Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bunu konuşalım Solcu Deniz Zeyrek'ten DİSK'e çağrı: CHP'li belediyeleri sıkıştırmayın

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry

Solcu Deniz Zeyrek'ten DİSK'e çağrı: CHP'li belediyeleri sıkıştırmayın​

Her fırsatta emek ve işçi hakkından yana öne süren Sözcü Yazarı Deniz Zeyrek, DİSK'e çirkin bir çağrıda bulunarak "CHP'li başkanları sıkıştırmayın." dedi.​

CHP'li belediye başkanlarının DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası'ndan şikayetçi olduğunu söyleyen Sözcü Yazarı Deniz Zeyrek, "Son günlerde hangi CHP'li belediye başkanıyla konuşsam DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası'ndan yakınıyorlar. Belediyelerin kısıtlı imkanlarından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla asgari ücreti 3100 TL uygulamalarından, belediyedeki ücretlerin yüksekliğinden, bütçenin yarısından fazlasının personel giderlerine harcandığından söz ediyorlar." dedi.

'İşçi edebiyatı' yaptı

Sendikaların toplu iş sözleşmelerinde işi yokuşa sürdüğünü ifade eden Zeyrek, "Buna rağmen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sendikanın işi yokuşa sürmesinden sıkça 'grev yaparız' denmesinden şikayet ediyorlar." diyerek şöyle 'işçi edebiyatı' yaptı: "Hayatımda hep emekten yana tavır koydum. Ülkedeki sorunların çoğunun kaynağının sınıfsal olduğuna inandım. Örgütlü mücadeleyi sonuna dek savundum. Çalışanların da emeklerinin karşılığını sonuna kadar alması gerektiğine inanıyorum."

'CHP'li başkanları sıkıştırmayın' çağrısı!

DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası'na şu çirkin teklifte bulundu:
"Genel İş'in muhalefet belediyelerinde kolaycılığa kaçtığını düşünüyorum. Mesela, Genel İş'in CHP'li belediyelerde gösterdiği bu performansın ne kadarını iktidar belediyelerinde örgütlenmek, oralarda yetkiyi almak ve toplu iş sözleşmesi pazarlığı yapmak için gösterdiğini merak ediyorum. Genel İş yöneticilerinin İstanbul'da, Ankara'da yapılacak bir grevin, örneğin bir çöp grevinin sonuçlarının iktidarca nasıl kullanılacağını, siyasette kime yarayacağını çok iyi bildiklerini de biliyorum."
Kaynak: Yeni Akit

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Solculuğu geldiği noktaya bakınca insan utanıyor.
Eski bir solcu olarak utanmamak else değil...
İktidar olduğunuzda dizinde bunlardan farkınız olmayacağı taaa buralardan okunuyor.
İşçinin emekçinin hakkında gözü olanlar işçi edebiyatı tapmaya kalkmasın. Zihniyetleriniz kokuşmuş...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Genel İş yöneticilerinin İstanbul'da, Ankara'da yapılacak bir grevin, örneğin bir çöp grevinin sonuçlarının iktidarca nasıl kullanılacağını, siyasette kime yarayacağını çok iyi bildiklerini de biliyorum."

Aleni söylemeleri çok ilginç. Artık saklama gereği bile duymuyorlar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar