Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Eşinize Hemcinsiniz Gibi Davranmayın

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Eşinize Hemcinsiniz Gibi Davranmayın

Evliliğin ilk yıllarında, çiftler birbirinin yanında aşırı rahat olmanın ne kadar güzel olduğundan bahsederler.

Eşinize asker arkadaşınız gibi yada gün arkadaşınız gibi davranırsanız, bir süre sonra birbirinize hitap etme şekliniz değişir, şaka anlayışınız değişir.

Gerçek şu ki, size başlarda sempatik gibi görünen bu durum zamanla dengeleri bozmaya başlar ve bu da sizi rahatsız eder. Eşiniz yol arkadaşınızdır ama bu arkadaşlığın da bir ölçüsü olması gerekir.

Eşiniz Sevgilinizdir.
izim-D7a87a2182f004e2802c49040066d4dbe-4271353148.jpg

Karı koca her şeyden önce sevgili olmalıdır. Sevgilerini korumak için birbirlerine özenli davranmalıdırlar.
İnsanın en iyi arkadaşı kendi cinsindendir. Kadın-erkek yaratılış farklılıkları olduğu için her şeyi paylaşmak bazı çiftlerde bir süre sonra sorun olmaya başlar. Kadının çok detaylı konuşmasından erkek rahatsız olmaya başlayabilir. Kadınlar detayları hemcinsleri ile konuşmalıdır. (Evet biliyoruz ki detaylar önemlidir ? )
Ayrıca kadınların bir kısmı küçük sorunları büyütmeye meyillidirler. Kadınlar bu sorunları paylaşmayı severler, fakat sorunlar ne kadar çoksa, erkek o kadar suçlandığını hisseder. Kadının yalnızca ona içini dökmek için konuşmakta olduğunu fark etmez.

Erkek de kadına askerlik arkadaşı gibi davranmamalıdır. şaka da veya konuşmada ölçüsüz davranmamalıdır.
Ayrıca arkadaşlık öne alındığında bazı çiftler birbirlerine her konuda müdahale etmeye başlıyorlar. Bu müdahaleler de eşleri yıpratıyor.

Kaynaklar
”Mutlu Evlilik Okulu” kitabından derlenmiştir.
suffagah.com

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
eee şey ozaman şey yapalım birbirimizi adam yerine koymayalım... yok ben buna katılmıyorum.... sevgili anlayışı ilk başlarda olsada aslında yanlış... hayata gelişi güzel çaktıgın vole gibi yaşanmalı karı koca hayatı... .kankayız :D arkadaşız ama biz sevgili degiliz karı kocayız :D burda sevgiliden kastım cicim ayının geçiş evresiyle alakalı olanı.. inanın bana karı koca arkadaş gibide olsa asker arkadaşı gibi olasada birşeylerin aşırıya gittiğini düşünürseniz erkek olanın isteğidir o ... şunu unutmayın otorite kadınların elinde gibi görünsede .. bir evlilikte erkek yaşı ister küçük olsun ister büyük otoriteyi sağlayan kadının eline veren herzaman erkektir. bunun aşırıya gidilecek bir yanı yok .. karı kocalık hayat arkadaşı olduguna göre fazla kasmaya kastırmaya resmiyete bağlamayada gerek yok... yatagını paylaşıyorsun kuralsızca birde kural tavır davranışmı getirecek insanlar buna saçma yani.. saygı duyulması gerekir her aile yaşantısına tabiki ama ben böyle düşünmüyorum biz' böyle düşünmüyoruzdur.. Merak etmeyin kadının eline koz verdiniz diye erkeklik madara olmaz :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar