Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
☀️GÜNAYDIN!

🥪Canı bu sabah tost çekenler, gelin hem pratik hem de uzun süre tok tutacak tost alternatiflerine birlikte bakalım 🤤♥️

1️⃣ İtalyano Tost:
Kiraz domates + 30 gram dilediğiniz peynir (ben mozzarella seçtim🤤) + 1 yemek kaşığı pesto sos + 2 ince dilim tam tahıllı ekmek ile lezzetli bir tost elde edebilir, yanına ihtiyaca göre haşlanmış yumurtalı kahvaltı salatası ekleyebiliriz 😋

2️⃣Yulaf Tost:
Beni yulafımdan ayırmayın diyenler, yulaf tost sizi bekler!
Bu tostumuzda yulaf pizza toplarında da kullandığımız yulaflı hamur harcı ekmek yerine geçiyor 🥖
1 adet yumurta + 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi +1 yemek kaşığı dolusu yoğurt ile harcımızı hazırlayıp yağlı kağıt serdiğimiz tost makinesinde pişiriyoruz. Arasına peynir vb. malzemeleri katıp tost haline geldiğinde hazır!

3️⃣Lavaş Tost:
Kendisi en sevilen alternatiflerimizden!
1 tam, tam tahıllı lavaşı; haşlanmış yumurta, peynir ve seviyorsanız hindi füme ile buluşturup fenomen tostu hazırlayabilirsiniz.
Yanına mevsim sebzelerinden oluşan söğüş salata çok yakışıyor!

4️⃣Omlet Tost:
2 adet yumurta + 30 gram dil peyniri + 2 ince dilim tam tane ekmekten oluşan bu kahvaltı uzun süreli tokluk için birebir!
Dilediğiniz malzeme ile bu tostu zenginleştirip tüm kahvaltıyı iki ekmek arasında buluşturabilirsiniz 😜

✍🏼Notlar:
🔄Tüm porsiyonlar gereksinimimize göre değişecektir. Kendi açlık/tokluk hissinizi dinleyerek porsiyonları ayarlayabilir, ekleme/çıkartma yapabilirsiniz 😚

Afiyet olsun!
Keyifli hafta sonları 🥳✨

#aycainwonderland
#WonderRecipes
#wondertercihlerserisi
#sağlıklıbeslenme
#sağlıklıyaşam
#onlinediyet

FB_IMG_1643466107007.md.jpg

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@SiyahSancaktaR, bu tarif senin icin muhterem :D

Kaşarlı Ve Sucuklu Tost Tarifi'nin Malzemeleri​

• 2 adet somun ekmek tost ekmeğide olur
  • Kaşar
  • Sucuk
  • Margarin

Kaşarlı Ve Sucuklu Tost Tarifi'nin Yapılışı​

Merhaba arkadaşlar size çok kolay ve de pratik bir tost tarifi vereceğim .

1. Önce ekmekleri ortadan ikiye kesiyoruz daha sonra uzunlamasına ekmeğimizi bölmeden tek tarafını tekrar kesiyoruz ve tost makinasına yerleştiriyoruz .
  2. Bir taraftan sucuk ve kaşarı da dilimliyoruz ekmeklerimiz çok hafif kızarınca üzerine çok hafif yağ sürüyoruz.
  3. Daha sonra dilimlediğimiz sucukları ekmeğin sadece bir tarafına gelecek şekilde üzerine yerleştiriyoruz.
  4. Tost makinasının kapağını kapatıyoruz.
  5. Bir dakika bekliyoruz ve kapağını açıyoruz.
  6. Hemen ardından kaşarları da aynı şekilde diziyoruz.
  7. Kaşarları da sucukların üstüne dizdikten sonra, ekmeğin diğer tarafını da kaşarların üstüne kapatıyoruz.
  8. Daha sonra tost makinamızın kapağını kapatıp kaşarların iyice erimesini bekliyoruz.
  9. Kaşarların eridiğinden emin olduktan sonra tost’tumuzu alıp sıcak sıcak her iki tarafını da yağlıyoruz afiyetle yiyoruz.
  10. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun. 😊Ben her sabah çocuklarıma okula giderken yapıyorum çok severek yiyorlar

Screenshot_20220129-194427.md.jpg

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Güzeller teşekkürler @AsyA' cım hepside kahvaltıda denenir seveceğime eminim sucuk yok çünkü sadece malzemeler arasından hindi fümeyi çıkartırım olur bite :)

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Yeni granit tost makinesi aldım içine ne koyarsan koy kesinlikle yapışmıyor ama sanayi tost makineleri gibi lezzetli olmuyor,tam ısınmıyor,lezzetli değil.tost çok güzel bir olay olsada yesek yaff

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@interceptor, benim yıllar önce aldığım var parasına önem vermemişim tost efsane ama en güzeli mangal güzel yapılıyor üstünde enfes oluyor sen malzemeyi al bana gel iki bekâr lezzet keyfî yapalım yoldaş muhterem :D

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
@interceptor, benim yıllar önce aldığım var parasına önem vermemişim tost efsane ama en güzeli mangal güzel yapılıyor üstünde enfes oluyor sen malzemeyi al bana gel iki bekâr lezzet keyfî yapalım yoldaş muhterem :D
herşeyin bu kadar pahalanacağını zamanında bilsem bende sanayi tipi alırdım,dışarda bir tost yiyim diyorsun kaşarlı tost bile 8-10 lira.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar