Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İslam Ramazan Münacaatı

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
2023 Ramazan
İkindi Akşam Arası Münacaatı

Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdu lillahi rabbil âlemin. Vessalâtu vesselâmu alâ rasulinâ muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihî ecmaîn.

💗Allahım, işte tamam eyledik lutfunla ramazanı, son iftarımıza saatler kala su mubarek vakitte kapındayız;

💗Ya Rab bize bir firsat daha verdiğin icin sana şükürler olsun, salih amellerimizi bizden kabul eyle n'olur..

💗Sağlıkla huzurla tekrarını nasibeyle Allahım, bizi gelecek ramazana eriştir.. Lutfet ya Rabbi tuttuğumuz oruçlar bir yıl boyunca bizi tutsun.

💗Ya Rabbi bu ayda bile bile işlediğimiz bir hata ve günah, işlediğimiz bir suç, yaptığımız bir yanlışlık varsa veya birinin hakkını çiğnemişsek, bize affınla muamele et.

💗Bu ay bereketiyle musibet yaralarımızı sar, bayramımızı ve yiyip içmemizi mübarek kıl.

💗Bayramı, yaşadığımız günler içerisinde affını en çok celbedecek, günahların silinmesine vesile olacak en hayırlı gün eyle.

💗Allahım bu ayın bitmesiyle birlikte hatalarımızdan tümden sıyrılmayı bize nasip eyle.

💗Onun çıkmasıyla birlikte günahlarımızdan tertemiz eyle.

💗Allahım; her kim ki, bu ayın hakkını gereği gibi gözetmiş, ona saygıyı gereği gibi göstermiş, onun sınırlarına gereği gibi uymuş, onda günah olan şeylerden gereği gibi kaçınmış veya
Senin hoşnutluğunu hak ettirecek ve Senin rahmetine mazhar edecek bir taatle Sana manen yakınlaşmaya çalışmışsa, bize de ona verdiğin kadar nimetini lütfet, kereminle onun kat be katını bağışla.

💗Bizi kendi katında dönüşünü kabul buyurduğun tövbekarlardan eyle .

💗Allahım, babalarımızı, annelerimizi ve geçmiş ve kıyamete kadar gelecek bütün din kardeşlerimizi bağışla.

💗Allahım, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e ve âline salât eyle.

💗Öyle bir salât olsun ki, bereketi, faydası bize de ulaşsın ve onun vesilesiyle dualarımız kabul olsun, şüphesiz Sen lütfundan istenenlerin en cömerdi ve yine Sen her şeye kadîrsin!

💗ALLAHIM; Sen affedicisin, affı seversin, bizi ve bütün inanları affeyle.

💗Hatayla işlemiş olduğumuz bütün günahları affeyle. Bize rahmetinle, şerefinle, bereketinle muamele eyle. Bize nasuh bir tevbe ve hidayet ihsan eyle.Tevbelerimizi kabul edip bizi bağışla..

💗ALLAHIM; Kur’an-ı Kerim hürmetine, O’nun bereketiyle bizi affeyle.

💗Bizi, Kur’an-ı Kerim’i okuyanlardan, anlayanlardan, yaşayanlardan eyle.

💗Kur’an-ı Kerim’i dünyada arkadaş, kabirde yoldaş, nuruyla ahirette şefaatçi eyle.

💗ALLAHIM; Bizi kötülükten uzaklaştıran ve kendisi de kötülükten uzak duranlardan eyle.

💗ALLAHIM; Yaptığımız bütün ibadetlerimizi kabul eyle.

💗Bizi, rızanı kazanmak için acele edenlerden, amel-i sâlih işleyenlerden eyle.

💗Hakiki iman edenlerden, yoluna yönelenlerden, emrine kulak verenlerden eyle.

💗Birbirine karşı hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden, seni zikredenlerden ve sana şükredenlerden eyle.

💗İyilik ve güzellikten yana olan, hayır ve hizmetten geri durmayanlardan eyle.

💗Bahtiyar kullarının amellerini işleyenlerden, muradına nail olanlardan eyle.

💗ALLAHIM; Bizi, nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle.

💗Bizi, iyilik yaptığında sevinen, kötülük işlediğinde pişman olup af dileyenlerden eyle.

💗Bizi, nimetlerin karşısında nankörlük edenlerden değil, bol bol hamd edenlerden eyle.

💗ALLAHIM; Bize, hayırlı ve huzurlu ömürler ihsan eyle.

💗Umduklarımıza nail eyle, korktuklarımızdan emin eyle.

💗Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle.

💗Hayırları feth eyle, şerleri def eyle, sonumuzu hayr eyle.

💗Sana hakkıyla kulluk edenlerden, affına erenlerden eyle.

💗Doğruyu söyleyenlerden, yanlışa düşmeyenlerden eyle.

💗Hakikatten şaşmayanlardan, doğru yoldan sapmayanlardan eyle.

💗Ey Kur’an’ı indiren Allah’ım! Kur’an’ın ve ona Kur’an indirilen zatın salllalahu aleyhi ve sellem hakkı için kalblerimizi ve kabirlerimizi iman ve kur’ân’ın nuruyla nurlandır..

💗Ey kavmi içinde Nuh Aleyhisselâma cevap veren Allah’ım!

💗Ey düşmanlarına karşı İbrahim Aleyhisselâma yardım eden Allah’ım!

💗Ey Yakub Aleyhisselâma Yusuf Aleyhisselâmı döndüren Allah’ım!

💗Ey Eyyub Aleyhisselâmdan zararı kaldıran Allah’ım!

💗Ey Zekeriyya Aleyhisselâmın duasına cevap veren Allah’ım!

💗Ey Yunus bin Mettâ Aleyhisselâmı kabul eden Allah’ım!

💗Sen bu müstecap dua sahiplerinin esrarı hürmetine bizi insî ve cinnî şeytanların şerrinden muhafaza eyle..

💗Düşmanlarımıza karşı bize yardım eyle, bizi nefsimizle başbaşa bırakma, kalbî ve bedenî hastalıklarımıza şifa ver..

💗"Rabbi inni messeniyedurru ve ente erhamurrahimin.."

💗Ya Rabbi, hani Eyyûb aleyhisselam Rabbine, “Şüphesiz ki ben derde uğradım, sen ise merhametlilerin en merhametlisisin” diye niyaz etmişti.

💗O, bu derde derman arayacak makamı biliyordu.

💗O biliyordu Senin, dermanını yaratmadığın derdi vermediğini.

💗Ve Sana el açtı. Katına açılan ellerinin bir şeyler almadan dönmeyeceğine emindi.

💗Ve dedi ki: "Ey Rabbim. Zarar bana dokundu. Sen rahmet edenlerin en merhametlisisin!"

💗Ve Sen ondan derdi kaldırdın Allah'ım.

💗Bizlerden, eşimiz dostumuz, çoluğumuz çocuğumuzdan da dermana muhtaç olanlar var. Sen onlardan da derdi kaldır.

💗Eyyub aleyhisselamın derdine verdiğin derman gibi bize de, onlara da şu an şifa bekleyen canlara, yavrulara da şifa ver, derman ver.

💗Biliriz ki sen istersen en basit bir sebeple, hiç akla bile gelmeyecek bir vesileyle bize şifa verirsin, nolur bize doğru doktoru, tesirli ilacı, vesileyi bulmamızı nasip kıl Rabbim.

💗Hastalarımıza deva, borçlularımıza eda nasip et Allahım.

💗Kendimize, ailemizi ve bütün inananlara derman, güzellik ve esenlik yarat.

💗Vermende sınır yoktur, yaratır verirsin Sen, Yol yoksa, yol yaratır, sonra gönderirsin Sen, bu imanla kapindayız Allahım senden gelecek her hayra muhtac bekleşmekteyiz ya Rab bizleri boş döndürme n'olur..

💗Ey Merhametlilerin En Merhametlisi,
Ey bağışlayıcıların En Bağışlayıcısı,
Ey Yüce Rabbim,
Günahımız pek çoktur, hatalarımız sayılamayacak kadar fazla… Amellerimiz ise kayda değmeyecek kadar az… Fakat acizliğimizi, günahkarlığımızı, nefsimize zulmümüzü biliyor ve itiraf ediyoruz…

💗İtiraf ediyor ve senin affını diliyoruz,

💗Senin engin rahmetine sığınıyoruz, azabından rahmetine sığınıyoruz…

💗Seni seviyor ve sevginin hakikatine ermeyi yine Senden diliyoruz.

💗Sen Yücesin biz cüce, Sen Rabsin biz kul… Her şeyimizle,her an binlerce kez sana muhtacız…

💗Haddimizi aşmaktan,
💗Hak yoldan şaşmaktan,
💗Seni unutmaktan,
💗Senin sevginden mahrum olmaktan yine sana sığınıyoruz.

💗Cehennemden Sana sığınıyor,
💗Cennetini diliyoruz…

💗Bizi bize bırakma Allah’ım,

💗Bizi nefsimize ve sayamadığımız kadar çok Şeytanlara bırakma Allah’ım…

💗Düşürme Allah’ım, düşersek de sen kaldır Allah’ım…

💗Bize sevgini, aşkını ver Allah’ım
💗Yolunda yürüt, adını hep söylet
💗Allah’ım… Dinine hizmetkar eyle bizleri Allah’ım…

💗Zalimlerden, haddini bilmezlerden, merhametsizlerden sen koru bizi ey güçlülerin En güçlüsü… Ey Rabbimiz!...

💗Ya Rab! Ya Rab, hiç şüphesiz senin dilediğin hakkımda en hayırlı olandır. Sana teslim oldum, beni dilediğin gibi yaşayanlardan eyle.

💗Ya Rab, Senden dilediklerimi benim hakkımda hayırlı eyle.

💗Sana razı oldum; beni Senin razı olduklarından eyle.

💗İstediğim bir Sensin. Senin benim için istediğin, benim de istediğimdir ya Rab,

💗İstememi isteyen de Sensin bilirim,
İsteyemediklerimi de bana Sen verirsin
Beni böyle kabul et, ey Rabbim

💗Ya Rab, beni kendine kul kabul eyle
Ömrümü hayırlı bir kul olarak tamam eyle..
Ya Rab, beni güzel kullarının arasına dahil et..
Ya Rab ölümümü, ömrümün en güzel anı eyle, ölürken gülenlerden eyle, imanla sana kavuşanlardan eyle.

💗Rabbim, her vesilede Senin keremin saklıdır..Sebepler sayısınca Sana hamdederim.

💗Rabbim, secdelerimi güneşin secdesi gibi azametli eyle..

💗Hücre hücre secde eyle beni
Rabbim, kulluğumu meleklerin kulluğu gibi usançsız eyle..

💗Hece hece dua eyle sözlerimi..

💗"Benimdir" diye bildiklerim Senindir Allahım,

💗Beni, bende olanlara bende etme!
"Ben" diye bildiğim de Senin emrindir
Beni bende bırakıp Senden etme n'olur..

💗Rabbim, yüzümü Sana döndüm
Gönlümü de Sana çevir..

💗Rabbim, bir Seni bir bildim
Sevdalarımı sende bitir.

💗Allah’ım beni, bizi, hepimizi affet.

💗Bütün sevdiklerimizi, seni; ömründe bir defa dahi olsun hayalinden kim geçirmişse onları da affet.

💗Sen ki affetmek için bahaneler ararsın, biliyorum… Ruhuma öyle bir zenginlik, nimetlerine karşı sonsuz bir şükür hazzı nasip et ki, en küçük bir kareden, bir manzaradan, bir sesten haz alayım ve Sana sonsuz hamd edebileyim…

💗Ya Rabbi,
Nice kötülüklerimin üzerini örttün sen;

💗Nice belaları benden geri çevirdin;

💗Nice hatalardan beni korudun;

💗Nice hoşa gitmeyen şeyleri benden uzaklaştırdın;

💗Layık olmadığım halde üzerime nice nimetler yağdırdın.

💗Allah’ım tüm bunlara rağmen ben nefsime zulmettim ve cahilliğim yüzünden sana itaatsizlik ettim nolur bağışla beni kabul eyle tevbelerimi..

💗Allah'ım! senin her şeyi kuşatan rahmetinin hürmetine;

💗Her şeyi kaplayan azametinin hürmetine;

💗Her yeri dolduran isimlerinin hürmetine senden istiyorum.

💗Ey Nur, ey Kuddüs, Ey Allah'ım günahlarımı affet.

💗Allah'ım! Mutsuzluklara yol açan günahlarımı affet.

💗Allah'ım! Nimetlerini değiştiren günahlarımı affet.

💗Allah'ım! Duaların kabulünü engelleyen günahlarımı affet.

💗Allah'ım! Belaların inmesine sebep olan günahlarımı affet.

💗Allah'ım! işlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.

💗Allah'ım! Ben zikrinle sana yaklaşmak istiyor ve Zatının hürmetine senden şefaat diliyorum.

💗Cömertliğin hürmetine beni kendine yaklaştırmanı niyaz ediyorum.
Şükrünü yerine getirmeyi bana nasip kılmanı,
Zikrini bana ilham etmeni istiyorum.
Allah'ım! Hatalarımı günahlarımı affet. Bana merhamet et.

💗Allah'ım! Senden başka günahlarımı bağışlayacak; kabahatlerimi örtecek; kötü amelimi iyiye dönüştürecek yok kime gideyim, kapına geldim affet..

💗Senden başka ilah yoktur; sen bütün noksan sıfatlardan uzaksın; sana yalvarıyorum.

💗Ya Rabbi! İzzetinin hürmetine; kötü amellerimi, dualarımın kabulüne engel kılma,

💗Ey Rabbim! Senden başka kimim var ki, ondan, sıkıntılarımı gidermesini ve işlerime nezaret etmesini dileyeyim!?

💗Ey beni yaratıp yâd eden, beni terbiye edip iyilik ve rızık veren; nolur beni affeyle.

💗Ey Rabbim,
Ey medet dileyenlerin imdadına yetişen! Ey sadık yüreklerin dostu!
Ve ey alemlerin ilahı!
Subhaneke ya Rab! Sana hamd ediyor senden istiyorum..

💗Ya Rabbi! Bu mubarek arefe gününde işlediğim bütün suçları ve günahları, gizlediğim bütün kötülükleri affet.

💗Gizliden gizliye veya açıkça yaptığım cahilliklerimi ve Kiramen Katibin meleklerine yazmalarını emrettiğin kötülüklerimi affet!

💗Lütfettiğin her hayırdan ve gönderdiğin her ihsandan, yaydığın her iyilikten yahut dağıttığın her rızktan nasibimi artır.

💗Ey varlığımı elinde tutan!
💗Ey zorluk ve çaresizliğimi bilen!
💗Ey fakirlik ve yoksulluğumdan haberdar olan!

💗Ya Rabbi! Ya Rabbi! Ya Rabbi!
Gece ve gündüzlerimi zikrinle mamur eyle, beni kendi hizmetine al, amellerimi katında kabul buyur;

💗Ya Rabbi, ey güvenip dayandığım ve ey kendisine halimi şikayet ettiğim Allahım!

💗Ya Rabbi! Ya Rabbi! Ya Rabbi! Uzuvlarıma Sana hizmet için kuvvet ver!
💗Sana yönelmek için kalbime güç ve sebat ver!
💗Senden korkmada ve hizmetini sürdürmede bana öyle bir ciddiyet ver ki, Sana kulluk için yapılan yarışta Sana doğru koşayım, bu yolda çalışanlar arasında yer alıp hızla Sana doğru geleyim..
💗Sana gönül verenler arasında senin yakınlığına müştak olayım, ihlas sahibi insanlar gibi Sana yakınlaşayım,

💗Senden yakîn ehlinin korktuğu gibi korkayım ve müminlerle huzurunda bir araya geleyim.

💗Allah'ım! Bana kötülük yapmak isteyeni cezalandır, bana tuzak kuran kimseye tuzak kur.

💗Beni, katında nasibi en güzel olan kullarından kıl,

💗Beni kendine ve huzuruna en yakın olanlardan eyle,

💗Rahmetin hürmetine beni koru ve dilimi zikrine düşkün kıl.
💗Kalbimi, muhabbetinin tutsağı eyle!

💗Dualarımı güzel bir şekilde kabul etmekle beni kendine minnettar eyle!

💗Yanılgılarımdan geç ve hatalarımı affet!

💗Muhakkak ki Sen, kullarının sana kulluk etmelerini ferman buyurdun ve dua yapmalarını emredip, kabul etmeyi taahhüt ettin.

💗O halde Ey Rabbim! Yüzümü sana çevirdim ve ellerimi sana açtım, izzetin hürmetine dualarımı kabul eyle ve isteklerime beni ulaştır.

💗Allahım! Duadan başka elinde hiçbir şeyi olmayan beni affet!

💗Muhakkak ki Sen her istediğini yaparsın. Ey ismi deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan!

💗Sermayesi ümit ve silahı ağlamak olan bana acı, merhamet et.

💗Ey nimetleri tamamlayıp yayan, ey zorlukları defeden!

💗Ey karanlıklarda dehşete kapılanların nuru! Ey öğretmensiz bilen!

💗Ey dualara icabet eden, bize şahdamarımızdan daha yakın olan, esirgeyen, bağışlayan, lütfeden ALLAH’ım.

💗Biz ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz, ancak senin için namaz kılar ve ancak sana secde ederiz, yalnız sana yalvarır, ancak sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız.

💗Böylece biz, huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi sana açtık.

💗Ey Kerim ve Rahim olan RABBİMİZ!

💗Kendimizi senin uçsuz bucaksız inayetine, yardımına, affına, lütfuna, rahmetine, keremine bıraktık. Senden yardım bekliyoruz.

💗Biliyoruz ki Rabbim, layık değiliz, yüzümüz yok, hakkımız değil, ancak biliyor ve ikrar ediyoruz ki;

💗senden başka gidecek yolumuz yok, 💗senden başka tutunacak ipimiz yok, 💗senden başka sığınacak kapımız yok, 💗senden başka kimsemiz yok.

💗Biz seni affını istiyoruz, maksudumuz sensin, bütün istediğimiz senin bizden razı olmandır, bize yar ve yardımcı olmandır.

💗Ey yüceler yücesi, var ve bir olan ALLAH’ım! ‘’Bana dua edin, duanızı kabul edeyim.’’ ‘’Duanız olmasa neyinize kıymet edeyim.’’ buyuruyorsun.

💗Bizim şu âcizane, hâlisane duamıza icabet eyle,
Bizi zatına kul, habibine ümmet olanlardan eyle,
En güzel isimlerinle bize tecelli eyle ya Rabbi.

💗Bizi, hakkı bilip hakka tabi olanlardan; batılı da batıl bilip, batıldan kaçanlardan eyle.

💗Bizi, rızanı kazananlardan, rahmet-i Rahman’a kavuşanlardan eyle.

💗Bizi, zikrinle dolup taşanlardan, senin yolunda koşanlardan eyle.

💗Bizi, cennetine girenlerden, cehenneminden azad olanlardan eyle.

💗Yalvarıyoruz, bizi cemalini görenlerden eyle YA RABBİ.

💗Bizi, son nefesimizde, iman ile İslam ile Kur’an ile, göçenlerden eyle.

💗Kelime-i şehadeti söyleyerek ruhlarını teslim edenlerden eyle.

💗EŞHEDU ENLÂ İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RASULUH💗

💗Dar-ı bekâya aşk ile vecd ile heyecan ile neşe ile gidenlerden eyle.

💗Bize ve sevdiklerimize güzel ölümler lütfeyle.

💗Bizi, ölmeden önce ölenlerden eyle YA RABBİ.

💗ALLAHIM; Sevgili Peygamberimize salat-ü selam, vesile, üstünlük ve yüksek dereceler ikram eyle. O’nu vaat ettiğin makam-ı mahmud’a nail eyle.
Şüphesiz sen vaadinden dönmesin.

💗Ehl’i beytini, ashabını ve O’nun izinde yürüyenleri her türlü ihtirama ve muhabbete nail eyle.

💗Bizi, iki cihan güneşinin sünneti seniyyelerini yaşayanlardan eyle.

💗Livau’l-hamd sancağı altında toplananlardan, O’na komşu olanlardan eyle.

💗O’nu derdimizin dermanı, karanlık gecemizin meşalesi eyle.

💗Gözümüzün nuru, gönlümüzün süruru eyle.

💗Bizi, O’nun yolunda şaşırmadan yürüyenlerden eyle.

💗Fahr-i kâinat peygamberimizin şefaatine bizi de nail eyle.

💗Bizi, O’na yakın eyle,
💗bizi O’na muhtaç eyle.
💗Bizi, O’na ümmet olma şeref ve şuurunu taşıyanlardan eyle YA RABBİ.

Vessalâtu vesselâmu alâ rasulinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihî ecmain ÂMİN!
Ve selâmun alel murselin. Vel hamdu lillâhi rabbil âlemin. El-FATİHA!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar