Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Haftanın Tartışması Parti Kapatmaları doğru mu?

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Terörist kavramınıda tartışmaya açmıştık. Kime ve neye göre terörist...
Terörizm hakkında yapılan yüzlerce tanımlama var. Bir çok açıdan devlet terörizmindende bahsedebiliriz.

Yani HDP kitlesine topyekün terörist demek halkında terör olduğu söylemine getirir. HDP bir kürt partisidir. Kürt siyasal hareketi öncülüğü yapar. Bizim bunu kabul etmememiz bu gerçeği değiştirmez. Parti terörist değildir. Parti içinde terörizme hizmet edenler vardır...
Partiye terörist derseniz bu parti tüzüğüne izin veren meclisi YSK yıda sorgulamak zorunda kalırsınız
Hdp bir kürt partisi değildir.. Akp ye koyun diyince nasılki hepsi koyun olmuyor... Hdp ye terörist partisi diyince halkına terörist demiş olur diyorsun o nasıl oluyor ya ?

Yani HDP kitlesine topyekün terörist demek halkında terör olduğu söylemine getirir.

Ne alaka allahını seviyorsan :D

Başta kürt partisi olarak açıldı... hani diyorsunuz ya niye izin verdiler diye :D Kürt partisi olduğu için izin verdiler... Terörist ben töröristim demeyeceğine göre öyle oldu... kimsenin kürtlere terörist dediği falan yok Hdp ye oy veren terörist demiyoruz... Hdp terörist partisi diyoruz... oy verenler kürt oldukları için oy veriyor.. Hüda Par vardı asli kürt partisi ... Kürt kardeşler illede kürt olduğu için bir partiye oy vereceklerse gitsinler ona versinler....Şimdi davul zurna çalıyoruz HDP kürt partisi değil pkk ya destek veriyor diye... vermeyin oy diyoruz ona rağmen oy veriliyorsa teröristsin kardeşim... nasılki meclisten bu parti çıktı izin verildi... aynı şekildede kapatılır normal...

Parti terörist değildir. Parti içinde terörizme hizmet edenler vardır...

Burda doğru diyorsun ama yanlışı doğrunun içinde sempatizeliyon yok öyle birşey.. dsadafd
Hdp parti içindeki teröristleri barındırıyorsa yönetim onlardaysa ordata parti yok demektir.. Hdp kürt partisi değildir..

bi kere ben kürt değilim banane hem niye ben tartışıyorum :haha: milliyetçilikmi yapayım defolun falan diye ne istiyonuz lan benden :haha: kapatın gitsin olay kürt partisimi değilmiyse eğer hüda par vardı adı değişmediyse ona verin..

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yahu bırakın kürt partisi olup olmadığın akürtler karar versin size ne oluyor :)
Batıda oturup Türk olanlar ha bire HDP kürt partisi değildir diye çığlık çığlığa bağırıyor. Yahu kürtlerin ciddi bir kısmı, ki bu 6 milyon gibi bir sayı partiyi kürt siyasal hareketi olatk görüyor mu, görüyor. Buna en başından beri kürtlerin temel hak ve özgürlükleri için destek veriyor mu veriyor, siz ister tabela partisi deyin, ister terörist deyin ister başka bişey, bu bu gerçeği değiştirmez. Yani isim değiştirip mecliste devam ederse kürt partisi olacak, pkk ile bağları kopacak öyle mi?

Hüdapar bir kürt partisi değildir. Hüdapar Hizbullah hareketinin partileşmiş halidir. Mustazaflar hareketinin siyasi kanadıdır. Kürt solunun nefret ettiği bir partidir. Ne güzel ya kürtsen git Hüdapar destek ver, iyi ozaman türklerde gidip AKP ye destek versin :) Biz kendi siyasi görüşümüze göre halkı bşr kalıba sokmaya onu kanalize etmeye çalışıyoruz bana göre bu yanlıştır.

Sorun şu...
HDP yi kapatmak pkk yi bitirir mi bitirmez mi?
HDP yi kapatmak Özelliklede kürt solunu pkk ile dirsek temasına getirir mi getirmez mi?
HDP yi kapatmak 6 milyonun iradesine ipotek koymak mıdır değilimdir?
HDP madem kürt siyasal hareketi değil bu hükümet kürt sorunu açılımında neden tek muhatap bunları ve pkk yi kabul etti...
O hendekler kazan sadece pkk değil AKP + pkk işbirliğidir.
Adamlar şehirlerde yapılanıyor silah roket taşıyor, AKP seyirci, askerin izlemesini istiyor sadece. Bugün o hendeklerde kürt ve Türk gençleri katledildiyse tek sorumlusu pkk yada HDP yada kürt solu değil aynı oranda AKP dir de...
Kürt siyasal hareketi HDP den ibaret değildir.
Masanın bir tarafında tek muhatap pkk kabul edilmeseydi, halk, dernekler, aşiretler muhattab alınsaydı, kürt halkı gerçekten masanın diğer tarafında olsaydı pkk o hendekleri.asla kazma cesareti gösteremez di...

Vel hasıli kelam bana göre pkk nin siyasal hareket içindeki eli kolu kesilmelidir. Sivil siyaset yapmayıp silahlı hareket olarak kalacaksa sivil siyaset içindeki tüm bağlantıları cezalandırılmalı.
HDP nin tüm vekillerinin pkk ile bağlantılı olduğunu söylemek, AKP içindeki tüm vekillerin Fetöcü olduğunu iddia etmektir...

BaRoN

BaRoN
Burç
Koç
Meslek
kimya
Memleket
Amasya🍎
O8yPI5
Normalde siyaseti sevmem bu vatanın ekmeğini suyunu içiyorsan yediğin kabı pislemiceksin hangi görüşü desteklediğin önemli değik önemli olan görüşleri eğerki ihanet tohumları varsa herpartı kapatılmalı ihanetin özrü olmaz

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Yav abi hdp yi kapatmak pkk yı bitirirmi bitirmez mi ne kadar komik bir soru :D bitirmez diye açık kalsın :D amaan Türkiyede türk olarak ben bir pkk sempatisyanı kürt partisi istemiyorum :D milliyetçi'liğimin verdiği nabız şerbeti bu bende.. :D

Bu nedir ya lazlarda parti kursun çerkezlerde her ırka her kökene bir parti olsun ozaman. çok saçma bea çay için çay

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kursunlar Fatih herkes özgür. :)
Madem demokratik bir ülke herkesin şartları sağlandıktan sonra parti kurma hakkı var yada bağımsız başvuru yapma.

Ama HDP nin kapatılması PKK yi güçlendirecek bir gerçek.... Hemde öyle böyle değil...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar