Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Google'a büyük şok: Android uygulamalarından milyonlarca şifre sızdı

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Katılım
2 May 2020
Mesajlar
10,567
Çözümler
5
Tepkime puanı
30,274
Puanları
113
Konum
⊰❂ 𝑰𝒔𝒕𝒂𝒏𝒃𝒖𝒍 ❂⊱
Cinsiyet
Android işletim sisteminin mimarı Google, yeni bir güvenlik skandalıyla gündeme geldi. Google Play Store üzerinden sıkı denetim yaptığını dile getiren şirket, buna karşın milyonlarca şifrenin sızmasını önleyemedi. Forbes'ta yer alan habere göre 4 bini aşkın Android uygulamasından milyonlarca telefon numarası, mesaj ve hatta şifre internete sızdı.

Ekli dosyayı görüntüle 447

2014 yılında Google tarafından satın alınan Firebase, kullanıcıların uygulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olan bir mobil platform olarak biliniyor. Ancak Compareitech tarafından yapılan son araştırmaya göre, Google Firebase veritabanındaki yanlış yapılandırmaların, şifreleri, telefon numaralarını ve sohbet iletileri de dahil olmak üzere pek çok hassas bilgileri sızdırdığı ortaya çıktı.

Araştırma şirketi, 500 binin üzerinde Android uygulamasını analiz etti. Bu uygulamalardan 155 bini Firebase altyapısını kullanıyor. Rapora göre, açıkta kalan veriler 7 milyondan fazla e-posta adresi ve neredeyse aynı sayıda sohbet mesajını herkese açık hale getiriyor. Ayrıca 4 milyon milyon kullanıcı adı, 1 milyon şifre ve 5 milyon telefon numarası da ortalığa dökülmüş durumda.

11730 uygulamanın 9014 tanesinde siber saldırganların yazma izni açtığı ve verilere tam erişim hakkı elde ettiği belirtilirken, 4282 uygulamanın ise kullanıcı adı\şifre, kredi kartı numaraları, ad soyad bilgileri, adres ve özel fotoğraflar gibi tüm hassas kişisel verilerinin de sızdığı ortaya çıktı.

Kaynak : Hürriyet
 

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
6,521
Tepkime puanı
5,653
Puanları
113
Konum
istanbul
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
Cinsiyet
Medeni Hal
DisPVx
Takım
O8yPI5
bu kullanıcıya tehdit olmaz zaten afedersiniz folloş olmuş kullanım sistemimiz var.. bu haberin amacı bakın buraya bu tarihleri seneyi not düşün.. ileride yapılacak devlet gizli evrak bilgilerin sızdırılmasında bu senaryo gündeme gelecek
 

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
15,218
Çözümler
12
Tepkime puanı
40,444
Puanları
113
Konum
Avrupa
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Asıl soru şu : Kime neden niçin ve nekdara sızdırıldı?
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar