Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bebeklerin anne karnı dışında büyüyebileceği bir teknoloji geliştiriyor.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, sağlıkçı derken Üstadım sağlık sektörü ile bağlantını bilmiyordum ?...
Sağlık sektörünede mı el attin:)

Burda eleştiri yaparken tüm bilimsel araştırmaları ve ya sağlık çalışanlarını veya sağlık ile her seyi eleştirildiği anlamını çıkarman ve savunmaya geçmen yanlış ...

Bende örnek vereyim sende doğuda iyi bilirsin şarlatanlari hariç gerçek ocak olan kırık çıkık la uğrasanlari bilim asla kabul etmez lakin şimdi onlarin tekniklerini uygulamayada başladılar..

Bir sınır sıkışmasının hastanede karşılığı büyük oranla ameliyattır illa bıçak altına yatacan ama benim dediğim ocakla 10 dakika sürmez ister kabul et ister etme hakikattir...

Bunu sağlıkçı kabullenmez yılına terstir saygı ve hürmet duyarım...

Doğum hikayeleri diye yaftaliginda hakikat burda Ebe ve sağlık çalışanlarına atıf ta bulunulmuyor sektörun acımasızligina dikkat çekiliyor evet para için sezeryana yönelten sektördür ebe değil veya sağlık çalışmani..

Ben sözümün arkasindayim bilimsel çalışmalar tabiki her zaman olmalı bana bana bunun gizli kapaklı amacı odak noktası belli olmayan ki aslında belli savunman bana cokk ironik geldi.....

Tarih konusun da siyaset konusun da şimdide sağlık konusun da münazara dan çok savunma mekanizmasina yönelmen garip geldi Üstadım...

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Zamanında bacakları aksayanlar kolu kısa kalanlar tamamen uzuvlarını hatta kan kayıplarından hayatlarını kaybedenler var.

Sağlık çalışanları altarnatif tıp dediğimiz kısmı reddetmiyor.. ancak işinin ehli kişilerin yapmasi gerektigini savunuyor.. Yanlış bir uygulama nelere mal oluyor.
Tabiki tamamen reddedenler mevcut olacak her insan farklıdır zira..
Bunun yanında burada yapılan çalışmalar kanıtlar gerekir.. bir kiside ise yaramasi herkeste aynı etkiyi yapıcak diye bir genelleme yapamıyoruz. O yüzden çalışmalar devam etmeli. Hacamat ya da alternatif tıp fark etmez bunun üzerindr de calismalar yapılıyor ancak sınırlı sayıda.. Bunlar destekleyici tedavilerdir.
İnsan vucudu kendini onarma mekanizmasina sahip- psikolji fizyolji ve sosyoloji tek bir yerden bakamayız..
Bir çok konu birbiriyle ic ice kopleks yapıya sahip. Hangi kısım nereyi tam etkiliyor bunun çıkarımı yapılmalı.

Bastaki calismaya donersek eğer ki kestirip atarsak yapılan çalışmaları geriye ne kalır. Bu çalışmalar Allah'ın en büyük kanıtları oysa. Genler desgisiyor.. hastaliklar degisiyor.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Zoe, aynı kanaldan bahsediyoruz değerli muhterem kardeşim işinin ehli ve bu kanal var doktora hasteneye gerek yok çıkarımı da olmamalı elbette yardımcı tedavi aynı görüşteyim..

Lakin genel manada reddediyor ve alay ediliyor bunu sen kabul edebilirsin..

spesifikay

Aktif Üye
FK Üyesi
Kulaktan Kalbe
Web sitesi
www.youtube.com
Burç
Koç
Hobim
Hunharca Kitap Okumak =)
İsim
Betül Güler
Meslek
Yazar / Seslendirme Editörü
Istakozun kabuğundan diyabet hastaları için yara bandı icat edildi, yurdumun güzel insanı tarafından (Tübitak projesi)
Ama Türkiye patentini almadı ya önemsemedi yahut izin vermediler!!! , çocuk gitti Amerikadan patent aldı
İcat eden Türk , biz dolarla satın alacağız
Yapmayın etmeyin Allah aşkına
Kimse yerinde saysın , doktora güvenmesin vs vs demiyoruz
Kirli bir oyun var sistemde müsade ettiği kadar insansınız
Yoksa kimsenin umurunda değil .

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@SiyahSancaktaR, garip olan tam olarak ne?
Mesela ben bugüne dek alternatif tıı red edenhiç bir doktor görmedim. Ya siz onların ne dediğini anlamıyorsunuz yada kulaktan doğma sözler tüketiliyor.
Hafızan çok zayıflamış abim.
Benim eczacı olduğumu ne çabuk unuttun. Senle ilk tanıştığımızda eczane hala faaliyetteydi...
Bişey savunduğum yok, düşüncelerimi dile getiriyorum. Sen savunma olarak algılamışsan bişey diyemem.
Abim senin gibi düşünmek zorunda değiliz ki. Amacı belli demişsin, sana göre belli bize göre öyle değil. Komplo teorileri ile ilgilenmiyorum.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@spesifikay,
Kirli oyun yok. Biz değer vermiyor önemsemiyoruz batı sahip çıkıyor. Batı her yeteneği önemseyip geliştirmek için elinden geleni yapıyor. Hatalarımızı görmektense neden komplo teorilerine sarılıyoruz.
Bu yaklaşım biçimi gerçekten yanlış.
Ülkemizde çocukta eğitimcide yanlış yetişiyor.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, hafızam zayıflamış doğru değerli Üstadım unutmuş olabilirim hakkını helal eyle..

Tam demek istediğimi sen söyledin evet aynı düşünmek zorunda değiliz..

Neden savunma mekanizma ile fikirlerimizi beyan ettiğimiz zaman münazara yerine piskolojik yolla uzun uzun yazarak benim hakikatim doğrudur baskısı yapıyorsun Kendi ni yoruyorsun o zaman bende bunu anlatmaya çalışıyorum sana her konu da ...

Adı üzerinde münazara yapıyoruz Üstadım..

Her konunun sonun da tamam sensin diye kapatmalimiyiz konuyu..

Her eleştiri ve yaklaşım kopmlo teorisi değildir ayrıca ...

Akli bakmak gerekiyor sadece...

Bilimsel her hareket araştıma meşru değildir Allah aşkına nasıl bu kadar kaliplastirabilirsin bende buna şaşıyorum...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@SiyahSancaktaR, yazdıklarını tekrar okursan soru sorduğunu göreceksin. Ayrıca tekrar okursan yazılarında dayattığını ve yaftalama yaptığını göreceksin abim.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, sende aynı şekilde değerli Üstadım...

Ayrıca ben özgürce münazara dan yanayım hiç bir zaman benim hakikatim diye dayatma yapmam fikir beyan ederim sen tartıştigimizi sanıyorsun be Üstad :)

Kendi fikrine katilmamayi tartışma sanmasan ve galeyana gelmesen daha güzel olacak ya neyse :)

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar