiş. Sıkıştığında, aklı yerine duyguları öne çıktığında çok acımasız ve kötü olabiliyor insan. Kararlılıkla harcıyor elindekini, sonuç ise kazanım değil kayıplar hep sıfıra eşit.

Bazı insanların kendine söz geçirmesi, aklını ve kalbini aynı düzlemde tutması, hep dahasına yönelme arzusunu dizginlemesi, kesinlikle çok zor. Ama hayata kapılıp, onun getirdiklerine de başeğmeyi bilmek gerekir, yoksa an’dan mutlu dahi olamayız.

Sorgulamalarını çok sevdim, hayatı sorgusuz yaşayan bir insan zaten yaşamaya dahi başlamamıştır nazarımda. Sorgulanamaz olan herhangi bisey bilmiyorum ben bu dünyada. Direkt kabul edilmesi gereken bir şey yok, olamaz da.. Her şey, derine girdikçe çok daha fazla detay görebileceğimiz kadar zengin üstelik. Sizi sürekli düşünmeye iten düşünmeye zorlayan, tahminlerin ötesinde ufkunuzu genişleten şeyleri sevin ve size öğretilen/dayatılan klasik koşullanmaları reddetmenizin zamanı gelmiştir belkide.

Şahsınıza özel sayfanıza yazdığım için bağışlayın, kendimi tutamadım sizi okuyunca.

Yazmayı bırakmayın, sevgiler en sevdiğim renk:cic:

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Hayatta aşamalar var sevgili lacivert, insanların önüne hiçbir sey doğrudan konmamıs, kolayca sunulmamıs. Tam tersine kolay olan her şey daha zor, karmaşık ve engelli hale getirilmiş. Sıkıştığında, aklı yerine duyguları öne çıktığında çok acımasız ve kötü olabiliyor insan. Kararlılıkla harcıyor elindekini, sonuç ise kazanım değil kayıplar hep sıfıra eşit.

Bazı insanların kendine söz geçirmesi, aklını ve kalbini aynı düzlemde tutması, hep dahasına yönelme arzusunu dizginlemesi, kesinlikle çok zor. Ama hayata kapılıp, onun getirdiklerine de başeğmeyi bilmek gerekir, yoksa an’dan mutlu dahi olamayız.

Sorgulamalarını çok sevdim, hayatı sorgusuz yaşayan bir insan zaten yaşamaya dahi başlamamıştır nazarımda. Sorgulanamaz olan herhangi bisey bilmiyorum ben bu dünyada. Direkt kabul edilmesi gereken bir şey yok, olamaz da.. Her şey, derine girdikçe çok daha fazla detay görebileceğimiz kadar zengin üstelik. Sizi sürekli düşünmeye iten düşünmeye zorlayan, tahminlerin ötesinde ufkunuzu genişleten şeyleri sevin ve size öğretilen/dayatılan klasik koşullanmaları reddetmenizin zamanı gelmiştir belkide.

Şahsınıza özel sayfanıza yazdığım için bağışlayın, kendimi tutamadım sizi okuyunca.

Yazmayı bırakmayın, sevgiler en sevdiğim renk:cic:

Yaşamak için sorgulamalı bir insan bana göre. Sormalı ve bulmalı cevaplarını. Bir kısmımız bunu görmüyor. Sormuyorlar, düşünmüyorlar. Sadece onlara gösterilen şeyi kabul ediyorlar. Bu ne kadar doğru? Ya da onlara gösterilen cevap ne kadar doğru? Hepsi tartışılır bir konu.

Estağfurullah, yazdığınız için ben teşekkür ederim. Yazmanıza mutlu oldum.se)))

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar