Platformumuza Hoşgeldiniz. Özgürlüğün tadını çıkarın.

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • İnsanları yargılarsan onları sevmeye vaktin kalmaz ! [ Yaren ]
4DkyL4

Türkiye Nereye Gidiyor?

Kalpin

İslambol
krARYI
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
4,995
Tepkime puanı
5,315
Konum
istanbul
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
Cinsiyet
Medeni Hal
DisPVx
Takım
O8yPI5
bakın bu sitenin ömrü nereye kadar gider bilmiyorum ama .. başkanlık sistemi kalkacak bu ülkede.
hükümetin politikalarını ve yönetim şekli başarılı olsaydı belki derdimki bir sonraki gelirse iyi olur tuttu bu.. evet şuan sistem tuttu ama oturmuş bir sistem değil.. türkiyeye bu sistem yakışmadı .. gel zaman git zaman parlamenter sistem yine gelecek . ama ondada koalisyonları kaldıran bir düzenleme olmalı diye düşünüyorum..
ekonomimiz şimdi allah var güçlü desem olmaz zayıfta diyemem.. dışarıya karşı güçlü bir ekonomimiz var içeriye karşı çöküşlü.. dışarıya karşı iyi olmamız sıralamalara girmemizin nedeni kurulmuş bir sisten var.. ihracatın italata oranıyla alakalı .. sistemimiz tl ile satışı alanın parasına göre yap.. . bu sistem yaklaşık 6 yıldır işliyor.. ama tabi tl her yerde güçlü olmadığı için tam manada mükemmel değil.. iç sisteme gelirsek bu yorumu okuyan sen söyle 10 sene önce neredeydin şimdi neredesin maddi hesabını bir yap .
Kendi halkına fakirlik yaşatam dışarıya zengin görünen bir ülkeyiz.

sosyal anlamda ben cahiliz diyeegim ama bizim gibi bir millette yok anadolu ruhlu..
anadolu ruhludan kastım en batımızda en doğumuzda kürdümüzde lazımızda türkümüzde anadolu ruhluyuz.
bizim millette kötülük yok fırsatcılık canilik var bunlar ayrı birşey.

sayısal olayını ben başka yorumluycam ? çağrıltırdı diye bir eleştiri yapıcam islam devleti adına.
kuran gösterip cumhuriyet denmez demokraside denmez önderlik övgüleride kademelidir.
islam ülkesiyiz bu bir gerçek . lakin ülkemizde evrimleşiyor.. geçen bir konuda qasemin dediği birşey vardı . dünya kendini uyduruyor yani bir düzene evrim sağlanıyor türkiyede böyle gavurlaşma dönemi bu ve bu bir alamettir.. islam sonra tekrar yükselecek .. ama şu zamanda farkında olan insanlar için şimdiki Türkiye beklenen ve geçmişteki türkiye değil.
 
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
773
Tepkime puanı
1,256
Burç
Kova
Cinsiyet
Medeni Hal
DisPVx
Takım
lIr3ry
Türkiye nereye giderse gitsin isterse uzay üssü yapsınlar bu ülkeyi, halk geriye gidip sefilleştikten sonra bi anlamı yok.. Avrupa ülkeleri dış ülkeleri sömürür halkına kral gibi bakar. Bizim ki dışa kral gibi bakar halkını sömürür. Tamam bi çok yenilikler yapıldı eski Türkiye yok fakat bunlarla övüneceğine halkına kulak ver. Sen bunları dış ülkelere gösteriş olsun diye yaptın bi nefret kinin baskılaması bu.. Şimdi bu ülkede görüntü dışında asıl hayat şartlarını saysam fizana yol olur.. O yüzden kendi devleti tarafından sömürülen bir ülkeyiz havamız kime? Ha şimdi diyenler olur nankör daha ne yapsın falan diye de.. Bu laf bana şunu çağrıştırıyor; Atatürk olmasaydı sen kimbilir nerde ne halde olurdun vs lafının günümüz hükümetine uyarlanmış lafıda başta dediğimdir. Hiç bir fark yok... Devletin devlet olduğu bu zor süreçte en net şekliyle ortaya çıkmıştır. Zerre umrunda değilsiniz hatırlatıyım.. 2 3 milyon kişiye maddi yardım bu ülkenin işsizlik nüfusu, yoksukluk nüfusu bellidir çok güzel yediler 3,5 kuruşla susturdular garibanları.. Şimdi şunu soruyorum hepinize. Toplanan milyarlarca yardım NE OLDU? hayat normalleşti insanlar çalışıyor 2 3 milyon garibanı da 1000 lira ile susturdular. Geriye kalan milyarlar nerde? Zenginlerin cebine mi girdi gene? Yani demem o ki sonumuz hayır olsun.
 
Katılım
21 Tem 2020
Mesajlar
748
Tepkime puanı
1,686
Cinsiyet
Hükümet hukuk ve adaletle insan haklarına özgrlüklere saygı temelinde ilerleyen bir iktidar değil, çünkü bir tek adam rejimiyle karşı karşıyayız. Otoritetrliği, şiddeti ve dozajı günbe gün artan bir rejim. Ülke daha az özgür. Bu sistem iyi bir yere gidemez dünyada örneği yok. Tek adam bu yetkilerle donatılmış bir adam, ülkeyi daha iyi bir yere götüreceğine dair bir örnek yok. Her anlamda mümkün değil. Ortak kaderimiz kutuplaşmak, fakirleşmek, dış ve iç çatışma, isyandır. Son elbetteki olacak ama mutlu bi son olmayacak.
 

Araf

istemeden kirleniyor insan
krARYI
Katılım
18 Tem 2020
Mesajlar
150
Tepkime puanı
216
Konum
Kendi Dunyasinda
Hobim
XenForo
Memleket
Kendi Dünyasında
Cinsiyet
Medeni Hal
JkcUDD
Yillardir aydinlarin, entellerin kendi kendilerine sorduklari ve hakkinda hicbirsey yapmadiklari soru. turkiye nereye mi gidiyor? turkiye egitimsiz insanlarla butunlesiyor, bukemedigi eli opuyor, kaderine boyun egiyor. sicak sutu uflemeden iciyor.
 
Katılım
5 May 2020
Mesajlar
4,203
Tepkime puanı
6,022
Ahmet bey ve mehmet bey milletvekili bu iki arkadaş.
İkiside aynı partinin önde gelen saygın birer ferdi.
İşimiz oldu ahmet beyin yanına gittik dedik ki, ahmet bey şöyle şöyle bir işimiz var ama bize öncülük etmezseniz bizim iş olmayacak, bir telefon bir haber salsanızda o kişilere bizim iş için arkamızda olduğunuzu bilseler.
Ahmet bey hayır der.
Eğer hayırlısı ise sizin iş olur, yoksa ben size yardım etmeyeceğim, helalı haramı koruyan ve kollayan bir vekilim ben kusura bakma der.
Eee bizim iş hayırlısına kalırsa olmaz der ve mehmet beyin yanına gidilir.
Durum vaziyet anlatılır.
Mehmetciğim bizim işi görür, telefon eder selamını iletir ve bizim iş olur.
Para kazanırız , yer, içeriz.
Aradan aylar yıllar geçer bizim işler tıkırında giderken hükümet değişir ve televizyondan haberlere bakarken bir haber geçer ve bir torpil işinden dolayı haber görürüz, bizim işler de tabi hükümet değişince bozulur ya biz de tb deki o torpili yapanlara başlarız sövmeye.
Hayat bu diyoruz ya yok hayat bu değil.
Türkiye gerçeği bu.net
 
Katılım
21 Tem 2020
Mesajlar
748
Tepkime puanı
1,686
Cinsiyet
Yıllardir ama çok uzun yıllardır ülke sağ partili seçilenlerle yoluna devam ediyor,
Demek ki edemiyor aslında dimi? Bi değişiklik şart belki de.
Akrabacılık sendromunun adı neydi ya unuttum. Bi dk bakayım. Evet nepotizm.
Bu ve türevleri olduğu müddetçe, TÜİK yönetiminden anlamayan başkanlığa,
Güreşçisi de bankanın yönetim kuruluna gelir. 3 ayrı yerden maaş alınır, fıstık gibi yaşanır.
 
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
3,205
Tepkime puanı
5,621
Konum
Bingöl
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
Cinsiyet
Takım
jXd4NV
Şu ülkenin kaderine bakalım...

Osmanlı'nın son dönemi, skypicotun imzalandığı dönemler, Osmanlı yıkılıyor, lakin batılı emperyaller 1800 lü yıllardan bu topraklarda direk yönetimin kendilerine kaybettirdiğini hep görmüş ve tecrübe etmişlerdir.
Süreç artık kendi. Adlarına yönetecek yerli taşeronlar seçmek ve yeniden ülkelerin sadece haritaların değil tarihini yazmak içinde kolları sıvadılar...

Türkiye Cumhuriyeti bu sancılı dönemin bir eseri Tek adamın iktidar serüveni ile başlar, katliamlar, istiklal mahkemeleri, Peşkeş çekilen topraklar, zenginleştirilen aileler vs vs...
O günden bugüne bu ülkede sağda solda gelse bişey pek değişmedi. Konjektüre göre konumlanma, batılı efendiler selam çakma, iktidar ve bürokrasi çatışması hem koalisyon hemde tek parti iktidarının yaşadığı şeylerdir.

Çünkü bu ülkede siyaset halk için değil halka rağmen siyaset yapılır. Halka rağmen halk için mantığı devletin her kademesine işlemiş, suç unsurunu üreten mekanizma ile onu yargılayan mekanizma aynı...

Diyeceksiniz ki özgürlükler genişledi, hizmet arttı falan filan... Diğer cepheden bakın birde...

Sol geldiğinde sağı, sağ geldiğinde solu baskı altına alır, her iktidar kendi kadrolarını kurar....
Bu bu ülke kurulduğundan beri değişmedi.
Açıkçası şuan ki kanunkarımızın askeri darbe kanunlarında farkı yok.
Bir ülke düşünün kendi tarihini konuşamaz. 1. Meclis tutanakları bile kilit altında...

Rıza Nuru yani Lozanın ikinci adamını kaç kişi tanır bilmem, ama hatıralarını okumanızı tavsiye ederim.

Ülke güzel yerlere gitmiyor...
Bu ülkenin bğrakrasisinin ve hem yerel hemde ülke yönetim kadrolarının kokuşmuş insanlardan temizlenmesi lazım.

Si hiç mecliste fakir, halktan, işçi millet vekili gördünüz mü? Milletin vekili olmak için bile zenginlik, makam mevki sahibi olma şartı var...

Liyakat da neymiş...
Dürüstlük de ney...

Bu hem sağ hem sol, hem iktidar hemde muhalefet için geçerli, ikiside birbirinden daha kokuşmuş...

Konuya farklı açılardan döneceğim...
 
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
3,205
Tepkime puanı
5,621
Konum
Bingöl
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
Cinsiyet
Takım
jXd4NV
@Murat Türkiye halkı büyük ekseriyeti kendini yenilemeyen, bir zamanlar okuyan sonra okumayı kesip sloganlarla yol almaya başlayan bir millettir.
Daha çok olaylara ideolojik bakan, hakka hakkını teslim etmeyen, doğru ancak kendi ideolojisi tarafından işlediğinde doğru kabul edilir bir bakış açısı sahipler. Bu durum iki tarafında uçlarda gezmesine neden olmuştur. Maalesef Buda kutuplaşmaları beraberinde getirmektedir.

Halk okuyan kendini yenileyen geliştiren bir konumda değil. Gerçi tabakalara ayırıp incelemek gerek ama en okuyanımız bile böyle...
Tek bir tarafın okuru yada iyleyicisi, çapraz okuma araştırma yetisini yitirmiş bir halkız.

Maalesef eskisi kadar misafirperver ve samimi bir halk değil...
Kendini farklı kılan, farkındalık yaratan bir çok özelliğini yitirmiş bulunmakta oln bir halk var.

En basiti son dönem İstanbul sözleşmesi üzerine olan tartışmalar iki tarafında frenleri nasıl boşa aldığını, bir tarafın nekadar ceberrud diğer tarafında nekadar Ahlaksız olduğunu ortaya koyuyor ve maalesef mide bulandırıcı...
 

Kalpin

İslambol
krARYI
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
4,995
Tepkime puanı
5,315
Konum
istanbul
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
Cinsiyet
Medeni Hal
DisPVx
Takım
O8yPI5
@Murat halk aslında iktidara kızsada sistemden memnun bu iktidarın iktidar olma sebebi soldan çekmesi azınlığın yönetmesiydi . Şimdi halk afedersin azıttı rahatlıkla lüks yaşamayı aynı sanıyorlar .. kendi rahatlarını bozup huzurluktan çıkıp para para diye ağlıyorlar.. önceden işsizlikti.. bak ben sana şunu söyleyeyim türkiyenin iş problemi yok . Çalışmama problemi var herkes iyi bir maaş ve rahat iş arıyor.. gir mahalle aralarına bir ton iş yaparlarmı ? Hayır yapmazlar maaş bahanesi çalışma saati bahanesi.. devlet bir bunu kontrol altına alamadı .. iş sorunu bu şekilde yansıyor bize. Birde universite mezunları çogaldı.. bizim iş yerine gelen çırak mesela univ mezunu . Abi diyor yeri benmi süpürcem direk makina öğretsene diyor.. bende diyorumki onu sen yapmazsan bunu yapmazsan kim yapacak . Bunu bilerek girdin diyorum.. yani ne bileyim her okuyanda birşeyler beklemesin.. türkiyenin gidişatını düzeltmek ufak dokunuşlarla mümkünde buna devletten anlayan bir anlayış gerekiyor.. bizim ülkede hakkını arasan toplansan bu isyan gibi görülüyor bunuda halk sağladı iktidarda suç yok halk pof pofluyor
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)