Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry

Çok fazla kitap okurum,çokta severim okumayı her kitap beni benden alır..
Her kitapla başka bir deryaya yolculuk yaparım.

Bir kitap var ki kaç kere okursam okuyayım deryalardan çıkamıyorum.
Beni kitaplara bağlayan kitap;

Kuran-ı Kerim ilk ayeti "oku" olan kitap..

asminya

FK Üyesi
Sana gül bahçesi vadetmedim adlı kitabı, akıl hastalığını anlatabilmeyi nadir olarak başarabilmiş ve edebiyat dünyasında oldukça sağlam bir yere sahip eserlerden biri, mutlaka okumalısın dendiğinde önce büyük bir korku duymuştum.

Şizofreniyi yenebilmiş bi yazarı okumak, beni korkutmalı mıydı aslında?
Ve neden?

Korku ve tedirginlikle hemen kitabı sipariş vermiştim. Beni ne kadar içine alır, ya da almaz bilmiyordum ama kitap elime ulaşır ulaşmaz okumaya başladım.. Sonra şu soruyu sordum kendime, topluma ve dayattığı kurallara herkes gibi ayak uydurursam mı normalim? farklı olursam mı? Genel olanlar mı ilgi görür, yoksa farklı olanlar mı? İlgi mi görmek istiyordum? yoksa kendi farkımı farkedip benliğimi bulmak mı? Bu aşamada şu geliyor akla. Tamam, genel gibi olmayan insanlardan uzak durulur ve ilk aşamada anlamaya değer görülmez belki, ama farkındalıkları ile farkedilen, kendini bilen olmak ve bu şekilde farkedilmek daha münasip değil midir? Hatta, daha bilge ve daha özgün. Belki de kendimi ve sınırlarımı keşfedebilmem, normal kavramını sorgulamam, bir takım değerli kazanımlar elde edebilmem ve farkındalıklarımdaki zenginliği görebilmem için kitabı okumam şart olmuştu.

Lakin kitap mı beni okudu ben mi bilmem orasını derecelendirmek ve yorumlamak için henüz tam ve yeterli doluluğa sahip değilim. Kitap okuma konusunda daha çok yolum var onu da biliyorum, benimkisi küçük bir yorum. Konuya ne kadar faydası olur bilmem.

Ayrıca kitabın filme uyarlanmış hali de var dileyen izleyebilir. Ben henüz izlemedim çünkü çok eski taa 1977 yılında yapılmış olduğundan ve beni tatmin etmeyeceğinden ya da kitabı katletmişler bu filmle dememek için izlemedim. Şarkısı da yapılmış sanırım ama link vermeyeceğim, artık ilginiz varsa onu da siz bulun:sck:

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Sana gül bahçesi vadetmedim akıl sağlıgını atlatmış bir insanın kitapı diye biliyordum içeriklerinde şizofroni duyguların daha dogrusu imilasyonsel olarak şizofrenliği anlatmış.. ama öğrendimki ben hep tahmin ederim bu tür şeyleri .. adamın yazarın yani ailesinde dini ile bilimsel vakkaları olmuş ordan esinlenip yazdıklarını düşünüyorlar.. kitap beni okumadı ben kitapı okudum. Ama hatrımda benim fantastik olarak kaldıgı için o aklıma geldi bu başlıgı görünce :haha: ben okumam diyorumda çok okuyorum bence ya sadece hatırlamam için eskimesi lazım.
Bir kitap daha ekliyim belki güleceksiniz ama erdal demirkıranın ' dünyanın en akıllı insanı kitapı şaheser keyşa adaplarıyla aslında ondada şizofreni konu var. Cin ile konuşması o cin aslında onun hayali beyni kendisiyle konuşuyor... adam ironi olarak ben en akıllı insanım diyor millet ona neler diyor . .o kitapı 2009 da okumuştum hala satırları gözüm önüne geliyor askerde pusu nöbetinde mini fenerle okudum kar altında.. gizli gizli :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kitap denince ilk akla gelecek insanlardan biri olduğumu düşünüyorum...
Nerden başlasam ki....

Fikret Başkaya nın Paradigmanın iflası, resmi tarih tartışmalarını okuduğum ilk dönem okumuş ve gerçekten hayran kalmıştım kitaba...
Sol paradigmanın en kaliteli çalışmalarından biriydi.

İbmi haludun / Mukaddime başucu eserlerimden. Hersene okuma yaptığım fix kitabım. Her okuduğumda beni fikir mecralarına, sosyolojiden tarihe, antropolojifen vahye her yerde dolaştırır...

Konuya yeniden geleceğim...

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Eksiklerimi ,yanilmisliklarimi,hatalarımı yüzüme vuran bütün kitaplar beni okurken ,bir ben kendimi okuyamadim.

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Sen ey bilmek denizinin azgın dalgaları arasında meçhul inciler avlamaya çalışan cesur avcı! Öncelikle şunu bil ki hayranlık uyandıran yekdane inciler hazinesi sendedir. Sen kendin misilsiz inci gerdanının şatafatlı, altın kaplamalı bir sandığısın. Aradığın her şey sendedir. Ve fakat bundan önce, bu sandığın kapağını açacak değerli anahtara ihtiyaç var. İşte bu anahtarı vahyin bitimsiz hazinesinde zahmetsiz, masrafsız bir şekilde elinle koymuş gibi bulabilirsin. O halde hep beraber dalalım, Kerim Rabbimizin cömertlik denizine…

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
Ben daha çok kişisel gelişim kitaplarını okumayı seviyorum diğerleri beni sarmıyor?
Bunları Kimseye Anlatmamıştım her hikayede kendimden bir parça buldum,benim gibi insanların olduğunu gördüm?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar