Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sosyal Medya Hesaplarımız da Allah’ın Rızasına Endekslenmeli | Hülya Şekerci

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Özgür-der Yönetim Kurulu üyesi ve Haksöz Dergisi yazarı Hülya Şekerci yaşadığımız karantina sürecinde vaktimizi nasıl değerlendirmemiz gerektiğini irdelerken, sosyal medya kullanımındaki problemlere dikkati çekerek özellikle mahremiyeti ve tesettür anlayışını aşındırması ile ilgili tehlikelere değiniyor.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
dogru valla ablam haklısın yanlış bir kelimeni duymadım :)
da sosyal medya Allah yolunda kullanma olayı dabbeyi kabullenmek olmuyormu . .
aslında sosyal medya başlı başına şeytan işi kadının dahi kadına mahremiyeti varkende erkekleri hiç açmıyorum bile. misal şuan yapılan bu konuşma Allah için bize ulaştırma . ama bir kadın olarak çıkıp yorumlaman ne kadar etik ? yani milyonların izlediği bir hanım abla . bu mahremiyet olayıda aslında ince çizgi.. ben hafif muhalefetim birde bunların fanatikleri var mesela ordan alır buraya koyar şurdan alır oraya koyar bitmez muhalifler :) Allah razı olsun bilgilendirme için. Her kelimenize katılıyorum.. zaten ben yorumcuda değilim ama ufaktan yorum yapma meyilimde oluyor bazen. .
bu haksöz geneli olarak ismail aga cemaati hakında ne düşünüyor ?
ve Metin Balkanlıoğlu hoca hakkında?
Allah rahmet eylesin kalp krizinden geçen sene hakka kavuştu çok severdim kendilerini.
ismail agada mahmut ünlüye küs gitti ama aralarındaki ticaret dini kullanma davasından neyse . Allah bilir herşeyi.

Son düzenleme:

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
çünkü onların sosyal medya bakışlarıyla bu hanım ablamızınki aynı geldi bana ondan :D

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Ona bakarsan cemaatcilerin evinde tv ve net yok kadar az amma ve lakin hatiplerinin com lu net li siteleri instaları var buda bir muamma ..

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Ona bakarsan cemaatcilerin evinde tv ve net yok kadar az amma ve lakin hatiplerinin com lu net li siteleri instaları var buda bir muamma ..
aynen zaten çelişki orda .. bak ben cübbeli hocayı çok severim nasrettin hoca gibi adamdır kendisiylede tanıştım ben öyle tvlerden dahada bir şeker adam. ama ben ona sordum herkes içinde orda ayıp ettik linç yiycektik ama olsun ben sorarım.. hocam dedim arifhan yayınlarını almışsınız zengin değilim diyorsun hanım zengin diyorsun ya dedim mahmut efendimin kızınıda aldınız... siz birden fazla iş yapabiliyorsunuz maşaallah allah hızınızı kesmeyin dedim.. ve olayı patlattım dedimki bu kardeşin bi çare kul sohbetlerinizi dinlerim ama çok çelişkilisiniz.. satıyorsunuz dedim ? neyi diyceksin malum olan şeyi dedim.. arifhan dedim yayın evi kendini dönderiyor aldınız kanalların telifiyle beraber reklam yapıyorsunuz dedim.. ve dedim ben anlamam bana söylüyorlar maşaallah ne kadar hızlılar onlar dedim bilmediğiniz birşey yok.. ve afedersin hocam şüphelerimin gitmesi için .. montaj denilen şey ben inanmadım acaba ikiziniz varmı dedim ? zaten hızlıca sorunca kesenediler birde çocuk görünümlüyimye mesimezler sandım.. ulan arkadan önden bi dürtmeler v.s biz 5 arkadaş ordaydık ben bunların medresesinden çıktım mezunu değilim ama baya alakalı kaldım. az çok içlerini bilirim . . o dürtmeler aldıgım tek cevap Allah ıslah etsin kardeşim yanlış haber peşindesin dedi .. bak fatih camiinde kamera vardı . aslında kayıtlarda sonradan çok aradım ama yok kesmişler diycem sohbetin kendisi yok .. biz kalabalık çıkmadan tek tek önce çıktık yoksa linç yerdik orda.. ama inan kötü niyetle sormadım.. hep diyordum sorucam sorucam e tek yakalamak mümkün degil herkesin içinde mecbur kaldım. allahtan geçtir cahildire vurdular yoksa yerlerdi..
uzun lafın kısası ben bu muammasal sorulara düşüncelere kendisinden tam cevap alamadıgım için diğer düşünürlerin ne dediği pek alakamda degil .. ama çok karışık bir durum .. din para ile pazarlanmaz dediler sonrada bir karşılıgı olması lazım emek var dediler.. tamam bizd diyoruzki yayın evini sal lalegülü sal . emeklerini alsınlar . sen kendi kanalında kendi ortak yayın evinden yapıyorsun bu reklamı ve kitaplar senin ve editörlerinin elinden geçip paraya dönüyor.. eyvallah çok bilgilisin huyun senin bilgin benim olsun ben dediklerine bakıyorum ama yaşantısı uymuyor bence anlatımlarına oda beni ilgilendirmez... Metin balkanlıoğlu hocayı ilgilendirmişki rahmetli ölmeden önce iyi bir reddiye tadında röportaj vermişti ses kayıtı vardı.. o hocanın ölmesi iyi olmadı aynı menşeiden gelme bunlar.. ama adam öldüğünde gülüyordu be sanki. sonradan ölünce yanındaki hocalar evliya idi demeye başladılar.. onların demesine gerek yok hocayı araştırın dinleyin seveceksiniz.. neyse konu uçtu . muammaların cevapı sadece tartışma konusu başka birşey değil.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
bu arada birşey diycem konu kaydı belki ama konunun hak söz ile pek ilgisi yok.. çağırışımdan ötürü ben fikrimi yazdım.. haksözünü geneline bir baktım ben . konu içerikleri olarak çok tartılı dengeliler . hani şahıs olarak anlatımı olan bazı hocaların anlatım lügatı benim anlamama yetmiyor sadece oda benim eksiğim . çünkü bilgi sahibi olmadan dinlediğim birşeyde çabuk anlayamıyorum ben . zamanla anca parçaları birleştirdikce. bu haksöz bana eski zamanların ideolojisini andırdı.. bu fazilet partisi zamanında ali müfüt gürtüna olması lazım çocuktum aslında ozaman arkada halkın bir gruplaşması vardı. yani ezilen tarafların o zamanında haksöz gibi bir savunucuları vardı.. hani bu dergahlar gizli yapılırdı bir dönemler . neydi hatırlayamadım bu sahada olanları muhafazakar kesime direnin diyenler karşşı zihniyete.. yine ismail aga tarafından birileri ama bagımsızdı tabi ozaman sosyal medya yok sahalarda hep.. bu haksöz bana onu andırdı acaba ozamankide haksözmüydü ? bilemiycem olabilir belki temelleri ozamandan atılmıştır 2000 lerin başı olması lazım.. yani şöyle genel olarak iyiler ha .. pek sesleri duyulmamış ama bazı şeyleri isabetli siyasal düşünceleride var bunların her babayiğitin harçı değil yani rahat konuşmak. . bunlar rahat bilmiyorum bana gayet iyi geldiler.

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar