Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Ulu Cami Müdavimi Ramazan Pişkin Akıl Hastanesine Konuldu

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Ulu Cami Müdavimi Ramazan Pişkin Akıl Hastanesine Konuldu

Diyarbakır’ın sevilen isimlerinden Ulu Camii Müdavimi Ramazan Pişkin hakkında açılan dava nedeniyle akıl hastanesine konuldu.

Ekli dosyayı görüntüle 1530

Amedhaber sitesinin verdiği habere göre; Yıllardır tarihi Ulu Camii'nde ücretsiz olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslam'ı anlatan Ramazan Pişkin, İslam’ı anlattığından dolayı birinin şikâyetiyle hakkında açılan dava nedeniyle akıl hastanesine kapatıldı.

2016 yılında birinin şikâyeti ile gözaltına alınan ve hakkında Diyarbakır 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Pişkin'in davası bir buçuk yıl önce psikiyatri hastanesinde tedavi edilmesi şartıyla sonuçlandı.

Davanın sonucuna tepki gösterip deli olmadığını söyleyen Pişkin, Bölge Mahkemesine itiraz etti. İtirazı reddedilen Pişkin, polisler tarafından alınarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde yatırıldı.

İki haftaya yakındır hastanede akli dengesi olmayan hastaların arasında kalan Pişkin’le Amed Haber Gazetesi telefonla görüştü.

Hiçbir suçunun olmadığını ifade eden Pişkin, yaptığı çalışmalardan rahatsız olanların şikâyeti üzerine hakkında dava açıldığını belirtti.

Herhangi bir akli dengesinin bozukluğunun olmadığını dile getiren Pişkin, itiraz etmesine rağmen kendisine deli raporu verildiğini söyledi.

"Misyonerlik faaliyetleri görmezden geliniyor"

Hatırlanacağı üzere Pişkin daha önce yaşadıkları sorunlar hakkında şöyle konuşmuştu:

"Misyonerler, her tarafta İslam'a karşı faaliyet yapıyorlar. Para karşılığı insanları Hristiyan yapmaya kalkıyorlar. Bunlar görmezlikten geliniyor. Fuhuş ve misyonerlik serbest, İslam’ı tebliğ yasak. Ben kimseden zorla İslam'ı kabul etmelerini istemiyorum. Öneri sunuyorum. Ben onlara yumuşak bir dille buranın Camii ve Harem-i Şerif olduğunu anlatıyorum. Edeple gelen lütufla gider.”

Kaynak : Haksöz Haber

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Cidden yorum yapamıyorum.. ne denir ki müslüman ülkesi adımız ve hepimiz deliyiz galiba.. yazık günah . inşaallah bu yanlıştan dönerler.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kendi halinde sıradan bir vatandaş, gariban...
Ne istiyorsunuz ğale remezandan

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
baktılar yayılıyor.. destek tevadiyi yapıştırdılar.. neyse buda güzel birşey

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Konuya dair bir açıklamada Bületten gelmiş.
Çoğuna katılmıyorum.

Açıklama :

DİYARBAKIRLI Ramazan Pişkin OLAYI HAKKINDA
.
Yazılı ve sosyal medya iki gündür ‘’Diyarbakırlı Ramazan hoca Kur’anı tebliğ ettiği için akıl hastanesine yatırıldı’’ haberleri ve yorumları ile çalkalanıyor. Çoğu kimse de iyi niyetle bakıp –işin esasını araştırmadan- ‘’olmaz böyle şey, Ramazan hoca yalnız değildir’’ kampanyaları yapıyor.

Şahsı tanımam, ilk kez duydum, bu nedenle önce ne diyor diye bir bakayım dedim, ona yakın videosunu izledim, evet nev-i şahsına münhasır bir vatandaşımız ama öyle denildiği gibi falan değil, mesela bir videosunda, ‘’Kur’an yeter mi?’’ sorusunu soruyor ve ‘’Kur’an anayasa olarak yeter ama hadisler kanun, imamların içtihatları yönetmelik, kadı ve hakimlerin hükümleri tüzük…’’ diyor. Yunus Emre’den şiirler okuyor vs…

? Şimdi gelelim işin esasına yerel kaynaklara doğrulatarak naklettiğim bilgilere göre, Ramazan Böçkün, sert mizaçlı çevresine a-sosyal asabi çıkışlarıyla tanınan bir kardeşimiz.
Hırpani giyimi sebebiyle de deli muamelesi görüyor çevresinde ancak akli dengesi yerinde mi değil mi onun kararını doktorlar verir.
Ancak bu özellikleri sebebiyle çevresinden dışlanmış biri olduğu ifade ediliyor.
? Cami önünde bir bayana da bu tip tarzda bağırıyor kadın da Ramazan beyi dava ediyor.
? Ramazan kardeşimiz davaların hiçbirine gitmiyor haliyle ceza alıyor şahsını ve niyetini bilen mahkeme de hapse girip zarar görmesin diye bari klinikte dinlensin diyorlar. Malumunuz hapishanede her türlü fiziki zarara uğrayabilir.
? Bu nedenle ceza yemiş ama fiziksel zarar görmesin diye tedavi ve gözlem altına alınmış. Şöyle ki;
.
1-Ramazan Pişkin, sözlü tacizden suçlu bulunmuş ama tam akıl hastası olduğundan ceza verilmemiş, tedavi tedbiri uygulanmasına karar verilmiş. Diyarbakır 13. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ve bu karar istinaftan da geçerek kesinleşmiş.
2- Böçkün’ün 14.05.2020 tarihinde Elazığ Fethi Sekin Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne infaz amaçlı yatışı yapılmış. Yargılama sürecinde de Dicle Üniversite Hastanesi’nde şizofren tanısı konulmuş.
3- Böçkün’ün 2012 yılında İş-Kur üzerinden çalıştığı bir okulda da benzer şekilde bir bayan öğretmene sözlü tacizleri olmuş, bu nedenle şikayet edilmiş ama bundan dolayı herhangi bir dava açılmamış.

? Benim ulaştığım bilgiler bunlar. Ama asıl vurgulamak istediğim –ki bunlar şahsın videolar üzerinden rahatlıkla görülebiliyor- Kuran vurgusu yapması güzel elbette ama söylediklerinin içinde çok tutarsızlıklar ve hatta feci yanlışlar var. En önemlisi Kur’anın –gelen geçeni esir alacak şekilde- böyle bir tebliğ metodu yok.

? Özetle bu kardeşimizin yardıma ihtiyacı var, bunu birkaç videosunu izleyen herkes görebilir. Abartmayalım yani.
? Peki bu kardeşimiz neden bu halde? Çünkü youtuberlar bu arkadaşı videoya çekip popüler bir figür dönüştürdüler daha ünlü olunca da daha da pervasız ve cesur davranmaya başlamış.
Aynı youtuberlar şimdi onun ismi üzerinden kahramanlaştırma yapıyorlar. Bu Ona faydası mı var zararı mı var bir düşünelim?

Bülent Şahin Erdeğer

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar