Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Arşiv İçinden Geçeni Söyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
Öyle bir işte çalışmak istiyorum öyle yoğun olayım ki yemek yemeye bile fırsatım olmasın eve geldiğimde yorgunluktan uyuya kalayım hiçbir şey düşünmeye fırsatım olmasın hayat benim için çalışmaktan ibaret olsun.
hayırlısnı iste...sonra bu kadar iş ne der isyan edersin.. :)

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
@Kolonya, olaya bence şu açıdan bak...
Pelikancılar bir şekilde fetöyü tasfiye etti. Detaylar burda konuşulacak iş değil. Sonra AKP içindeki aykırı ses ve hareketin mimarlarını tasfiye ettiler. Şimdi ise hem kuruma kendilerinden olanı koyuyorlar. Aile ve sosyal çalışma bakanı Zümrüt mesela, bir iş yerine çaycı olacak kalitede bile değil. Medya organlarına bakın, il teşkilatları yeniden şekilleniyor, onlara bakın. İlçelere kadar yeni şekillenmelere bakın. AKP yok artık Prlikan partisi var. Ve ülkeyi adım adım kendi zihniyetlerine göre yeniden şekillendiryorlar. Erdoğan ellerinde kuklaya döndü. El kaide, nusra adı altında nekadar muhalif islamcı varsa hepsini tek tek alıyorlar. Nusracı diye aldıkları hiçbir tane ismin tehriru heyetu şamla zerre ilişkisi bile yok. Kimini işid bahanesi ile kimini fetö bahanesi yada kripto fetöcü olarak alıyorlar. Delil yok bişey yok. Toplum mühendisliği böyle yapılıyor.
Net bir dille söyleyeyim. Muhalefet üzerinde inanılmaz bir güce sahipler, Kemalı hala orda tutacak güçleri var. Kimse bana hikaye okumasın. Chp kemali istemiyor. Ve Kemal onlara bir seçim daha kazandıracak.
Pelikan yeni dönem için iktidar. Onlar kazandıklarında muhtemelen özgürder camiasından banada ulaşamayacaksınız.
İç savaşa gidecek her yolu tıkamayıda biliyorlar. İdealleri, ilkeleri ve insanlık için ölecek insan sayısı kaç ki İç isyan çıksın. Ülke ideolojisi için ölecek ahmaklara dolu. Bu yüzden usta iç isyan ihtimali uzak. Bu yeni trol ülkenin iktidar ayak sesleri. Ve her tür yalan, iftira karalama, kumpas devrede.
Hani konuşacaz diyenler varya, Sarıgül, ince, dovutoğlu, babacan... Niye susuyorlar, niye konuşamıyorlar, niye sadece tehdit dili var...
Bu arada tosuncuğun tahliyesi yakın. 10 milyarın üzerinde parası kullanılmak üzere bırakılacak...
Babasını hayrına teslim olmadı. Ve net bir dille kimseye kar vaad etmedim diyebiliyor, herkesin ana parasını ödemeye geldim diyor. Size kol kanat geren bir güç olmasa bunu yapabilirmisiniz?
Sezgin baran trolünde de aynı sahneyi göreceğiz.
kardeş polisiye roman fazla okuyorsun galiba...
kılıçdaroğlunu kaset kupası ile fetö getirid chp nin başına.. ak partı chp nin başında tutacak öylemi..
akşnerede partiyi fetö kurdurdu mhp başına getiremdiği içinç..
fetö arkasıbdaki dış güçler kemalide meralide kullanıyor isdeikleri beyanatları okukturyorlar..
fetö ve dış güçler kullanamslar bir dk tutmazlar chp nin başında kılıçdaroğlunu..
..
ülke eknomisini tosuncuğun 3 kruşundan medet ummaya bağlamak çok komik :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Emir Şahin, hayatım boyunca polisiye roman okumadım. Roman bile okumuyorum :)
Fetö dün kime niye ne için hizmet etti çoğu hala muamma. Mesela siyasi ayağın ahiç dokunulmadı. Yada fetönün bürokratları nerde. Neden bahsedilmiyor?
Mesela Ergenekon, balyoz vs vs tam bir polisiye değilmiydi, hepsini sulandurmayı başarmakla kalmayıp yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Feto kumpasları demek kolay. Feto her dönemin kullanılan maşasıydı. İslami harekete mensup olanlar bunu iyi bilir.
Ama bir gerçek var ki gücü olanlar bu ülkede muhalefette her istedikleri değişimi yapmaya muktedir olmuşlardır. Kimleri kullandıkları söz konusu olurken kullananlardan hiç bahsedilmedi. Dış mihraklar demeyi çok seviyoruz. Çünkü muamma, ispatı imkansız.
Üç kuruş dediğin para bu ülkenin dış borcunu kaça kutlar biliyormusun?
Ayrıca ülke ekonomisini Pelikancılar mı yönetiyor. Konu pelikan dı...

Kolonya

Yeni Üye
Nasıl geldiyse öyle gitti. Muhtemelen görevi verirlerken kendisinin haberi yoktu. Görevden alınırken de olmadı. İnanamadı. Bir paçavradan farkı yok. O nedenle ilk günden herkes onurunla istifa et dedi. Yapmadı ve artık ne yaparsa yapsın onursuz bir adam olarak bilinecek. İşin komik yanı artık kendisinin istese bile Boğaziçi’ne giremiyor oluşu. Kendisinin getirdiği “mezunlara giriş yasağı” devrede olduğu müddetçe bir Boğaziçi mezunu olarak kapıda kalacak. Düşünsene, dün rektör olduğun okula giremiyorsun… Vay be.

Siz isterseniz görevden alındı deyin, isterseniz ben kovuldu diyeyim. Mühim değil. Nitelik olarak kendisi paçavra muamelesi gördü. Bugüne kadarki almış olduğu ünvanların bir değeri varsa da artık o da kalmadı. Muhtemelen bir yerden maaş bağlanır ona da. Ama nihayetinde akademi açısından kendisi bir paçavradır.

asminya

FK Üyesi
Nasıl geldiyse öyle gitti. Muhtemelen görevi verirlerken kendisinin haberi yoktu. Görevden alınırken de olmadı. İnanamadı. Bir paçavradan farkı yok. O nedenle ilk günden herkes onurunla istifa et dedi. Yapmadı ve artık ne yaparsa yapsın onursuz bir adam olarak bilinecek. İşin komik yanı artık kendisinin istese bile Boğaziçi’ne giremiyor oluşu. Kendisinin getirdiği “mezunlara giriş yasağı” devrede olduğu müddetçe bir Boğaziçi mezunu olarak kapıda kalacak. Düşünsene, dün rektör olduğun okula giremiyorsun… Vay be.

Siz isterseniz görevden alındı deyin, isterseniz ben kovuldu diyeyim. Mühim değil. Nitelik olarak kendisi paçavra muamelesi gördü. Bugüne kadarki almış olduğu ünvanların bir değeri varsa da artık o da kalmadı. Muhtemelen bir yerden maaş bağlanır ona da. Ama nihayetinde akademi açısından kendisi bir paçavradır.
bir zaman sonra mühim bir görev verilerek nasılsa gönlü alınacaktır da inşallah olamasın. kursaklarında kalsın.
seçim hazırlıkları bunlar. cb yumuşak geçişlere başladı. bunun için de şahsı harcadı. izin vermese iyiydi.
bakalım sıra kimde. söylenecek çok şey var ama neyse diyerek kısa geçeyim, velhasıl hassas konu.
#aşagıbakmayacağız tagını hatırlatalım, hatıra olarak da şuraya bırakalım.

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
Dünden beri sallanıyoruz ve merkez üssü biziz ölsekte kurtulsak mı ne hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

asminya

FK Üyesi
toplumsal değişmenin son aşamasıdır toplumsal çöküş. ersal yavi de 2051 kıyamete doğru kitabında bundan bahsediyordu bu ve türevleri konulardan. yarım bıraktığım fatih yaşlı-kinimiz dinimizdir-den sonraki nadir kitaplardandır. belki de, okuduklarıma dayanamamış olabilirim. ejder okumuş'un da toplumsal çöküş teorileri diye bir kitabı var, onu da henüz almadım. o kitapta da 9 farklı çöküş teorisi ile, farklı sosyal bilimcilerin kaleme aldığı toplumsal çöküşle ilgili metinler ve makaleler bir araya getirilmiş. kimine göre bu türevler vakit kaybı, kimine göre hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu. bakış açısına göre değişir tabi. yalnız şu var ki; toplumsal çöküşlere sadece din üzerinden bakmak her zaman yanlıştır. yalnız MİTinkini de okumak isterim doğrusu.

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Biraz kitap okuyup uyumalı sabah nöbete gidilecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar