Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Özgün Konu Filistin: İnsanlık Üzerine Bazı Mülahazalar

Hatra

FK Yazar
FK Üyesi
  • İstatistikte sabit
Konuya bir hatırlatma yaparak doğrudan gireceğim: Zihin dünyamıza çekilen sınırlar, kodlanan şemalar, ezberlere hapsolmuş fikirler ve Makyevelist siyasi palavralar; tıpkı mavi ışığa uçan sinekler gibi gücün manyetik alanına çekilmemize ve iğrenç bir şekilde kontrol edilmemize sebep oluyor.

Anlayamadığımız ya da anlamak istemediğimiz şey; birileri öyle istediği için yazılan-çizilen bütün sınırların, şemaların, ideolojilerin üzerinde mutlak "İNSAN"ın var olduğu... Bunun "ama"sı filan yok; lakin bizler, "dünyayı ehlileştirmek" isteyen tanrı rolüne soyunmuşların boyunduruğu altına girmeye gönüllüyüz gibi görünüyor.

İNSANLAR ÖLÜYOR; birileri tarihi yalanlarla, birileri siyasi tepkilerle birileri ırkçı-faşist söylemlerle rahatça "ölsünler" diyor. Etrafa parmak sallayıp dünyayı istediği gibi hizaya getirmeye çalışanların uşaklığını yapmaktan sanki haz alıyorlar. Düşündükçe kahroluyorum ve içimden taşanları var gücümle haykırmak istiyorum. Zira Sait Faik'in de dediği gibi yazmasam delireceğim...

İNSANLAR ÖLÜYOR diyorum! Sadece çocuklar değil, kadın-erkek bir halk katlediliyor, "Onların suçu, niye savaşıyorlar?" diyorsunuz. Suriyeliler için de, "Neden savaştan kaçıyorlar?" demiştiniz. Kendi sorumluluklarınızı bilmeden, umurunuzda bile olmayan bir halka nasıl sorumluluk yükleme haddini kendinizde bulabiliyorsunuz? Af edersiniz, siz savaşı bilgisayar oyunlarından ya da ana akım sinemanın ucuz propagandalarından mı öğreniyorsunuz?

Ya hu size ne oluyor da dünyanın bir yerinde 70 yıldan beri insanlar öldürülürken rahat koltuklarınıza yerleşip geviş getirerek ve göbeğinizi kaşıyarak ahkam kesebiliyor, sizi alkışlamayanlara da küstahça cahil diyebiliyorsunuz? Size bu hakkı kim verdi de insanları kategorize edebiliyor, ırklarına göre ayırabiliyor ve zihninizi, harita sınırlarına hapsedebiliyorsunuz? Gerçekten siz kim olduğunuzu sanıyorsunuz? Nasıl bir hastalığın pençesindesiniz ya da daha kötüsü nasıl bir hastalıksınız? Dünyaya efendi olmaya gelmediğinizi ne zaman anlayacak, taht kurduğunuz "ben" merkezinden bakmayı ne zaman terk edeceksiniz?

Son olarak Müslümanlara özel bir hatırlatma yapayım: Mahşer günü ırkımızın, tarihimizin, ülke politikamızın değil, bir Müslüman fert olarak yapıp etmelerimizin, kimliğimizin, duruşumuzun hesabını vereceğiz. Gündemimizi belirlerken bizi dünyevileştirecek konulara temkinli yaklaşmalı; sonsuzluğumuzu, zihnimize ve kalbimize enjekte edilen dünyevi düsturların şekillendirmesine müsaade etmemeliyiz. Saygılarımla…

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
İsrail bu gece hastaneyi bombalayarak yüzlerce mazlumu Şehid etti...

Andolsun İsraile dost olan herkese hayatım boyunca düşman olacağım...
Andolsun direnişin yanında yer almayan herkes hayatı boyunca karşımda yer alacak..

Yaşasın intifada...
Yaşasın direniş...

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Müslüman ülkelerin başındaki uşaklar bir Kolombiya kadar olamadılar.

Yazıklar olsun !

Onlarca müridi olan ,o muritlerin vesilesi ile krallar gibi yaşayan palyocalardan ses seda çıkmadı ,

Yazıklar olsun !

Ebabilleri Bekleyen gelse ilk önce ümmeti taslayacaklar farkına varmayanlara ,

Yazıklar olsun !

Müslümana geldiği zaman mülteci ,Yahudi ve Hristiyanlar a gelince mağdur edabiyati yapanlara

Yazıklar olsun !

Halen ülke politikasından bahsedip ,Çıkarlarımız çıkarlarımız diyen yöneticilere

Yazıklar olsun !

İtsurusunu sınır dışı etmeyen ülkeye ,Göz göre itlerin ordusuna katılan çift vatandaşlara yaptırım yapmayana

Yazıklar olsun !

Allah'ım Acizligimi ve Çaresizliğimi sana şikayet ediyorum,Güç ve kuvvet sahibi olupta birşey yapmayanlari sana şikayet ediyorum.

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry
Yıllardır müslümanlar zulme uğruyor doğu türkistanda libyada yemende gazzede filistinde afganistanda ırakta mynmarda bizim ülkemiz sadece kınıyor ukrayna rusya savaşında gavurlara iha siha satıyoruz veriyoruz ama filistine gelince dua edip kınıyoruz bu nasıl bir yobazlıktır gerçi başımızdaki adam "La ilahe illallah İbrahim Halillullah" diyip kilise açıyor ne beklenirki..

Bunuda izliyelim.

https://www.tiktok.com/video/7295422457618402566

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar