Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Beyin Fırtınası Fotoğraf Yorumlayalım 23

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Foto beni iç yolculuğa çıkarır gibi yapsa da hemen kendime geldim,dedim,Yaren zaten ortalık karışık,bi dur yav :)

Erkeklere bi uyarı mesajı olabilir;kadınlar ne der ne demek ister,öyle herşeyde sırtını dönüp gitmek de neyin nesi,tutun elimizden,dışımız şimşek çaksa da içimiz günlük güneşliktir bizim :D

asminya

FK Üyesi
ilk kez ve israrla izlemem yönünde baski gördüğüm, beğendiğim ama bir daha anime izlememek için kendime söz verdiğim your name anime filminin afislerinden biri olmalı. film için burada bir yerlerde yorumum bile olmali hatta. simdi gördüğüm fotograf bana bu filmi animsattigi için yorumun da muhakkak ki filmden olacak bu kacinilmaz. birbirine ait ruhlardan bahsediyor film. ve gezdiğiniz bir yerde belki de çok zaman önce o hep aradığınız kişi de bulunmuş olabilir. hissettiklerini bir başkası da aynı şekilde hissetmiş olabilir. ilk kez gördüğünüz birinin size tanıdık gelmesindeki gizem, ruhların farklı bir hafızası olmasıyla açıklanabilir. yani ruhsal bir bulusmadan bahsediyor ve film boyunca yönetmen ve senarist demek istiyor ki; ask zamandan bagimsizdir. siz yine de an'da kalmayi basaranlardan olun ki sizi çağıran ruha kulak verebilesiniz. bu arada filmi de mutlaka izleyin.

siz uyandıktan sonra rüyalar kaybolur.
(kimi no na wa, your name)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Afiş beni yıldırım gibi çarptı desem yeridir....

Bana daha çok bedenin değil ruhların birleştiği bir aşkı anımsatıyor, sırılsıklam aşık olan iki ruh, ve birbirine uzak iki beden... Başka bir deyişle son bulmasından korktuğunuz için hep bir adım geriden geldiğiniz, hep bir adım geride durduğunuz, kendinize bile itiraf etmekten korktuğunuz aşık olmuş halinizdir...

Ruhuna aşık olduğunuz bir resimden ziyade İki ruhun aşkını temsil ediyor. Sebepsizce seven ve bir çıkarı olmayan en saf haldir, bu hal...
Ve hayatta herşey yeniden anlam bulur, herşey yeniden anlam kazanır, yıldızlar bir başka yanar, gök yüzü bir başka görünür, deniz dalgaları dile gelir, şarkıların müziği ayrı sözleri ayrı ruhunuza dokunur ve ruhunuz kendini, hayatı, evreni yeniden keşfe çıkmıştır.

Ve bu iki bedenin ruhları aşkı yaşıyor , tüm dünyadan soyutlanarak birbirlerine nekadar uzak olsalardı, dokunmaya, söylemeye kıyamazlarsada ruhları hep el ele...

Tablo bana bu denli bir aşkı yaşayan ressamı tasvir ediyor...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@Almastad fotografa yorum yapmak ister misin :)

Hatra

FK Yazar
FK Üyesi
Sen ve ben...
Birbirimize erken miydik geç miydik bilmem ama zamanında gelmediğimiz kesin.
Sen hep olman gereken yerdeydin belki, ben hep olmamam gereken yerde.
Sen hep tünelin sonundaydın, belki ben hep başında...
Bozuk saatimin gösterdiği o doğru ansın sen.
Bütün bu yanlışlığım içinde aradığım, bulduğum ama tutamadığım.
Hem derdim, hem dermanım,
Her şeyim ve hiçbir şeyimsin ne yazık ki.
Siyah- beyaz,
Yer- gökyüzü,
Madde- mana,
Ölüm-sonsuzluk,
Sen-ben,
Tezatlığında...
Yıldırımların çağırdığı o kara bulutların, zavallı bedenlerimizin üzerine yağdırdığı yağmuruz aslında.
Birbirine ait iki ruhun çekildiği ve sıkıştığı dünya aleminde ayrı düşenleriz.
Bir vedanın iki dönük sırtı,
Uzaklaşan adımların sessizliği,
Donuk yüzlerin çaresizliği,
Bir bütünün kayıp parçalarıyız...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar