Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Sözlük İmamın maaşını cemaat ödesin

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Seviyesiz tartışmalardan biri daha. Bir türlü sindiremediler içlerine. Her gün farklı bir tartışmayla çıkıyorlar karşımıza.

Trabzon of ilçesi Ağaçbaşı köyü imamının sadece cuma günü camiyi açtığını öğrendikten sonra ne kadar helal maaş aldığını tüm köy halkı tartışır olmasına şahit oldum. fkbekle2
Devletimizin en büyük eksiği denetimsizlik ve buna istinaden kaybolan nice haklar nice paralar biliyorum. Benim yapı denetimde uygun değil dediğim inşaatlara başkası aracı kılınarak olur alınıp yapılıyor ve o evler en ufak sıkıntıda çöküp gidiyor ve yanında insanları da götürüyor. Sonra diğerleriyle aynı kefede bende yargılanıyorum insanlar tarafından.. Her türlü sıkıntı bu durum..

Sayın hocam neden haberin yok fkkorku1 ellerinde olsa bir kaşık suda boğacaklar sizi

Devletin Ödememesi taraftarıyım,Osmanlı'da olduğu gibi olması düşünenlerdenim,
Belki o zaman İslami söylem ve yaşantı söyleyen içinde cemaat içinde faydalı olur.

İmamlar kadar başınıza taş düşşün her gece rüyanızda kabusunuz olsujn İnşAAllah :D

Bir bitmediniz yahu dine saldırmaya meraklı bunu yaşam biçimi yapan bir ülke daha da görmedim !...

Asli Görev sorumluları Halkın yasantisana şekline şemaline bakarak kendini ona adapte etmez, Görev ve sorumlulukları neyse , Olması gerekenden taviz vermez,

Allah ve Resulununden ne görmüşse ,ne duymussa , Resulü Ekrem nasıl bir yol cizmisse o şekil ve o yoldan gider ,Halk ister uysun ister uymasin.,Bildiği doğrular öğrendiği hakikat üzeri söylenmesi gereken sözler neyse onu söyler ,O kızacak ,bu bağıracak, Demeden Osmanlı'da olduğu gibi hakikat Adeletsiz beyde olsa söylenecek ,padisahta olsa hakikat dan vazgecilmeyecek ,Ben Osmanlı derken ve para devletten alınmasın derken kenshi Hocam bu mahiyetde ve anlamda demiştim.

Sizde iyi bilirsiniz ki ! Osmanlı döneminde Külliye lerde devletten hiçbir maaş alinmazdi,hatda yardım tekliflerine bile kapalıydı ,Cemaatin katkı ve medreselerin kendi ticareti ile ihtiyaçlar karşılanır ,eksikler tamamlanirdi,Bilakis tam dersine devlet bazı dönemlerde medreselerde vergi bile almıştır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri