Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Yaz akşamlarında ailece izlenecek filmler

Ekli dosyayı görüntüle 4560

Aktif dinlenme biçimlerinden biridir çoğu insan için film izlemek. Ancak zaman içinde kenarda köşede biriken filmlerin veya arkadaşlardan gelen tavsiyelerin sonu gelmişse “Ne seyredeyim” sorusu her şeyin büyüsünü bozabilir. Dahası siteleri dolaşarak bir seçmek o anda hevesi de kaçırır. Bu sebeple bu kötü günlerde film listeleri hayat kurtarır.
Sizlerle serin yaz akşamlarında aile izleyebileceğiniz filmlerden oluşan bir liste paylaşıyoruz. Listeyi pandemi sürecinin başlangıcında Twitter hesabından Ali Koç paylaşmıştı. Kendisinin oldukça uzun ve faydalı bu listesinden 15 film seçtik.

Ekli dosyayı görüntüle 4561

Kindergarten Teacher (2018-ABD):
Orta yaşlı bir anaokulu öğretmeni hayatının bunalımlı bir evresindeyken 5 yaşındaki yetenekli öğrencisi Jimmy hayatına girer. Filmde, öğretmenin bu yeteneği korumak ve suistimal etmek arasındaki ince çizgide yaşadıklarına tanık oluyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 4562

Hadi be Oğlum (2018-Türkiye):
Balıkçı bir baba olan Ali ve hayatını adadığı küçük oğlu Efe’nin hikayesi. Babasının tek istediği, iletişim sorunu olan ve hislerini ifade etmekte güçlük çeken oğlu tarafından anlaşıldığını bilmektir.

Ekli dosyayı görüntüle 4563

Whiplash (2014-ABD):
Küçük yaşlardan itibaren bateri çalan genç ve yetenekli müzisyen Andrew'in okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Fletcher ile çalışmasını izliyoruz. Andrew’in önündeki mesleki sınav kadar karşı karşıya kaldığı psikolojik sınava da tanık oluyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 4564

Ivory Tower (2014-ABD):
Belgesel ABD'deki eğitim sistemini eleştirirken aynı zamanda izleyiciye sorgulatıyor: "Yüksek öğrenim gerçekten bu maliyete değer mi?

Ekli dosyayı görüntüle 4565

Won’t Back Down (2012-ABD):
Çocukların hayatlarında anlamlı bir değişim yaratabilme amacıyla iş birliğine giden öğretmenler ve ebeveynlere değinen filmin hepimize vermek istediği güçlü mesajlar var.

Ekli dosyayı görüntüle 4566

What Maisie Knew (2012-ABD):
Ebeveynlerinin boşanma kararı sonrası büyük bir çatışma arasında kalan Maisie’nin gözünden, bu ayrılık sürecini ve devamını izliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 4567

Dedemin İnsanları (2011-Türkiye):
Film, küçük bir Ege kasabasında yaşayan dede ve torunun ilişkisi aracılığıyla bu ailenin ve tüm bir ülkenin geçirdiği dönüşümü yansıtıyor beyaz perdeye.

Ekli dosyayı görüntüle 4568

Detachment (2011-Fransa):
Sürekli farklı okullara atanan ve yedek öğretmenlik yapan baş karakter, son görev yerinde hiç ummadığı şekilde hem öğrencileriyle hem de diğer meslektaşlarıyla çok güçlü bir bağ kuruyor.

Ekli dosyayı görüntüle 4569

Monsieur Lazhar (2011-Kanada):
Montreal’de bir okulda intihar eden öğretmenin yerini alan Cezayirli bir göçmen, yeni öğrencilerine psikolojik ve duygusal olarak destek olmaya çabalarken kendi hayatındaki kayıplar da yeniden su yüzüne çıkıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 4570

The First Grader (2011-ABD-İngiltere-Kenya):
Gerçek bir hayat hikayesinden kurgulanan belgeselde, Kenya’da eğitimin ücretsiz olmasıyla birlikte, yıllarca ülkesinin özgürlüğü için savaşan 84 yaşındaki Kimani Maruge bu kez de eğitim hakkı için bir mücadeleye girişir.

Ekli dosyayı görüntüle 4571

Ce n'est qu'un début (2010-Fransa): Yaşları 3 ile 5 arasında değişen çocukların anaokulundaki felsefe dersleri sırasında soyut kavramları kendi içlerinde yorumlayıp ifade etmesine ve bir çember etrafında birbirlerini dinleyerek öğrenmelerine; sıradışı bir deneyime tanık oluyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 4572

Waiting for Superman (2010-ABD):
Yine ABD'deki sorunlu eğitim sistemini inceleyen başarılı bir belgesel.

Ekli dosyayı görüntüle 4573

Kız Kardeşim: Mommo (2009-Türkiye):
Konya bozkırlarından pastoral kesitlerle iç içe geçen, çocukken büyümek zorunda kalan iki kardeşin öyküsü.

Ekli dosyayı görüntüle 4574

The Song of Sparrows (2008-İran):
İran sinemasının başarılı örneklerinden biri olan filmde, çocukken sahip olduğu değerlerin hayatın acımasız koşulları karşısında bir bir kaybolduğunu gören karakterin hikayesini izliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 4575

Umudunu Kaybetme (2007-ABD)
İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamdır. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba –oğulu. Sokaklarda kalıp, tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışır. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz, vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
Güzel ama fazla mülayim bana göre değil duygusallığa gelemem hiç ??

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Hafızamda eskidikleri için hatırladım hepsini izledim .. yalnız bu belgesel tadında diyorda o tam olarak ailesel olarak izlenmeye bilir hafif gençlik filmi gibi o ama çok hafif
Won’t Back Down (2012-ABD):
Çünkü ergenlik ile gençlik arası bazı geçişler var . Çok kalite bir film ama ailece izlenirni bilmiyorum .

asminya

FK Üyesi
İzleyip beğenmediklerim var, en azindan bana hitap etmeyen.
Ama dillendirmeyeyim kimse de yorumumdan etkilenmesin bence.

Fakat ailecek maidenin altin gününü tavsiye ederim, vizyondayken gitmemiştim. Ama çok tatlışmış.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
İzleyip beğenmediklerim var, en azindan bana hitap etmeyen.
Ama dillendirmeyeyim kimse de yorumumdan etkilenmesin bence.

Fakat ailecek maidenin altin gününü tavsiye ederim, vizyondayken gitmemiştim. Ama çok tatlışmış.

Listeye ekleyeyim :) tesekkur ederim Brida:flower:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar