Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Türkiyenin en Güncel Genel Forum Sitesi çatısı altında Özgünlüğü ilke edinmiş Forumumuza Katkılarınızı Bilgilerinizi sunmanızı ve aynı nezaketle bilgilerimizden faydalanmanızı temenni ediyoruz. Üye olmak Tamamen ücretsizdir !

Günlük Güncel Hava Tahminlerimiz 🌍

Meteoroloji bölümünde günlük güncel hava tahminlerimizi bölge bölge il il takip edebilir soru sorabilir, güncel meteorolojik haberlerimizi takibe alabilirsiniz.

Daha Fazlası

Film ve Dizi Analizlerimiz 🤖

İzlediğimiz Film ve Dizlerin analizlerini bu bölümden yapıyoruz. Sizlerinde Analiz ve Eleştiri yapmaya bekliyoruz.

Daha Fazlası

DP kurallarından bilginiz var mı? 🤔

Düşünce Platformu içerisinde neler yapmanız gerektiğini, nasıl konu açmanız ve yorum yapmanız gerektiği bilinciyle hareket etmeniz FK'ne kalite katacaktır. Okumak için tıklayınız

Daha Fazlası

v89tkB

Katılım
1 May 2020
Mesajlar
2,307
Tepkime puanı
3,120
1596284637318.png

Müzisyen Rahim Jung’ın Etkileyici Hidayet Öyküsü


Fahad al Kandari’nin 2014 yılında seri olarak sunumunu yaptığı Kuran’la Hidayet Buldum serisini sizler için Türkçe altyazılı olarak hazırladık. Seride daha öncelerde gayrimüslim olan insanlar, Kuran ile nasıl tanıştıklarını ve bu tanışma sonrasında İslam’ı nasıl seçtiklerini bizlere anlatıyorlar. Serinin bu haftaki bölümünde, müzisyen Rahim Jung’ın etkileyici hidayet öyküsü yer alıyor.

Rahim Jung’ın Kuran ile hidayet buluşundan bir kesit:
Rahim Jung Kuran ile hidayet buluşunu şu sözlerle anlatıyor:
Kalbimin derinliklerinde gittikçe artan bir boşluk ve depresyon oluşmuştu. Hatta bir gün delirdiğimi düşündüğüm bir merhaleye gelmiştim. Evdeydim ve delirmek üzereydim. Sonra hatırlıyorum da Tanrı’yı ve aramızdaki sözleşmeyi düşündüm… Hayatımın o döneminde birçok günaha düşmüştüm. Allah’a yönelerek şöyle dediğimi hatırlıyorum: “Eğer beni şimdi içine düştüğüm bu çıkmazdan kurtarırsan işlediğim bütün günahlardan 3 haftalığına vazgeçeceğim!” İşte bu benim Allah’la yaptığım sözleşmeydi! Ve o gün kendime dedim ki: “Kuran’ı açacağım ve onu okuyacağım.” Kuran’ı açtığımda ve okumaya başladığımda, İngilizce anlamını okuduğum ayette sanki bir mucize vardı. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, her zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.” (İnşirah, 5-6) Benim açımdan bu bir mucizeydi. Çünkü ben o dönemde çok depresiftim ve nereye gideceğimi bilmiyordum… Nereye kaçacağımı da… Delireceğimi düşünüyordum. Ve en son düşündüğüm şey dindi. Dindarlaşmak istemiyordum zira şu anda sırası değildi, dünyayı seviyordum. Sanki bu ayet sadece benim için yazılmıştı, başka hiç kimse için değil… Allah’ı bilmiyordum bile. Ancak bu kitap, benim o vakitte tam olarak neye ihtiyacım olduğunu bir şekilde biliyordu. Mucize gibiydi…
 
Kaynak
Genç Müslümanlar

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)