Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma Sokağa çıkmak, yürüyüş yapmak suç mu?

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, Üstadım bazen beni gerçek ten deniyor musun diye düşünmüyor değilim açıkçası neden ısrarcisin bazı hakikatlerde:)

Osmanlı konusunun bir çok alanında seninle her zaman hem fikir olmuşuzdur ortak yanımız çok..

Osmanlının bahse konu devrinde Jön türkler Ittihatcilar bugünün solu değildi neydi Allah aşkına sen yapma :)

Gezi olaylarındaki gibi servetlerle desteklenen Ittihatcilar hürriyet naraları ile her dönem bu yolda savaş vermedimi finali de ayni dediğim gibi oldu devirdiler ondan sonra ne yapacaklarını bilemediler çünkü onlarda o yetenek zihniyet yoktu akabinde siyonist avam emellerine ulaşıp Osmanlıyı bitirmedimi ?

Ben hak aramak eylem bunlara karşı değilim ki ayrıca en doğal hak.
Sen beni ısrarla anlamak istemiyorsun sadece..

Bana sol kesmin başarılı olduğu bir dönemden örnek var ya bariz bir örnek sadece eylem çerçevesinde..

Ben sana örnek veriririm Menderesi devirip Turkiyeyi yiyecek ekmeğe muhtaç edenleri iyi biliyoruz devirdiler sonrası yok :)

Sen meydanlarda yada meydanda görünen kişilerden örnek veriyorsun ben sana Isimsiz kahramanlar diyorum adı üzerinde onların mücadelesi şov amaçlı meydanlarda değil perde arkasında hakikat için yapıldı ve çoğuda başarılı oldu devam ediyor mu hala da ediyor...

Senin dediklerin sadece temsili kalıyor bende..

Filistin konusu ayrı bir mecra hak veriririm Üstadım..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@SiyahSancaktaR, sana göre hakikat olabilir ama bana göre değil abim.
Bahsettiğin kuruluşlar bugünün solu değil, kemalist sistemin temel taşalrıdır. Kemalizmi sadece sol olarak tanımlamakta yanlıştır.

Osmanlıyı yıktıklarında ne yapacaklarını çok iyi biliyorlardı. Dönemin btılı anlaşmaların bakarsan batının o bölge üzerindeki tüm planları hazırdı.
Sokaklar çok farklı dinanizmdir. Askeri darbe çok farklı, sivil kanadı olabilir ama bu sadece sokaklar değil. Sokaklar askeri darbe için sadece bahanedir. Konumuz askeri darbe değil, Osmanlı'nın yıkılmasına sivil değil askeri darbedir. İlk dönem meclis konuşmalarına baktığımızda yada kongrelere bunu net görürüz.

Meydanlara çıkan hiç kimse şovmen değil aksine hepsi bedel ödemiş ve hala ödemeye devam ediyor. İsimsiz kahraman dediğin kavram bana uzak ve ütopik geliyor. Sokaklarda perde arkası olmaz. Herşey meydandadır. Ozaman senşn dediğine göre sağda dış güçlerin kuklası. Meydanda olmayan gizli afaki her destek dış kaynaklı ve gizlidir. Bu etik değildir.

Abim sanki sağın başarılı olduğu bir dönem var mı?

Ben sokaklardan eylemsellikten bahsediyorum sen bana tarih diyorsun. :)
Yani bahsettiğin gezi argümanları tamamen yandaş medyanın kullandığı asılsız argümanlar.
Temeli dayanağı olmayan kurgu argümanlar.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, Üstadım,
Evet planları vardı ve başarılı oldular ama bu arkasındaki siyonistlerin planı ve zaferidir ittihatçıların değil onların derdi bugün de ayni değişmez çözüm yoktur sadece devirmeye odaklidir bunu kendilerine borç bilirler..

Ben aşağılama yada ötekileştirme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın vatan tek bayrağımız tekse insanımız da birdir bunda şüphe yok..

Bana soru ile cevap vermeye kalkma yemezler Üstad :D
Ben sana örnek verdim :D

Şovdan kasıt ben gezi olayını kasteddim bütün eylemleri kapsamadım..
Nasıl bu mantığa varsın ayrıca dış güçlerin kuklası diye isimsiz kahramanların mücadelesini pes diyorum sana :D

Bahse konu grubun ne bir maddi manevi destekçi si oldu ne şova tanınmaya ihtiyacı oldu bende o kesimle çalıştım içinde mücadele verdim Rahmetli Sancaktar kardeşim ile ..

Ismarlamak için ifşa mı etmem gerekiyor Usta :D

Ben yandaş medya ağzı ile konuşmuyorrum bizzat gezi olayların içine kalbinde gezdim günlerce bizzat şahit oldum ayrıca eksiği var fazlası çok Üstadım...:)

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar