Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Analiz Gündem!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
  • İstatistikte sabit
Bu başlık altında her tür genel gündem tartışmaları ve düşünce alışverişleri yapılacaktır.
Haber paylaşımı, kopyala yapıştır yasaktır. Sadece Haber linklerini konuşmalarınızı destekleyici olarak kullanabilirsiniz.
Yalan, iftira, karalama, dezenfarmasyonun her çeşidi yasaktır.

Hakaret etmeden düşüncelerinizi, yorum ve zihin dünyanızı paylaşmak istiyoruz

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Gelecek parti kurucusu olan ve partiden istifa eden 11 tane arkadaşımıza ithafen söylemek istediklerim var.
Sayın Zilan ve Sayın Öztürk temiz bir siyaset için girdiğiniz yolda ne çok sabırlıymışsınız, bunca yalan iftira ve dezenfarmasyon bir yana en aşağılık insanlar diye nitelendirdikleriniz ile aynı safta yan yana yürümeyi ve bunca zaman sabretmeyi nasıl kendinize yakıştırdınız.
Çıktığınız yolda hala partide olan Bahadır Kurbanoğlu ile beraber konuşmamızı hatırlıyorsunuzdur umarım. Çirkin oyunlara, adaletsiz davranışlara, kirli siyasete evet derseniz elimiz yakanızda olur demiştik. Bahadır hala istifa etmedi. Hilal TV deki. Proğramında Kemalizme vuran, irancılara vuran Bahadır şimdi onlarla hala aynı safta omuz omuza ve bin bir bahane ile... Sizin istifanızda Sizce biraz geç olmadı mı? Millet İttifakı kazansaydı neferleri olarak kalacak mıydınız? Kaybettiğiniz için mi kendinize geldiniz?

Temiz siyaset sloganı ile çıktığınız yolda Davutoğlu başkanlığa aday olsaydı emin olun %10 üzeri oy alırdı ve verenlerden biri ben olurdum. Ama bir İnce bir Ogan kadar bile yürekli olmayıp düşman beledikleri ile omuz omuza yürümeyi seçti.

Bu saatten sonra benim sizlerle dostluğum asla eskisi gibi olmaz, @Hejir sen arkadaşların bu çıkışı için ne düşünüyorsun?

Hejir

FK Üyesi
@Qasem en başından beri durdukları yer yanlıştı. Çoğunluğu sağlamanın haklılığı sağlayacağına dair düşünce, artık inanç ya da ideoloji farketmeksizin neredeyse herkesin ezberi haline geldi. Bu ezbere kapıldı onlar da. Ve onları bu siyasete ikna eden de muhtemelen Erdoğan'ın çoğunluğu elde etmesi oldu. Bir aksiseda yaratmak için girdikleri yolda kendi seslerini kaybettiler. :) İstifa konusunda yine de iyimserim. İlk turda kaybettikleri için mi yoksa gerçekten sığınmacılara karşı değişen söylem yüzünden mi istifa ettiler bilmiyorum. Niyet okuyuculuğunu çok yaparım ama şimdilik bir şey demiyorum. :) İyi oldu. Bu mesele hiçbir zaman enine boyuna konuşulmadı. Şimdi egemenliğin tehlikeliye düşmesi iddiasıyla atılacak her adım yeni bir zulme kapı aralayacak. Bekleyip görelim. Bu işin varacağı yer, umarım yeni bir tehcirle sonuçlanmaz.

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Kemal Kılıçdaroğlu Ümit Özdağ'a içişleri bakanlığını vadetmiş ve gelir gelmez göçmenleri göndereceğim hesabını yapıyor Allah bu milleti senin gibi bir ırkçıdan korusun

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Farkettiniz mi karşıt kesim sürekli mazlumları kapı dışarı öıkarma için laf yarışındalar. Birisi de çıkıp demiyor ki şöyle şöyle yol izleyelim hani kendileri gibi can taşıyorlar ya önce çözüm üretelim gibi yapıcı bir cümle kuran var mı?

Fakat devlet ne diyor onlar için barınma hazırlanacak diyor. Bu kadar da mı yol yordam yapamıyor sunuz. Dediğiniz tek şey defolup gidin sersefil olun öyle mi?

Yazıklar olsun size!

Elinizi vicdanınız varsa oraya koyun ve az akledin bu mazlum halkın telef olması hangi yanınızı tatmin edecek.
Nasıl tertemiz başlarınızı yastıklarınıza yaslayacaksınız onları evsiz yurtsuz bıraktıgınız halde.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Millet ittifakından Özdağ bakanlık ile alakalı yalanlama gelirken Onunla bire bir muhattab olan Kılıçdaroğlu hala suskun.
Kazanmak uğruna söylemeyeceğim yalan vermeyeceği söz yok sanırım. Despotizimin son baharında adaylar sanırım.
Bu siyasal çalkantılı ve yenilgi millet İttifakı bileşenlerin bakalım neler değiştirecek. Bir kaç gün kaldı herkesin iç hesaplaşmalar yaşamasına...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Arap Birliği ümmet coğrafyasında bir çözüm değil aksine sorunun temelidir.
Esadı davet eden birlik hiç bir çözüm üretmeyi bırak sorun üstüne sorun ekleyerek ve suudun gövde gösterisi ile kapattı.
Kokuşmuşluk böyle bişey..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Seçim yaklaştıkça insanlar dahada çirkefleşiyor, iki taraf birbirini dış güçler, terörizm ve daha bir çok şeyle suçlayıp yaftalıyor. İşin garibi iki tarafta mecliste, bana göre meclis hepinizden kurtarılması lazım ama maalesef halk bunu anlayacak birikime sahip değil. Hatta sizlerden daha çok sizi savunuyor.

Seçim yaklaştıkça iyice çirkinleşenleri protesto ediyorum

Son düzenleme:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Seçimlerde bir kazanan ve birde kaybeden taraf olur.

Kazanan oy kaybederek yaf ittifakla kazanmışsa durup düşünür nerde yanlış yaptım der ve revizyon ihtiyacı duyar, umarım öyle olur....

Kaybeden tarafta ise iç hesaplaşma sorgulanma, kadro değişikliği yeni stratejik hamleler olur. Ama nerdeee bizde iki tarafta kazandım diyor. Hatta kaybeden muhalefet iktidar kaybetti biz kazandık, CHP ilk kez %47 oy aldı diyor :)
Acaba neyin kafasını yaşıyor bunlar çok merak ettim.
Biri bana anlatır mı, halk dışında bu seçimde kim kaybetti?

Hejir

FK Üyesi

Nicelik niteliğe galip geldi desem, yok, ortada nitelik yok. Benim için namertlerin kavgasında, güçlü olan kazandı.
Yesinler birbirlerini. İktidarının ayrı muhalefetinin ayrı canını seveyim.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Hejir, ciddi ciddi. Kazanan olmadı, iktidar da muhalefette kazandı, demokrasi kazandı ama halk her halukarda kaybetti

Piyasalar gerçek fiyatlarına doğru koşuyor, bir an önce kabineyi açıklamazlarsa sanırım yeni bir siyasi devülasyon olabilir.

Muhalefetin kaybına sevindim ama iktidarın kazanmasına sevinmedim.
Bir çürümüş başka bir çürümüşe tercih edildi

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Şöyle bir bakıyorumda, iktidarından muhalefetine herkes kazandı havasında, kimse koltuklarını bırakma kendini sorgulama havasında değil. Bu nasıl bir koltuk sevdası ki yolda yürüyemeyecek hale gelindiğinde bile herkes kendini tek kurtarıcı sanıyor. Bu sadece siyasi arena ile alakalı değil, stk, dernek, örgütlü her tür çalışma bu durumda.

Anlamadığım bir şey daha var, insanlar nekadar rahat yalan söyleyebiliyor, öyle sıradan insanlar değil, yığınla kitap yazmış eğitimciler bunlar. Hiç bir şekilde özür dileme eğilimleri de yok.
Mesela felsefe alanında Sadık Usta, okadar dezenformasyon alet oldu ama hiç bir şey olmamış gibi kaldığı yerden devam ediyor.
İhsan Eliaçık, M. Hayri kırbaşoğlu yaf okadar çok yana söylediniz ki her yalanınız ifşa oldu ama siz bir türlü ar etmediniz. Zekeriya Beyaz ve Yaşar Nuriden kalma koltuklara talib bu arkadaşlar sanırım.

Yani anlayacağınız futbol taraftarı gibi siyasi parti, yada düşünce tarafgirliği yapmayın, sonr kimlik ve kişilik erezyonuna uğrarsınız da farkedemezssiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar