Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Düşünce Platformu

ForumKalemi Özgünlüğü ön planda tutan Özgür bir düşünce platformudur. 🤩
Tips
Günün Sözü
ForumKalemi 1 Yaşında

Grup Yürüyüş'ten Ayasofya Camii ezgisi

NoktA

lkşklş
FK Admine
FK Yönetici
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
5,537
Tepkime puanı
11,072

ForumKalemi İtibar:

Grup Yürüyüş'ten Ayasofya Camii ezgisi


Grup Yürüyüş, 86 yıl sonra tekrar camii olarak hizmete açılan Ayasofyai Kebir Camii Şerifi için bir ezgi yayınladı.

"Ayasofya'm" isimli ezginin sözleri AK Parti Milletvekili Abdulkadir Özel'e, müziği ise grubun kurucusu Mehmet Ali Aslan'a ait.

İsmail Ergenler'in müzik yönetmenliğinde ortaya çıkan eserde "Ayasofya’m ey güzel yâr, bin selam olsun sana, mahzende rüzgarları bekleyen hür sancağına, değmesin artık gözyaşın nazlı gül duvağına” ifadeleri yer aldı.

“Ayasofya, yüz yıllardır Allah’ın adının anılıp yüceltildiği bir mekândı. Fethin nişanesi olması hasebiyle cümle Müslümanların nezdinde ayrıca bir değere sahipti.” ifadelerini kullanan Mehmet Ali Aslan bu değerin yok sayılarak müzeye çevrilmesinin tarihi bir hata olduğunu söyledi.

Aslan devamında: “Ayasofya’nın tekrar camii olarak açılması bu toprakların tarihine, değerlerine, kültürel mirasına, zihinlerine örülen paslı zincirin kırılmasını ifade ediyor. Ayasofya’nın minarelerinden yeniden ezanların duyulacağı günü 80 yılı aşkındır büyük bir hasretle bekleyen halkımızın coşkusunun sebebini de burada aramak gerekir.” diyerek Grup Yürüyüş olarak bu tarihî coşkuya sessiz kalmamak adına “Ayasofya’m” adlı eseri icra ettiklerini belirtti.

YouTube üzerinden yayınlanan Ayasofya’m adlı esere önümüzdeki günlerde dijital müzik mecralarından ulaşmak da mümkün olacak. 
Kaynak
haksöz haber

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap