Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Analiz Gündem!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
AKP trolleri ve onlara öncülük eden haysiyet yoksunu Pelikancı çete yine iş başında...
Muhammed Emin Yıldırım arkadaşımızın konuşmasını kırparak Erdoğana hakaret ettiği yönünde videolar servis ederek haysiyet crllatlığına soyunuyorlar. Oysa biz biliyoruz ki haysiyet ve onur yoksunu onlardır. Usulleri hep aynı, hedefe oturttujları kişi kurum yad kuruluşu yalan haber iftira ve komplotik düşüncelerle sosyal medya üzerinden linçleyerek kamuyu oluşturuyorlar.

AKP bu trol ve plekinacı şerefsizlerden kurtulmaldıkça onlaraa asla güvenmeyeceğiz.

Gelelim Hdp yani Yeşil sol denen çöplüğüne vekil analizine...
Kürt sosyolojisini kullanarak Türkiye halkını sömüren bu haysiyet yoksunlarından şöyle bir kaçını tanıyalım.

Adanada yakından tanıdığım, Türk solu sempatizanı aynı zamanda Nusayri ve Arap Sykp kontenjanından Tülay Hatimoğulları. Yalan iftira karalama da usta, pkk yapılanmasına düşünsel destek veren, mahalli eylemlerde başar rol oynayan biri

Burcugül Çubuk ; Bu feminist, Devrimci sol çöplüğünde gelen kemalist kadın aile yapısının tamamen kaldırılması gerektiğini savunan, kim kime dum Duma usulü yaşamayı savunan ve bunu dayatan biri. Sen yaşayabilirsin ama despotizimle hayır ve senşn gibilere geçit yok... Hepsi gibi çok rahat yaln söyleyen onur ve haysiyet yoksunu biri...

Özgül saki gözüme çarptı, Feminizt ve Hararetli Lgbt savunucusu. Doğru konuştuğuna asla şahit olmadım...

Bu arada hdp vekillerinin çoğu Kemalist çizgide, şaşırmayın sakın :)

BERDAN ÖZTÜRK
ADALET KAYA
MEHMET KAMAÇ
CEYLAN AKÇA ÇUPOLO

Ve daha nicesi listeye bakın ben size kim olduklarını hangi fikri alt yapıya sahip olduklarını söyleyeyim.

Gördüğüm geneli Kemalist, feminist, lgbt ağırlıklı içlerinden Mehmet KAMAÇ Pia kökenli...

Kürtlerr oy namus diyenlerin çoğu namussuz...
Kürtlerin uyanm zamanı gelmedi mi?

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
muhammed emin yıldımın hangi konuşması saptırıllmış.. haberim yokta.. öğrenebilirmiyim. varsa videosu atabilirmisniniz..
siyer vakfı başkanındanmı bahsediyorsunuz?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
muhammed emin yıldımın hangi konuşması saptırıllmış.. haberim yokta.. öğrenebilirmiyim. varsa videosu atabilirmisniniz..
siyer vakfı başkanındanmı bahsediyorsunuz?
Evet Siyer vakfı başkanı arkadaşımız. Bu konuşması

Hejir

FK Üyesi
Kabine açıklandı. Konuşmalar yapıldı. Özellikle Mehmet Şimşek'in parlatılmasını izliyorum. Demin açıklamasını dinledim. Rasyonel politikalardan dem vurdu. Gerçekçi olmaya çağıran kim varsa hainlikle suçladılar. Geri dönüş yok. En iki yıl perişan olacağız muhtemelen. Yalnız kemer sıkma politikaları kaçınılmazsa sıkacaz. Ama Yönetimdekiler, seçkinler bu süreçte yine gözümüzün içine bakıp bize sabır ve tevekkül nasihatleri verirlerse ve biz de bunu sessiz sedasız dinlersek bize yazıklar olsun. Kendisinden vermeyen kim olursa olsun(makam sahipleri ve sermaye sınıfından bahsediyorum) namussuzun önde gidenidir. Namussuzun değişecegine pek ihtimal de vermiyorum.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Hejir, Bu pelikancılar haysiyet celladı. Maalesef Ak trollerinde onlardan aşağı kalır yeri yok. Pelikan çeteleri birini karaladım mı bu AKP li troller ve cahil kanat hemen saldırıyor kessin bişey var diyorlar. Solcuların bile saygı duydukları kesime bu haysiyet cellatlaı dil uzatıyor. Hele o hilal yok mu...
Neyse elbet hesaplaşacağız,

Ben Mehmet Şimşeği beğeniyorum. Evet dediğin gibi iki yıl kemer sıkma politikası güdecekler lakin şuan ellerinde bu adamdan daha sağlamı yok. Babacan kendini yakmasaydı belki... Lakin şuan AKP bu adama mahkum. Sermaye sahipleri ve AKP nin zenginleştirdikleri herzaman ki gibi haysiyet cellatlığına devam edecek. Kendi kasaları dolsun da ne olursa olsun diyecekler.

Hejir

FK Üyesi
@Qasem abi Mehmet Şimşek'ten bağımsız, bundan sonra emeğin alım gücü azalacak ve vergiler artacak. Veya yeni, güçlü istihdam alanları lazım. Muhtemelen ilki yaşanacak. Emeğin alım gücü azaldıkça sermaye atacağı her adımda karşılık isteyecek. Gelsin vergi afları büyüklerimize. Ya da her şeyi yanlış okuyorumdur ve düşündüğümden çok daha kolay düze çıkarız inşallah.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Hejir, her ekonomik kriz sonrası bunlar rutin şeyler. Bu sefer biraz daha farklı avrupada aynı krizi yaşıyor. Ben kolay düzlük hatta düzlük bile görmüyorum. Seçim kazanıldı ek zaman ve adam gibi maaaş zamlarını unutsanız iyi olur. Kabine bir kaç isim hariç güzel ama bürokratlar hep aynı haliyle çok biley değişmeyecek....

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
Evet Siyer vakfı başkanı arkadaşımız. Bu konuşması

mehmet yıldırım hoca konusunda sizlerle aynı görüşte değilim..
peygamber efendimize hakaret içerikli kitaplar tavsiye ettiğini söylüyorlar..
kimse kimseye kurban olmasın.
hatalarımızı düzeltelim taövbe kapaısı açık..

Hejir

FK Üyesi
mehmet yıldırım hoca konusunda sizlerle aynı görüşte değilim..
peygamber efendimize hakaret içerikli kitaplar tavsiye ettiğini söylüyorlar..
kimse kimseye kurban olmasın.
hatalarımızı düzeltelim taövbe kapaısı açık..
Hangi kitapları nasıl tavsiye etmiş?
Ortada samimi bir inanç mücadelesi yok. Muhammed Emin Yıldırım'a yapılan, her fırsatta başka isimlere de yapıldı. Sürekli kutsal üreten dille konuşuyorlar. Siyasilerin de bunlardan habersiz olduklarını sanmıyorum. Emin hoca da insan, eğer yanlış bir şey söylerse buna da itiraz edilir. Sohbette olan bir dil sürcmesinden bir ton yaygara kopardılar. Kaldı ki Erdoğan firavun değilse bile Nuşirevan da değil. İktidara karşı mesafeyi sadece emin hoca değil diğerleri de göstermeliydi. Yapmadılar. Bu tutum, uzun vadede dindar kesime çok şey kaybettirdi.

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
Hangi kitapları nasıl tavsiye etmiş?
Ortada samimi bir inanç mücadelesi yok. Muhammed Emin Yıldırım'a yapılan, her fırsatta başka isimlere de yapıldı. Sürekli kutsal üreten dille konuşuyorlar. Siyasilerin de bunlardan habersiz olduklarını sanmıyorum. Emin hoca da insan, eğer yanlış bir şey söylerse buna da itiraz edilir. Sohbette olan bir dil sürcmesinden bir ton yaygara kopardılar. Kaldı ki Erdoğan firavun değilse bile Nuşirevan da değil. İktidara karşı mesafeyi sadece emin hoca değil diğerleri de göstermeliydi. Yapmadılar. Bu tutum, uzun vadede dindar kesime çok şey kaybettirdi.
muhammed emin yıldırımın hatasını tayyip erdoğana bağlamak akılla izah edilemez..
kimse kusura bakmasın.
diğer cemaatler gruplar ak partiye desdekleirni açıkladılar.
muhammde emin yılldırım önce kafasını önüne eğsin..düşünsün..nerede hata yapttımda üstüme bu kadar geldiler.
niye üstüne gitmişler..
hz adem ilk insanmıydı gibi söylemler.. emin değilim gibi vesaire hezayanları dolu muhammed emin yıldırmın..

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar