Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Ekli dosyayı görüntüle 4709

Müzisyen Rahim Jung’ın Etkileyici Hidayet Öyküsü

Fahad al Kandari’nin 2014 yılında seri olarak sunumunu yaptığı Kuran’la Hidayet Buldum serisini sizler için Türkçe altyazılı olarak hazırladık. Seride daha öncelerde gayrimüslim olan insanlar, Kuran ile nasıl tanıştıklarını ve bu tanışma sonrasında İslam’ı nasıl seçtiklerini bizlere anlatıyorlar. Serinin bu haftaki bölümünde, müzisyen Rahim Jung’ın etkileyici hidayet öyküsü yer alıyor.

Rahim Jung’ın Kuran ile hidayet buluşundan bir kesit:
Rahim Jung Kuran ile hidayet buluşunu şu sözlerle anlatıyor:
Kalbimin derinliklerinde gittikçe artan bir boşluk ve depresyon oluşmuştu. Hatta bir gün delirdiğimi düşündüğüm bir merhaleye gelmiştim. Evdeydim ve delirmek üzereydim. Sonra hatırlıyorum da Tanrı’yı ve aramızdaki sözleşmeyi düşündüm… Hayatımın o döneminde birçok günaha düşmüştüm. Allah’a yönelerek şöyle dediğimi hatırlıyorum: “Eğer beni şimdi içine düştüğüm bu çıkmazdan kurtarırsan işlediğim bütün günahlardan 3 haftalığına vazgeçeceğim!” İşte bu benim Allah’la yaptığım sözleşmeydi! Ve o gün kendime dedim ki: “Kuran’ı açacağım ve onu okuyacağım.” Kuran’ı açtığımda ve okumaya başladığımda, İngilizce anlamını okuduğum ayette sanki bir mucize vardı. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, her zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.” (İnşirah, 5-6) Benim açımdan bu bir mucizeydi. Çünkü ben o dönemde çok depresiftim ve nereye gideceğimi bilmiyordum… Nereye kaçacağımı da… Delireceğimi düşünüyordum. Ve en son düşündüğüm şey dindi. Dindarlaşmak istemiyordum zira şu anda sırası değildi, dünyayı seviyordum. Sanki bu ayet sadece benim için yazılmıştı, başka hiç kimse için değil… Allah’ı bilmiyordum bile. Ancak bu kitap, benim o vakitte tam olarak neye ihtiyacım olduğunu bir şekilde biliyordu. Mucize gibiydi…

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar