Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sağlık Covid 19 Aşısı Hakkında

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle mücadelede uygulanan aşılamaya ilişkin sıkça sorulan sorulara, "COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu" sitesinden yanıt verdi.

null

null

null

null

null

null

null

null

null

Yaren

Emektar Üye
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
COVID-19'dan kurtuluşun 'umudu' olarak görülen aşılar 52 ülkede uygulanmaya başladı. Aşılara erişimde yaşanan küresel adaletsizlik ise birçok ülkenin hala aşıya ulaşamamasına neden oldu.

Ülkelerin aşı karnesi 'eşitsizlik' uyarısı veriyor

Yaren

Emektar Üye
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx

Sağlık Bakanlığının COVID-19'la mücadele kapsamında başlattığı aşılama programında, tüm yurtta sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılar yapılmaya başlandı. İlk doz aşılarını 14 Ocak Perşembe günü olan sağlık çalışanları, 28. gün itibarıyla ikinci doz aşıyı bugün olmaya başladı. Bu kapsamda 1 milyonun üzerinde sağlık çalışanının ikinci doz aşılarını olmaları bekleniyor.​

Ekli dosyayı görüntüle 6733

Biraz önce oldum ben S)):

Yaren

Emektar Üye
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx

Koronavirüs salgınına karşı öğretmenlerin aşılanma süreci bugün itibarıyla resmen başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'da öğretmenlere aşı uygulaması programına katıldı ve aşının ilk dozunu oldu. Bakan Selçuk, "Öğretmenlerimizle beraberiz, öğretmenlerimizle birlikle aşının ilk dozunu oldum. Tüm vatandaşlarımız gibi E-Nabız'la kendilerine nasıl sıra geldiğini öğrenebilirler" dedi.​

Ekli dosyayı görüntüle 6957
Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların 1 Mart günü yüz yüze eğitime geçmesi nedeniyle öğretmenler için aşılama süreci başladı. Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 249 bin öğretmen ve eğitim çalışanları için aşılama programı başlamış olacak.

Yüz yüze eğitime giren öğretmenler öncelikli olmak üzere listelerin Sağlık Bakanlığı'na iletildiği, bu listelerin randevu sistemine işlenmeye başladığı belirtilmişti.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@Yaren burada sadece öğretmenlere mi yoksa eşleri de dahil mi.

Yaren

Emektar Üye
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Sadece öğretmenlere,sağlıkçılar için de öyleydi :)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Aşılama oranı bizim ülkemizde hızlı ve fazla gibi. Çin ve ABD nin oranları ülke nüfusuna göre çok düşük. Bu işte bir iş olabilir mi :unsure:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar