Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Biliyor musun? Türkiye'nin cemaati haritası

Oncelikle dezenfarmasyon yaptigini soyleyeyim , şimdi ben bu söylediklerini nereden elime alsam elimde kalacak. Arapça bir kavram için TDK‘dan bakmak ne ya. TDK tamamen yanlış çevirmiştir kavramı kelimenin kökü Arapça olup t-r-k kökünden gelmektedir. Yani takip edilen yol demektir. Hiç bir Kuruluş hiçbir STK hiçbir cemaat kavramı tamamen yanlış ve tamamen manipülatif bir söylemdir. Her kapalı dindar olmadığı gibi her başı açık olan da orospu değildir. Türkiye’de diyanetin amacı insanları doğru yönlendirmek ya dini doğru bir şekilde anlatmak için değil öldüğünüz zaman üzerinizde bir Kur’an okuyacak bir fatiha okuyacak ya da bir Yasin okuyacak insanlar yetiştirmektir. imam hatiplerin açılış amacı da buydu diyanet de aynı şekilde dini devletin elinde ve devletin istediği şekilde evirip çevirecek bir kurum olarak var olmuştur. Camilerin İslami hareketi hizmet etmesini engellemek müslümanların devletin denetimi dışında mahallelerde örgütlenip mahallelerde İslami davet çalışmalarının yapması önüne geçmek ve dini devletin tekeline almak için var olan bir kurumdur. Hiçbir kadın tecavüze uğrayıp öldürüldüğünde diyanete de STKlarının sokağı dökülmediğini iddia etmişsiniz peki sorayım sana sen ya da senin gibi düşünen ya da senin arkasında durduğun ideoloji dünyada mazlumlar katl edildiğinde çocuklar annelerin yanında tecavüz edildiğinde eşlere babalarına ve kocalarının yanında babalarına çocuklarının yanında anneleri tecavüze uğradığında Irak’ta Afganistan’da Muro‘da eritrede , cezayirde , hiroşimada , nakazakide, Tunus’ta Çeçenistan‘da Suriye’de sizler neredeydiniz bugün aynı zülüm Filistin’de kaç kez sokağa döküldünüz. Sadece çık kadınları mı sizin için insan sadece Türk çocuklar mı sizin için insan mazlum her yerde mazlumdur insan her yerde insandır eğer duyar kasacaksanız doğru yerde başlamalı doğru zaman ve doğru zeminini oturtarak konuşmalısınız sosyal medya yazıyla bana konuşmayınız. Bilinçli olarak bir çok hesabın aynı yönde kanalize ettiği ve spekülatif bir çok eylem gerçekleştirdi yalan iftira karalama da en üst sayfaya çıkmış ve siyasilerden de destek görmüş hesapların Dayattığı manipüle ettiği dezenformasyonla donattı haberleri benim önüme koymayınız. Öncelikle sen ne yaptın da başkalarının ne yaptığını eleştiriyorsun bana onu söyle ben şunu şunu şunu şunu şunu yaptım şurada ayağa dikildim şurada şunun karşısında durdum şurada şu hareketi yetiştirdim şurada şu yazıyı yazdım şurada şuna dur dedim şurada eylem yaptım de ondan sonra şu niye bunu yapıyor bu niye bunu yapıyor bunu niye bunu yapıyor diyeceğinize siz ne yaptınız da başkalarını ne yaptığını masaya yatırmışsınız eleştiriyorsunuz . Herkesin kendi gündemi vardır herkesin günde mi farklıdır herkes her olaya aynı tepkiyi gösterecek diye bir şey yok sizin hassasiyetiniz olduğu noktalarda benim hassasiyetim yoktur ve olmak zorunda da değildir hiçbir hareket sizin hassasiyetlerinizi savunmak sizin hassasiyetiniz için sokağa dökmek zorunda değildir insanların öne aldığı öncelikli olarak gördü başka başka hassasiyetleri vardır sizin için doğru olan başkası için doğru olmayabilir sizin öncelik olarak gördüğünüz başkası için öncelik olmayabilir ve siz bir toplumu bir örgütün bir cemaat ya da bir vakfı ya da bir sivil toplum kuruluşu Ele alırken masaya yatırırken kendi fikrinizi kendi zikrinizi dayatarak onun üzerinden manipülasyon yapamazssınız . Sen görmedin diye yok diye bir şey yok hayat senin gördüklerinden ibaret değil ki ben de senin gördüklerinin tam tersini görüyorum şimdi ben mi doğruyum sen mi dogrusun benim doğrum bana senin doğrun sanadır. Sosyal medyada gördüğünüz Ferdi yorumları sokak röportajlarında üç beş kendini bilmezin kullandığı cümleleri siz cemaatleri STK’lar sivil toplum kuruluşlarına vakıflara mal edemezsiniz orada cinsiyetini bilmediğiniz insanlar Kemalist de olabilir dindar da olabilir ya da farklı bir etlik kökene sahip de olabilir ya da farklı bir görüş ya da herhangi farklı bir perspektifle olayı ele almış olabilir fertlerin görüşleri cemaatleri örgütleri sivil toplum kuruluşlarına o vakıflar asla bağlamaz bu bütün dünyanın her yerinde bütün düşünce sahipleri için geçerli bütün oluşumlar için geçerlidir. Ve yine burada yalan söylüyorsunuz depremin olduğu dönemde ben de Türkiye’deydim ve o gün o gün sabah ilk saatlerinde bütün herkesten önce sizin bahsettiğiniz o spor kulüplerinden de önce ordudan daha önce bütün cemaatler sivil toplum kuruluşları STK‘lar İslami yapılar sahadaydı ve sabahın ilk saatlerinde sabahın ilk saatlerinde hepsi çadırlarını kurmuş yemekhanelerini aş evlerini kurmuş ve aynı zamanda da Kurtarma çalışmalarına aktif bir şekilde insanları kanalize ediyorlardı yahu bizler de oradaydık gözünüzü seveyim sahada değildiniz hiç sahada olan biri zaten bu kelimeleri kullanmaz sahada değiliz orada oturduğunuz yerde sosyal medyadan takip Edip ondan sonra yorumlar yapıyorsunuz yapma kardeşim oradaysan konuş sosyal medya ağzıyla benimle konuşma. Benim bizzat kendi öğrencilerim Adana’dan bütün imkanlarıyla tamamen hepsi çalışmalara katıldılar al sana bir sivil toplum örgütü hadi hani yoktuk sahada ya hepimiz oralardaydık hepimiz orada olmayanlar masa başında oturup klavye kahramanlığı yapıyor yalan söyleyip ondan sonra dezenformasyon yapıyorlar ve size bu dezenformasyonları sanki doğruymuş gibi yayiyorsunuz vallahi bravo ya bravo size. Bu konuda hiçbir şekilde hakkımı size helal etmiyorum ve diğer dünyada sizden davacıyım.

Beyefendi bir şey daha söyleyim size o bahsettiğiniz spor kulüplerin hepsi ikinci gün geldiler hiçbir tanesi ilk gün yoktu yani ve Allah razı olsun hepsi geldiler hepsi o bu şu demeden herkes orada tek yürek çalıştı orada dezenformasyon yapan sahada olmayanlar klavye başına klavye kahramanlığı yapan da kimse yalan söylemesin orada olanların hepsi birbirini çok iyi biliyordu sağcısıyla solcusuyla herkes tek yürek orada çalıştı lütfen dezenformasyon yapmayın bu konuda.

Bana bir gösterir misin hangi İslami cemaat hangi İslami kuruluş deprem esnasında ve deprem sonrasında bu Allah’tandır deyip hiçbir çalışmaya katılmadı hiçbir şey yapmadı bana bir gösterir misiniz Allah rızası için ya yahu senin bahsettiğin bölgedeki İslami hareketlerin çoğu zaten senin kader anlayışına inanmıyor Allahın kaderi yazdığına inanmıyor tarikatçılar dışında tasavvuf ehli dışında tasavvufçılar dışında zaten böyle bir kader anlayışına inanan İslami hareket mensubu bile yok Türkiye’de . Allah kaderi yazmaz sen yaşarsın yazılır yazılıyorsa da. Dediğim gibi üç beş kendini bilmediğini düşüncelerini bütün bir camiaya bütün hareketlere mal edemezsiniz. Siz şu anda ne demeye çalışıyorsunuz bu insanlardan istenen çok fazla bir şey değilmiş beyefendi siz bu hareketleri ne zaman içerisinde bulundunuz bu hareketlerin neresinde bulundunuz bizler bu hareketlerin içerisinde bir çok doktor mühendis akademisyen bilim adamı yetiştirdik ve yetiştirmeye de devam ediyoruz bilmeden etmeden sosyal medya yalanlarıyla üç beş hesabın yalanlarıyla ya da binlerce manipülasyon yapan hesabin yalanıyla niye düzgün temiz insanları masaya yatırıyorsunuz onların çabalarına baltalıyorsunuz Siz şu anda bana da aynı şeyi söylemiş oluyorsunuz ben de bir hareket mensubuyum ve buradaki herkes de bilir o hareketlerin içerisinden geldigimizi ve bir çok insanlar yetiştirdiğimiz de bir çoğu net bir şekilde biliyor. İslami hareket içerisinde bana insanların dini duygularını sömürüp krallık yaşayan bir tane gösterir misin İslami hareketin tabi ne olduğunu biliyorsan İslami hareketin ne olduğunu bildiğin de zannetmiyorum ama kendini bilmez üç beş tane tarikatın peşine takılmışsınız onları İslam olarak görüp ondan sonra onun üzerinden Müslümanları yaftalıyorsunuz. Dediğim gibi neresinden tutsam elimde kalıyor yani söylediklerinin tamamı sosyal medyanın lafı güzafları yalan dolanları o yani kendi düşüncelerinizi kanıtlı varsa kanıtlı olan şeyleri öne koyun beraber üzerinde düşünelim konuşalım o daldan bu dalı bu daldan oraya Müslümanlardan STK‘dan İslami hareketleri İslam hareketlerden şu başkanı bu başkana şuraya buraya depremi oraya buraya değil tekbir konu üzerinden asparagas yapmadan Sistemli bir şekilde yaz buyrun ben de size cevap vereyim sürecin konuşalım beraber. Kaç defadır aynı şeye denk geldiğim için yazıyorum bu kadar sert. Ya İslam’a karşı kindarsınız ya Müslümanlara karşı kindarsınız. Yoksa üç beş menfi hareketi üç beş kendini bilmezin yaptıklarını koskoca hareketlere ya da İslami harekete ya da diğer cemaatlere STKlara mal edemezsiniz beş parmağın bes de bir diyemezsiniz Ahmet Mehmet aynı zihniyettedir diyemezsiniz şimdi milli eğitim kurumunda bir tane tecavüzcü öğretmen çıktı diye biz bütün milli eğitim camiasına tecavüzcü mü diyelim orada üç beş tane çakal çıktı pkk ye destek verdi orduyu ülkeyi sattı biz hepsine PKK destekçisi mi diyelim Sol paradigmanın üç beş tane kendisini bilmez vakıflar ve derneklerinde kafatasçı yetiştiren yetimhanelerden aldığı çocukları satıp pazarlayan üç beş tane şerefsiz yüzünden biz bütün STK‘lar kalkıp da şerefsiz namussuz haysiyetsiz mi diyelim. Sevmeyebilirsiniz kardeşim desteklemeyebilirsiniz onaylamayabilirsiniz görüşlerini paylaşmayabilirsiniz onlarla aynı düşünceleri aynı duyguları paylaşmayabilirsiniz ama yaftalayamazsınız iftira atamazsınız gördüğünüz üç beş tane olayı menfi olayı bütün hareketlere mal edemezsiniz. Ben sizin doğrununuzla hareket etmek zorunda değilim kimsede hareket etmek zorunda değil kimse kusura bakmasın yani yok şu oldu da bilmem şunlar sokağa dökülmedi bunların sesi çıkmadı kimse ses vermek zorunda değil kardeşim herkesin başka öncelikleri var senin zaman ayırdığın şey senin için çok değerli olan senin için öncelikli olan şey benim için öncelik sırasında değildir evet benim için de önemlidir evet benim için de belki hayati bir konudur ama daha ondan önceliklerim mevcuttur bu herkes için geçerli. Sizden ricam sizi kırmamı istemiyorsanız lütfen üç beş kişinin ya da kimilerinin Ferdi hareketlerini koskoca hareketlere cemaatlere tarikatlara ya da STK‘lar ya da sivil toplum kuruluşlarına kulüplere mal etmeyiniz. Ben de sevmiyorum kardeşim tarikatları hiçbir şeyini sevmiyorum ama sevmiyor olmam onları yaftalayacağım anlamına gelmez

@Respect depremde ön saflarda yerini alan AFAD tarafindan ilan edilen STK listesi. Çoğu nerede dediğin gruplar :)

Konu 'Depremde canla başla çalışan STK lar.' Forumkalemi.com

Hep öğretilmiş bilgiler okuyorum. Zannedildiği gibi hiç bir şey yapmıyor değiller. Her STK her hizmet alanında hizmet etmez. Kiminin alanı eğitimdir, kimilerinin hizmet alanı mültecilerdir, kiminin yurt içi ve dışı yardımdır. Bunlar derneklerin vakıfların kuruluş tuzuklerinde belirtilir. Çoğunun zannedildiği kadar bütçesi de yoktur.
Nedendir bilinmez hepsine onyargiyla yaklasilir.

Kavramlar günümüz koşullarında değerlendirildiği için yanlış anlaşılmalar oluyor diye düşünüyorum. Cem olmak, birlik olmak, birlikte hareket etmek belki senin ihtiyacın olan durum değil ama pek çok kişi birlikten güç bulur.

@Respect dusunce ve fikirlerine itirazimiz yok ilkinde hadi olabilir gozden kacirmis denilebilir fakat 2 defa ismen kullanmisiz Muslumanlarin ve ozellikle bu cografyada peygamberimize olan ilgiyi burada uzun satirlara dokmeye gerek yok peygamberimizden bahsederken Hz ile baslamak icap eder

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri