Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Analiz Respect ile İnşaat sektörü üzerine muhabbet

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Qasem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Qasem

🌿🌼
Qasem
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Merhabalar @Respect

Öncelikle aramıza hoşgeldin , Nasılsın ?
Sanırım şu an aynı sektörde çalışıyoruz, uzun zaman oldu Türkiye'den uzağım , Sektör nereye evriliyor doğrusu kestiremiyorum, sektör hakkında konuşmadan kısaca bize işinden bahseder misin ?

Ne işle meşgulsün , insaatın hangi aşanında hizmet veriyorsun , işinden memnun musun ?

Herkese merhabalar.
Hoşbuldum iyiyim çokça teşekkür ederim.

Bilenler vardır ben mimarım.
İnşaatın hangi aşamalarında bulunduğum aslında almış olduğum iş ya da proje ile ilgili.
Şuan 2 katlı villa yapımları ile uğraşıyorum, işin her anında her aşamasında başında bekliyorum. Çünkü bütün herseyiyle benim sorumluluğum altında olan bir iş. Tasarım, çevre düzenlemesi, kullanılan malzeme kalitesi, oturum planı, aklınıza gelebilecek hersey de ben ilgileniyorum.

Tabi ki her yapmış olduğum iş bu şekilde olmuyor. Bazen sadece eskimiş olan yapıları restore ediyorum, veya kullanım alanlarını yeniliyorum, ya da hâli hazırda yapılmış olan yapıların daha dayanıklı hale getirilebilmesi için çalıştığım oluyor. Veya bir binayı hem insanların gözüne hoş gelecek şekilde yenileyip hem de nasıl daha kullanışlı, daha konforlu bir alan yaratabiliriz bunlar üzerinde çalışıyorum. Tabi bütün bunları yaparken yapmış olduğumuz yapı proje vs güvenli ve sağlam olması en önemli unsurumuz.

İşimden bazen şikayetçi olsamda genel hatlarıyla memnunum.
İnsanların hayatına dokunmak, onların hayatında kalıcı bir şeyler bırakmak, hatta onların yaşamına dokunup mutlu olmalarını sağlamak hoşuma gidiyor.

@Respect ben teşekkür ederim , soruların olursa sende sorabilirsin, maksat muhabbet...

Peyzajlama ve restorasyon zor işler insaları nasıl memnun etmeyi başarıyorsun ?
Heleli işe burnunu sokan bir çok aile bireyi varsa …
Hiç bırakmayı düşünüyor musun ?

@Respect ben teşekkür ederim , soruların olursa sende sorabilirsin, maksat muhabbet...

Peyzajlama ve restorasyon zor işler insaları nasıl memnun etmeyi başarıyorsun ?
Heleli işe burnunu sokan bir çok aile bireyi varsa …
Hiç bırakmayı düşünüyor musun ?
Ben işimle alakalı çok ince eleyip sık dokuyan bir insanım. Yaptığım iş dört dörtlük olmalı. Bir proje ile ilgili benim mutlaka ikinci bir yedek planım cizimim hazırda bekler. Eğer ki begenilmezse arada oluyor böyle ikinci planı sunuyorum ama genelde ilkinde hep beğeniliyor.
İşime burnunu sokan insanlara, söylediklerinin hatalı olduğunu öyle olursa şu şekilde defolar ortaya çıkar gibi açıklama yapıyorum. Çünkü gerçekten çok salak istekleri oluyor insanların. Ama proje tamamlanınca bütün hepsinden çok güzel geri dönüşler aldım.
Bırakmayı düşünmedim, çünkü ben başka bir işten anlamam açıkçası aç kalırım :)
Herkes bildiği işi yapmalı ki benim ileriye yönelik farklı planlarım mevcut o yüzden hala kendimi geliştirme yolları arıyorum

Evet perspektif önemli , sanırım birinci sınıfta bunu kazanmaya yönelik çizimler yaptırıyorlar sizlere .
Peki sektöre gelecek olursak inşaat sektörünün geleceğini nasıl görüyorsun ?
Yani türkiye bağlamında bizi neler bekliyor ?
Olası senaryolar neler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri